Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le 1,5 éveseme...

Eszo kérdése:

Hogy szoktassam le 1,5 évesemet az éjszakai cicizésről?

Figyelt kérdés

tegnap éjjel nem tudom mi volt vele..de nem akart aludni és csak nyöszörgött,sírdogált, hogy ciciiii-ciciii :-)

próbáltam cumit adni neki,de nem kellett.

Most már szeretnénk kistesót is neki,de attól tartok,hogy amíg szopik nem fog összejönni..

jó lenne lassan leszoktatni róla,de az a baj,hogy megszokta,hogy cicin alszik el, meg fogzáskor más nem segít csaaaak a cici...

van vmi jó ötletetek????


2014. júl. 3. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
2%
Ne adj neki cicit. Ha felébred és sír, ne vedd ki az ágyából, ne gyújts világosságot. Csak simogasd meg, és halkan beszélj hozzá, Esetleg. adj neki inni. Utána menj ki a szobájából. Ha sír, akkor se törődj vele. Pár nap után megszokja, hogy vissza aludjon.
2014. júl. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Az elsőnek abban igaza van, hogy ezt csak úgy lehet kivitelezni, hogy nem adsz neki cicit és kész. Ettől még lehet vele gyengédnek lenni, kivenni az ágyból, ringatni, egyáltalán nem kell egyedül sírni hagyni az ágyában, csak cicit ne adj.

Olyan nincs, hogy nem alszik vagy nem nyugszik meg máshogy, csak az elején legfeljebb nehezen. Neked kell eldönteni, hogy megér-e neked néhány nehezebb éjszakát az elején. Tudom, miről beszélek, kétszer végigcsináltam, nekem nagyon megérte.

2014. júl. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki olyan tanácsot ad, hogy ne törődj a gyerekeddel, azt tekintsd levegőnek! Ez soha nem megoldás, hacsak nem azt akarod elérni, hogy később ő se törődjön veled. Az egy dolog, hogy nem adunk cicit, de az meg egy másik, hogy a közelséghez való igényét megértjük. Simogasd, öleld meg, adj inni, tegyél meg mindent a biztonságérzetéért, a cicin kívül.
2014. júl. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
Tudom miről írsz és ez egy nagyon nehéz időszak lesz mindkettőtő számára, 2x csináltam végig. A lányom 18 hónapos volt mikor mind ketten kórházba kerültünk, bekaptam egy vírust amit az anyatejjel átadtam neki, így cumisüvegből táplálták a szívem szakadt meg mikor átmentem hozzá és csak nyúlt és kérte a cicit. A fiam 2 éves volt már nagyon sovány voltam és már nem bírtam az állandó 3 óránkénti szoptatást (éjjel-nappal) bekentem a mellem piros rúzsal és azt mondtam neki fáj csak simogatni szabad. 3 nap múlva már nem kérte, de állítom neked nekem jobban hiányzott a közelség hiánya, mint neki. Most 7 hónapos a kicsibabám, de eldöntöttem 1 éves korában megszakítom a szoptatást.
2014. júl. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Én az Aludj velem c. könyv szerint próbálkozom, soha nem hittem volna, de úgy néz ki működik.


A könyv lényege, hogy a rossz alvási társítások miatt ébred a baba. Mert úgy alszik el, hogy van cici (a te esetedben) és éjszaka arra ébred, hogy eltűnt. És persze, hogy követeli vissza. Ezt a rossz alvási társítást kell megszűntetni és megtanítani neki, hogy "magától" elaludjon. Na most ez nem azt jelenti, hogy rácsapom az ajtót, hanem szépen finoman. Nagyon jó a könyv és nem is hosszú, ajánlom olvasd el.


A ciciről leszoktatást is úgy írja le, hogy mindig csak egy kicsit kevesebb cicit kap. Hogy éppenhogy ne aludjon el rajta. Nagyon-nagyon sok múlik az anyukán, neki kell éreznie mit hogyan lehet!


Pontosan ugyanígy vagyok/voltam a 14 hónaposommal, most szoktatom le a ciciről. Az első lépés nálam az volt, hogy az esti elaltatás volt cici nélkül. Fürdés után kapott még cicit egy külön székben (nem az ágyban) és utána együtt lefeküdtünk az ágyba (kiságy mellé nagyágy) és szépen elaltattam (ének, mondóka, mutogatás, állathangok, kérdezz-felelek amit csak el tudsz képzelni). Az első nap még 1 óra sirdogálás, én meg folyamatosan váltogattam a dalokat, mondókákat, "hol az ablak", "mint mond a kutyus" "hol a pocakod" és minden amivel csak terelni lehet a figyelmet. 1 óra kőkemény munka, majd beleőrültem. Második nap már csak fél óra (én is meglepődtem) aztán pár nap alatt már sírás nélkül, nyugodtan alszik el. Ma már egy külön "program" az esti rituálé, már csinálja a babám magától és 0 sírás, 0 hiszti, mert tudja előre mi fog következni. Egy igazi kis élmény az elaltatás, olyan anya-lánya meghitt kis program. Nagyon élvezem!


Utána második lépésként az esti cicit szüntettem meg. Először csak kevesebbet adtam neki. Aztán egy-egy cicit kihagytam, aztán egész éjszaka semmit.


Aztán beteg lett a gyerek és minden borult (örültem, hogy evett valamit) és utána előlről kellett még egyszer csinálni az egészet.:-(


Egyébként amint az esti elalvás cici nélkül volt, azonnal ritkultak a kelések. Most ott tartunk, hogy hasrafordulva alszik el és volt már egy átaludt éjszakája !!! Az esti cicit már majdnem teljesen kiváltottam, hajnalban kap először. És működik, csak kemény munka! Én kb 3-4 hete csinálom ezt, igaz hulla vagyok, de most úgy néz ki kezdi átaludni az éjszakát és hát 14 hónapja először 5 órát is alszom egyhuzamban...

2014. júl. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kezdetben én is a fokozatos elválasztás híve voltam, ahogy az utolsó válaszadó írja, de egy viszonylag rövid sikeres időszak után megbetegedett a kisfiam, és kétszer olyan cicifüggő lett. Az a tapasztalatom, hogy a fokozatossággal elért pici sikerek azonnal megdőlhetnek, ha beüt a krach, betegség, fogzás stb. Úgyhogy kb. 1 hete eldöntöttem, hogy vége a szopizós korszaknak, és egy darab sírás nélkül elengedte a kisfiam ezt a témát. Pedig agyaltam, hogy jól teszem-e, lelkifurdalásom volt, hogy ártok a lelkének, egyébként is tovább terveztem a szoptatást. De most, hogy már 1 hete nincs szopi, átalussza a kisfiam az éjszakát, amit még mindig nem merek elhinni:-), napközben kiegyensúlyozott, nincs állandó harc, hogy 10 percenként toporzékolva kéri a cicit, merthogy az utolsó hetekben már ez ment. Nincs állandó konfliktusforrás, Ő nem hergeli be magát, nekem pedig nem kell elutasítanom. Az összebújások, nagy ölelések továbbra is megmaradtak, és annyira jó, hogy már azért bújik, hogy megölelhessen, puszit nyomhasson, nem pedig azért, hogy a pólóm tépje. Határozottan úgy látom, hogy mindkettőnknek jobb szopi nélkül. Ja, és én éjjel itattam, nagyon szomjas volt, el is fogadta a csőrös pohárkáját, ivott egy jó nagyot, és rögtön aludt tovább. Nekem ez vált be. Viszont hangsúlyozom, hogy szerintem nincs értelme csak az éjjeli szopikról leszoktatni, mert nappal bármikor borulhat ez a rendszer, és újra kérheti a cicit. Szerintem egyszerűen el kell dönteni, hogy ennyi volt a szoptatás.
2014. júl. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az utolsóvan annyiban vitatkoznék, hogy a rendszer a legfontosabb a gyereknek. Amennyiben rendszerhez tudod kötni a cicit, nem fogja folyamatosan követelni. Mondjuk csak reggel és este kap cicit és napközben semmi. Nem mondom, hogy könnyű. Én amikor látom, hogy fordulna a cicire gyorsan máris terelem el a figyelmét. És amint beteg lesz borul az egész ahogy az előttem író írta. És utána előlről lehet kezdeni.


Én nem tudom honnan szedtem az erőt, de elolvastam a könyvet és egyik este csak elkezdtem csinálni. Csak azért nem adtam fel, mert ha már ennyire "megszenvedtettem" a gyereket, ne adjam fel mert később megint kezdhetem előlről. Szóval így lett az első este 1 óra sirdogálás. De már másnap fele annyi volt az elaltatás és mára már buli az egész. Egy élvezetes, közös program. És már az első nap az éjjeli kelések ritkultak. Előtte 4-8 volt és ezután 2-3 lett. Hatalmas változás. Most meg, hogy már 1 éjszakát átaludt és látok fényt az alagút végén....nem is tudok majd mit kezdeni a szabad éjszakáimmal... :-)

2014. júl. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm!

az utolsó két válaszoló nagyon hasznos volt!!!!

2014. júl. 8. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!