Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nevén szólítjátok a babátokat?

Nevén szólítjátok a babátokat?

Figyelt kérdés
Nekünk egyszerűen nem áll rá a szánk. Pedig szeretjük a nevét, közösen választottuk, egyetértésben, mégsem szólítjuk úgy, hanem ezer becenéven, még akkor is, ha nem hozzá szólunk, hanem egymás közt emlegetjük. De így hogy tanulja majd meg, hogy hogy hívják?
2010. jan. 6. 13:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A miénk 8 hós és mostanában nagyon rászoktunk, hogy a nevén hívjuk. Addig ő is mindenféle nevet viselt.

Nálunk az a vicces, hogy a babánk nevének becézése nekem jobban tetszett, mint a neve. Így én el is terjesztettem a családban meg a barátoknak, hogy a becenevén fogjuk szólítani. Erre most én vagyok az, aki nem bírja a becenevén hívni, mert úgy érzem nem illik rá. :)

2010. jan. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

mi a férjemmel egymást sem szólítjuk néven, nem is áll rá a szánk, csak ha másokkal vagyunk, és egymásról beszélünk. Valszeg a babát sem mindig fogjuk a nevén szólítani, de tényleg fontos, hogy megtanulja majd a saját nevét.

Egy kismami

2010. jan. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Mi nem is figyeltünk erre,én legtöbbször kis cicának hivom,az apukája Babocának.De ha a nevén szolitjuk,általában mikor rosszban sántikál akkor figyel a nevére.
2010. jan. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Mi szoktuk a nevén szólítani,de sokszor becézzük mi is.Apukája kis rinocéroszlánynak is szokta hívni,mert néha olyan hangot ad ki mint a filmekben a dinók.
2010. jan. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én igyekszem mindig a nevén szólítani (Zsófia), a párom már kevésbé (Macika, Macimátyás, Zsófibaba), néha Szófia, de általában Zsófinak hívom, ha rosszalkodik akkor Zsófia és a hangsúly is más :)
2010. jan. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mi is állandóan becézzük, bár én igyekszem a nevével együtt becézgetni mint pl : Viki nyuszi, de legtöbbször Vikócám, vagy Vikuska. Tulajdonképpen mindegyikre figyel, a Viktóriára is. Remélem ez így is marad. Ő ugyan még csak 5 hónapos lesz, de valahogy mindig tudja ha hozzá szólunk, hogy őt szólítjuk.
2010. jan. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nálunk mikor a gyerekek kicsik voltak, akkor Fiónát egyszerűen Fifinek, Tündérkenyérnek, Rózsaszálnak hívtuk, de mikor már Romina született meg, őt vagy Rominak, vagy Minának hívtuk, de ő egyiket se szerette. Bellánál más volt, mert őt simán Bellának hívtuk, de a második neve Lujza (apuka választása alapján, így ő így hívta) mindenre figyelt. Leendő babám a Liana nevet fogja kapni, de már elterjesztettem, hogy őt Linának kell hívni. :-)

Egy családos anyuka.

2011. júl. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!