Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babámat hogyan/mikor...

Anyatejes babámat hogyan/mikor szoktassam tápszerre?

Figyelt kérdés

Sajnos nem elegendő a tejem,így a 2hós babámat a lefagyasztott anyatejekből is kell etetnem...még kb 1hónapig kitart a tartalék,aztán hogyan tovább? Már most kezdjem el neki adagolni naponta a tápszert,h hozzászokjon az ízéhez vagy várjam meg míg elfogy a fagyasztott tejem aztán?

Segítsetek!Köszi a válaszokat előre is! :O)


2010. jan. 6. 14:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ne most. Majd ha elfogy. Mert lehet most megkóstolja és csak azt fogadja majd el. Várj,a tápszert szerintem biztos el fogja majd fogani és csak pótlásnak,szopi után,ha elfogyott a tartalék.
2010. jan. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

én a helyedben úgy csinálnám, hogy kapjon már most tápszert és anyatejet is, mert így tovább kapja az anyatejet. és az jó az immunrendszernek.

majd most leírják itt neked, hogy miért adod fel, meg ilyesmi, én nem fogok ítélkezni, látja az ember előre, hogyha közeleg a "baj". nem tudom mennyi tejed van lefagyasztva, sőt azt sem, hogy pontosan meddig áll el fagyaszva, de én mindenképp úgy csinálnám, hogy minél több ideig maradjon anyatejes.

2010. jan. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Amíg van tejed próbáld serkenteni.Én mikor már apadt a tejem a maradék anyatejet hozzákevertem a tápszerhez,így lassan átszokott.Amíg volt tejem,addig kevertem neki.A keveset is add oda.
2010. jan. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy most vagytok benne a 2. havi növekedési ugrásban és ezért nem elég a tejed?

Ha nem erről van szó, akkor inkább először add neki a fagyasztottat, utána térj át tápszerre.

2010. jan. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%

Ne ugorhjatok nekem, de ha eddig volt annyi tejed, hogy fagyasztani is tudtál, akkor miből gondolod, hogy most hirtelen kevés lett és feltétlenül tápszerezni kell??

Ne add fel ilyen könnyen! Szoptass minél sűrűbben, ez serkenti a tejtermelődést akkor is, ha esetleg úgy érzed, nem jön elég tej. De a fizikai inger (baba szájmozgása) serkenti az agyban a tejtermelő hormon termelődését, azaz fokozódik a tejtermelés. Lehet, nem 1-2 nap alatt, de kitartó és gyakori szoptatással mindenképp!!!!


Miből gondolod, hogy kevés a tejed? Ha abból, hogy már nem durran úgy be, mint az elején, nem telik meg annyira, akkor ne ijedj meg, ez nem azt jelenti, hogy kevés, hanem azt, hogy beállt a kereslet-kínálat egyensúly. Annyi termelődik, amennyire a babádnak szüksége van. Ha fejlődési ugrásban vagytok, és többre van szüksége, úgy érzed, éhes maradt, akkor szoptass sűrűbben, és több fog termelődni, mert azt üzened az agynak, hogy nagyobb az igény, több tej kell.


Kérlek, ne add fel ilyen könnyen! Ha fagyasztani tudtál, nem létezik, hogy most egyszerűen elzárták a csapot, és holnaptól már nem lesz tejed!

2010. jan. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak hullámvölgyek, azt hiszem 3 hónaposan volt a legnagyobb, azt hittem ennyi. Addig csak Laktoherb teát ittam. Akkor a gyerekorvos mondta, hogy a tea mellé szedjek napi 2x5 Urtica Urens 5 ch homeopátiás bogyót. Az jót tett. Most 9 hónapos, és még mindig tudok szoptatni. Meg amit előttem már írtak, az a gyakrabban szoptatás. Amikor gáz volt, akkor pár napig 2-2,5 óránként szopizott. Az éjszakát viszont 6 hetes kora óta végig aludta (most a fogzás miatt 3 hete felébred), így gondoltam, biztos nem éhes. Persze ha serkentéssel se megy, az más, akkor az 1. hozzászólással értek egyet. Amíg van, addig csak tejet adj neki. És fejjél sokat, az is serkenti. 1-1-3-3-5-5-7-7 módszer (egyik mellett 1 percig, a másikat is, az egyiket 3 percig, a másikat is, stb. - ez a serkentő fejés). Kitartást!
2010. jan. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
14:44 vagyok, remélem a lottó is így be fog jönni. :D
2010. jan. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nekünk kezdettől kellett egy kis tápszer, aztán egy darabig nagyon sok, most meg mintha már nem kellene. Az anyatej mennyisége változó, meg a baba étvágya is alakul. Nem ördögtől való dolog a tápszer sem, nekünk speciel könnyen megy, mert eszik cumiból is, ciciből is rendesen, és inkább a tápszerre fintorog :)
2010. jan. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A védőnő azt javasolta,h 2óránként etessek és akkor visszaáll a tej mennyisége...de hát így elmegy az egész napom és mindig keltegessem,nem hogy előre,hanem visszamegyünk a 2óránkénti etetésre,mint a kis súlyú babáknál,hogy van ez?...hmmm
2010. jan. 8. 11:31
 10/18 anonim ***** válasza:
15:16-os válaszolóval teljesen egyetértek!Ugyanebben a szituban voltam én is amikor kisfiam ennyi idős volt.Nem durrant be a cicim reggelre,de aztán volot amikor 2 óránként szoptattam,így aztán szépen termelődött nagyon sok!Ez tényleg bevált módszer,ha minél többet teszed cicire annál több tej termelődik!Nekem nagyon bevált!Ha már egy kicsit lehajoltam,rendesen folyt ki a tej a mellemből!:))) Utána vissza álltunk 3 óránként,amikor éhes lett.Sajnos csak 8 hónapos koráig szopizott,mert nem kellett Neki több.Persze nem örültem, neki,így tápszert kapott,és megissza.Próbáltam még szoptatni,de nem fogadta el már.Most apadt még csak el a tejem,mert még mindig volt egy kicsi.Hozzáteszem én ittam a Laktoherb teát,az is sokat segít!Úgyhogy tényleg ne add fel,szoptass amíg lehet!!!:)
2010. jan. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!