Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam rá a tápszerre...

Hogy szoktassam rá a tápszerre? Kis lányom 11 hónapos eddig csak szopizot meg mellette kapta a főzeléket és a gyümit. Pár napja egyáltalán nem fogadja el az anyatejet a védőnőm mondta hogy kapjon tápszert.

Figyelt kérdés
Viszont neki egyáltalán nem izlik keverjek pár kanállal a tejpépébe de így hogyan készítsem el?Vagy van valami ötlet?
2009. máj. 24. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:
11hósan nehogy rászoktasd a tápszerre!Már elég nagy ahoz h mást egyen!ha nem fogadja el a tejet akkor az azt jelenti h elválsztotta saját magát.Nyugodan főzz neki főzelékeket, leveseket,keverj tejpépet, és azzal ő jól fog leakni!Nem véletlen nem fogadja el a tápszert! mert nincs szüksége a szervezetének rá!
2009. máj. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tényleg ne adj neki tápszert!Fölösleges!Nem értem miért mondta a védőnőd.Meg manapság mi a bajuk a tehéntejjel?Sokkal egészségesebb mint az a mű kaja.Nem csoda, hogy a lánykád nem fogadja el, miután már ismeri az igazi ízeket!
2009. máj. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A tejtermék viszont kell.Tápszert azért mondták mert 1 évesig nem szivesen adnak tejet.És te adnál neki teje?

Probáld ki.

2009. máj. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Avédőnő azért mondta a tápit , mert még kellene egy jó hónapig a benne lévő fehérje és egyebek. Anyatejes babó nem szokta könnyen elfogadni a tápit, nem valami fincsi, de erre is van azért megoldás pl Beba 3 banános tápi nem rossz, több gyártó is csinál ilyen izesitettet a nagyoknak, van vaniliás is. Allergiaveszély miatt akarja a védőnőd, hogy kicsit várj a tehéntejjel, ő előírás szerint tanácsol. Rosszat semmiképp nem akar! Ha volt/ van ekcémás, asztmás, pikkelysömörös, egyéb allergiás , tejérzékeny a szűk családban, akkor okozhat problémát a tehéntej. Ha nem, akkor kicsi az esély. Van a DM-ben babaital is a humanatól, ami direkt tehéntejhelyettesítő, azt is próbálhatod!
2009. máj. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanezt csinálta a kisfiam csak 10hónaposan.Én a saját ösztöneimre halgatva házi bocitejet forraltam és felesben adtam neki azt megitta és mai napig imádja.1éves kora után már nem higitottam neki.Most 13hós a kisfiam este 200ml tejet reggel 200ml kakaót kap.
2009. máj. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!