Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szóltok ehhez a cikkhez?

Mit szóltok ehhez a cikkhez?

Figyelt kérdés

Láttam nemrég itt egy hasonló kérdést, amiben ez a téma lett kivesézve, de most itt ez a cikk és el vagyok hűlve... Akkor most tényleg van ilyen??? Így kell csinálnunk, anyukák??? Ezt szintén egy orvos írta! "Ha éjjel sír a csecsemő az első pár héten, kb. 6 hétig, azt szoktam mondani, hogy teát vagy limonádét kaphat, legfeljebb egyszer szoptasson az anyuka, ha már elérték a születési súlyt.

Ha már 6 hetes elmúlt és egyébként egészséges, ne keljenek fel hozzá éjjel. A saját gyermekem kb. 6 hétig fél négykor "üvöltött", akkor jól megteáztattam. Mivel én nagyon fáradt voltam, elhatároztam, hogy többet nem kelünk fel. Még egy éjszaka ordított, azután már nem.

Van egy unokatestvérem, akit nyakra-főre szoptattak éjjel is. Most már csaknem 2 éves, még mindig nyugtalanul alszik, felébred. Holtfáradtak a szülők, és a gyerek is. Ez biztosan annak a következménye, hogy hagyták újszülöttkortól éjjel felébredni. Ha hasfájós a csecsemő, gyógyszert nem adnék. Melegítsék a hasát, masszírozzák, fordítsák hasra. Legfeljebb édesköményteát javasolnék.

Nem vagyok annak a híve, hogy a csecsemőt éjszaka odavegyék a szülői ágyba. Ezt csinálta a barátnőm, a keresztlányom, azután 6-7 éves korukig folytatták ezt a gyerekek."

Dr. S.M (vitalitas.hu)


2010. jan. 6. 16:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Elég sok hülye orvos van.

6 hetesen limonádét??

Én inkábbb szoptatok éjjel, bár az ényém már nem kicsi, 10 hónapos, de felkel éjjel.

2010. jan. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
A "piákkal" én sem értek egyet. De mivel elég szigorú vagyok így a többi felé jobban hajlok mint a mai modern gyereknevelés felé. Nincs nálunk alvás, éjszaka sírás (ha nem beteg), állandó szoptatás.
2010. jan. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
Én így csináltam két évvel ezelőtt, nekünk is így tanácsolta a gyerekorvos. És nem bántam meg. Nem volt ordítás, meg semmi, ha a gyerek felkelt, akkor kapott inni, és aludt tovább. Hamar abba is hagyta a felkelést éjjel. Nem lett senkinek semmi baja tőle.
2010. jan. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Húúú ez most itt jópár anyukának okozott egy kisebb szívinfraktust! :)

Semmit nem kell csinálni, vannak a másik módszernek is orvos és pszichológus szószólói, de az az anyuka aki állandóan szoptat, és a babával hármasban hál a férjével, miért kap a szívéhez mindig, ha esetleg valaki nem így csinálja?

Szerintem nem árt egy kis tudatos nevelés már az elejétől kezdve. Az én babám is külön szobában alszik már a legelejétől és csak akkor szoptatok, ha éhes. Éjjel, már 4 hós korától nem, akkor csak cumit kap, vagy vizet, mert már nincs kajára szüksége, valószínűleg a foga miatt kel fel. Valószínűleg az éjszakáink is sokkal könnyebbek lennének, ha hagytam volna sírni, csak nem bírom hallgatni (ez az én gyengeségem, de szerintem a következővel már sokkal lazábbak leszünk, és talán nem készülök ki idegileg a kialvatlanságtól)

2010. jan. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%

Hát én voltam olyan felelőtlen,h nyakra-főre szoptattam éjjel mind a 4 gyerekem,és mellettünk aludtak-nem egyszerre persze-jó darabig.És mi lett a vége?Most mese után a saját ágyukban,egyedül elalszanak,és gond nélkül alszanak reggelig.Ja,és nem üvöltöttek éjjel sosem.Biztosan nagyon elrontottam valamit.

Lehet,h az a doktor esetleg ügyvéd.Nem?:DDD

2010. jan. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%

Tegnap nem akartam felvenni a kicsit éjjel.

De úgy sírt. Persze csúnyán viselkedten, nem gyengéden pátyolgattan, hanem indulattal, nem becsézgettem...

Lelkiismertfuradlás az most van bőven.

És az apjával sem tudnék mit csinálni, mert felvené.

2010. jan. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
6 hetes a babám, éjjel 3 óránként szopizunk (engem nem fáraszt mondjuk). Annyi minden miatt félek belekezdeni ebbe az "új" módszerbe (mert azért kacsingatok feléje): mi van, ha tejcire éhes és nem cukros löttyre? Mi van, ha emiatt nem fog tápláló "kaját" kapni éjjelre? Mi lesz a cicikkel, csökkenni fog a tejem a nem szoptatások miatt? Ha éjjel amúgy is felkelnék hozzá megteáztatni, akkor tök mindegy, úgyis felébredtem már, ennyi erővel megszopiztathatnám... jaaaj, annyira nem merek nekikezdeni...
2010. jan. 6. 16:49
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

4 hozzászoló vagyok. Nyugi!!! :))) Elrontani semmiképpen nem fogod, probáld meg lazán kezelni az egészet, csináld azt amit TE jónak gondolsz. Ha úgy gondolod kell neki a tejecske éjszaka is, és te így vagy nyugodt, akkor szoptasd csak meg. Ha attól félsz, hogy így hozzászokik, és már nem fogod bírni, akkor majd leszoktatod róla.

De ha már nem bírod, vagy úgy gondolod, hogy nem is éhes, akkor semmi baja nem lesz, ha nem szoptatod meg, ne félj nem fog éhenhalni! Bepótolja majd nappal. Ja és attól még semmi baja nem lett egy babának sem, hogy egy kicsit hagyták sírni... azért az is fontos, hogy az anyukája jókedvű és kipihent legyen, mert erre is szüksége van, nemcsak a melledre ;)

2010. jan. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű ám, ha adsz neki teát éjjel, és utána elalszik, akkor valószínűleg nem is volt éhes. Ha éhes, akkor nem elégszik meg ennyivel. Viszont ha rájön, hogy úgyis csak teát kap, egy idő után ezért már ő sem fog felkelni. Feltéve, hogy tényleg nem éhes. Nyugodtan kipróbálhatod, ettől baja nem lesz. Ha nem válik be, akkor meg folytatod úgy, ahogy eddig csináltad.
2010. jan. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%

Én azt olvastam, hogy 4 hónapos korától már nem kell éjjel etetni. Szóval előtte még nyugodtan. Ez a cikk hülyeség. Sőt, mostanában inkább elítélik a teáztatást. Én télen nem is adtam neki egyáltalán, csak nyáron, nagy melegben. Amióta foga van meg kizárólag tejet meg vizet kap. Nem kell, hogy kilyukadjanak a fogai a sok cukros létől.

Igaz, nekem szerencsém volt, mert a gyerek csak 1-szer kelt fel enni éjjel, és azt is hamar elhagyta. De ha jött a foga, vagy beteg volt, akkor csak cicin nyugodott meg. Féltem én is, hogy rászokik, de csak akkor kellett neki, ha baja volt, egyébként aludt szépen.

Más kérdés, hogy egy barátnőm 2 éves kisfia fél óránként fent van szopni éjjel, na azért azt már nem hagynám.

2010. jan. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!