Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez a cikkhez?

Mit szóltok ehhez a cikkhez?

Figyelt kérdés

Tudj meg többet

Létrehozás dátuma: 2011. szeptember 14. - 09:00:20

Márciusban születtem, mesterségem címere: repülő

Címkék:

szakma egészség betegség születés Szívem alatt


Összefüggés mutatkozik a születési hónap és a majdani szakmaválasztás, a betegségek valószínusége, a várható élettartam, az intelligencia között.

Márciusban születtem, mesterségem címere: repülő


Aki decemberben jön világra, nagyobb valószínuséggel lesz felnott korára fogorvos, míg a januári születésuek közül az átlagosnál több az adósságbehajtó. A februáriak hajlamosabbak a muvészkedésre, a márciusiak körében sok a pilóta. Április és május meglepoen "jellegtelen", azaz a szakmák szinte teljesen egyenletesen oszlanak meg. A nyár szülöttei viszont sokkal kisebb eséllyel lesznek sztárfocisták, orvosok, fogászok. A tavaszi gyerekek hajlamosabbak a skizofréniára, az Alzheimer-kórra, az asztmára, az autizmusra, és kevésbé értelmesek, mint a más évszakokban születettek - áll a brit tanulmányban.


Az elemzés során 19 foglalkozást vizsgáltak a statisztikai elemzok a legutóbbi brit népszámlálás információit használva. Az összefüggéseket a születési hónappal nehéz megmagyarázni, de kétségkívül létezik - írta a tanulmányt ismerteto The Daily Telegraph címu brit lap. Tudósok feltételezései szerint az eltérések egyik oka az lehet, hogy mennyi napfény éri az anyát terhessége alatt. A napsütés serkenti a D-vitamin termelodését, amelynek hiánya a magzat elso hónapjaiban hosszútávra kihathat rá.


Az újság felidézte, hogy Russel Foster, az Oxfordi Egyetem idegkutatója pár hónappal ezelott szintén a születési idoszak szembeötlo következményeirol beszélt. "Egyáltalán nem vagyok az asztrológia szószólója - badarságnak tartom -, de az évszakok hatásaitól nem vagyunk mentesek. Abszurdnak tunik, hogy a születési hónap befolyásolja valaki életlehetoségeit, testmagasságát, tanulmányi eredményeit, testtömegindexét, napi életritmusát, azt, hogy éjszakai bagoly-e, vagy koránkelo, mégis mindez összefügg bizonyos mértékben a világrajövetel idejével" - idézte Fostert a lap.


MTI


2011. szept. 19. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Még egy "amerikai/brit kutatók megállapították" cikk. Én az ilyen kutatási eredményeket kétséggel kezelem. Ha valamit egyféle szempontból vizsgálunk és mindenképpen be akarjuk a vizsgálattal bizonyítani a feltevésünk igazságát, mindig lehet úgy csűrni-csavarni a tényeket, hogy a mi igazunkat támassza alá. Főleg, ha pénz, paripa, fegyver készen áll...

Különben: én februári vagyok, nincs semmiféle művészi ambícióm, sima, mezei pedagógus (magyar szakos tanító és óvónő) vagyok. Igaz, az irodalom művészet...

2011. szept. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez jó nagy baromság! :) Csak nézz szét a családod, ismerőseid körében, van alapja?
2011. szept. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Megmondtam a férjemnek, hogy fel kell adnia a mérnöki hivatását és fogorvosnak kell mennie. A válasza csak annyi volt, hogy ne csodálkozzon a kedves beteg, ha fogaskerék lesz a szájában.


Imádom a brit tudósokat! A következő hónapban majd megállapítják az ellenkezőjét. :)

2011. szept. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem az tetszik a legjobban hogy a tavaszi gyerekek,skrizofrének és alzheimer kórosok lesznek,és nem olyan értelmesek. A lányom márciusban született,nagyon remélem hogy egyik sem lesz,akkor inkább pilóta!

Az viszont igaz,mint nyár szülöttei,hogy sem én,sem a párom,nem vagyunk sztárfocisták,sem orvosok,sem fogorvosok.

2011. szept. 19. 20:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy angolszász országokban kötelező valamit publikálni, a státusz megtartásáért és hát a C vitamint feltalálta Szentgyörgyi, a penicillint Fleming és az anyák megmentője is Semmelweis- úgyhogy ma már csak az eféle ostobaságokra futja. Illetve hát ezért valaki sok pénzt tesz zsebre, ha Nobel díjat nem is kap.
2011. szept. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a testvérem skrizofén és decemberben született. Szóval hülyeség a cikk. Szerintem.
2011. szept. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ava87 ***** válasza:

Ez egy nagy humbug szerintem.

Bár én tavasszal születtem, szóval nyilván kevésbé vagyok értelmes, nekem ezt biztosan túl magas :)

2011. szept. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!