Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba átalussza az...

Ha egy baba átalussza az éjszakát, az elsősorban szerintetek minek köszönhető?

Figyelt kérdés

Az éhség, vagy inkább a reggeli alvások mennyiségétől függ ez szerintetek? A kislányom még pici, 5 hetes, nem várom el tőle, hogy már most átaludja az éjjelt, de igyekszem majd rávezetni erre, vagy legalábbis minimalizálni az éjjeli ébredések számát. Elég sokat eszik nappal, azt hittem, hogy ez kihatással lesz az éjszakai kelésekre, de sajnos nem. Volt olyan napunk is, hogy sokat volt ébren, de akkor sem változott a helyzet. ŐSzintén szólva, néha nem tudom eldönteni, hogy tényleg éhes-e, vagy csak bújásram negnyugtatásra lenne szüksége...tudnátok javasolni valamit? Ja, és esetleg tudtok tanácsolni valamilyen ezzel kapcsolatos könyvet? A suttogón kívűl :)

Kioktatást nem kérek, hogy ösztön meg miegymás stb... előre is köszi! :)


2014. júl. 9. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Három gyerekem van (három lány), és mindegyik teljesen más. szerintem 70%-ban (minimum) függ a baba személyiségétől/igényeitől, a maradék lehet talán a szoktatás.

Egyik babám 6 hetes korától átaludta, és onnantól mindig, a második 20 hónaposan először (amikor elválasztottam), a harmadik két éves múlt, jó esetben már csak 2-3x ébred éjszaka, de ha bántja pl. a foga (még négy őrlő hiányzik) akkor 6-10x is ébred.

2014. júl. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy mikor érik meg rá, hogy átaludja. Azt mondják a tápszeres babák hamarabb átalusszák ( a fiam is az volt, 8 hetes korától nem ébredt éjjel, előtte is csak egyszer), de ez sem szentírás.
2014. júl. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mindhárom gyerekem korán átaludta az éjszakát. Este 8kor elaludtak és reggel 7 körül ébredtek, majd ettek és aludtak tovább.

az első babám 6 hetesen, a második és harmadik babám 8 hetesen aludta át.


Szerintem az is segített benne, hogy születésüktől fogva, a kiságyat csak alvásra használtuk.

2014. júl. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Két lányom van 2,5 év korkülönbséggel.

Mind a kettő 2 hónaposan már átaludta az éjszakát.

Mind a kettő kerek 8 napig szopott, utána 100%-ban tápszeresek lettek.

Mind a kettő ugyan azt a tápszert kapta/kapja kezdetek óta --> Milumil 1 Optima. Milumil tápon nőtt fel a nagyobbik, a kicsi is ezen fog.

Mind a kettő hasonló módon viszonyul az alváshoz. Amikor lehet aludni, ők alszanak. :) A nagy már kevesebbet ugye, de csecsemőkorban ugyan ilyen volt, mint a kicsi.

Mind a kettőnek ugyan akkor van fürdetés, alvás. (7-kor fürdés, 8-kor már ágyban a helyük)

Mind a kettő születésük után hajnali 1-kor ébredt csak fel éjszaka és aludt tovább reggel 7-8-ig.


Szerintem én a "mázlista vagyok" kategóriába tartozom.


Receptem nincs hozzá. Igaz, én mind a két terhességemet végig aludtam itthon, mert hatalmas alvásigényem volt.

2014. júl. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Van egy kétéves kisfiam, őt kb 7 hétig tudtam szoptatni, utána áttértünk a tápszerre, onnantól kezdve ő is aludt este 8-tól reggl 7-ig. Tehát nála tudom, hogy a tápszer oldotta meg a dolgot, viszont a kislányomnak jól megy a szopizás, úgyhogy nála nem játszik be most a tápszer..pedig már valamelyik éjszaka annyira kivoltam, hogy azon gondolkodtam, vajon adjak-e tápszert neki éjszakára, mert már nagyon hulla vagyok...persze nem adtam...

Amúgy kislányom nagyon kis nyugodt baba, egyáltalán nem sírós, elalszik a kiságyában is. Még kicsi, tudom, hogy még nem "kell" átaludnia az éjszakát, de annyira jó lenne egyszer egy szünetmenteset aludni :/

2014. júl. 9. 14:37
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sok múlik persze a baba igényein, személyiségén- de szerintem legalább ugyanennyi az anya nyugalmán és a körülmények nyugodtságán is.


Lehet, hogy csak véletlen egybeesés, de hosszabb távon azt láttam ismerősök, barátok családjában, hogy azok a babák lényegesen nyugtalanabbak, nyűgösebbek, akik a nappaliban, a nagy plazma vagy LCD tévé közelében kénytelenek "pihenni" miközben a család nagyobb tagjai este tévéznek, neteznek, élik az életüket- mint azok, ahol van a picinek saját szobája vagy legalább egy csendesebb nyugodtabb sarka és nem kell a harsogó, villódzó tévé közelében élnie.

Ez a különbség hosszabb távon (ovis korig is) megmaradt ezek között a gyerekek között.


Mi is csak alvásra használtuk a kiságyat, a kisfiam kb. 2-3 hós korától aludta át az éjszakákat.

Saját szobájában aludt a kezdetektől fogva, de a mi szobánk mellett, az ajtó mindig kicsit nyitva volt, bármikor felsírt, nyöszörgött, azonnal felkeltem/felkeltünk hozzá.

Pár hónapos korban természetesen felvettem, simogattam, nyugtattam (a szobájában volt egy hintázós fotel az ágy mellett- nem kapcsoltam nagyvillanyt még pelenkázáskor sem, hanem csak pici lámpát ill. foszforeszkáló csillagok vannak a plafonon stb., hogy ezzel se zökkentsem ki, ha muszáj pl. pelenkát cserélni vagy ágyat húzni stb.

Egyszerűen abba nőtt bele, hogy nap közben a nappaliban, közös helyiségekben vagyunk együtt- alvásidőben az ágyában már nincs játék (kiságyba betett plüssök, zörgős kiskönyvek stb. sem, max. egy kis rongyikendő- picinek körben volt a fejvédő így nem nagyon volt inger, ami miatt érdemes lett volna nem aludni :)


Illetve amikor kismama voltam, sokat hallgattam klasszikus zenét a babával a hasamban épp ezen a hintaszéken, a leendő szobájában.

Voltak kedvenceim (pl. Chopin, Mozart)- érdekes, hogy a kisfiam mai napig megnyugszik ezektől a zenéktől, nagyon szereti őket- direkt vettünk kb. fél-egy éves kora körül olyan zenélő-beszélő plüss állatot, ami programozható zenéjű, így az éjszakai zenélő üzemmódra rá tudtuk keresni ezeket a dallamokat.


Én magam sem görcsöltem túl sosem az alvást, viszont a kezdetektől nagyon igyekeztem határozott napirendet tartani (akkor is, amikor az elején eldőltem a fáradtságtól), minél többet szabad levegőre vinni a picit sétálni (nekünk is jót tesz :)), mindig adott időben volt a fürdetés, nap közbeni alvás stb.


A kisfiam már nagy ovis: mai napig rendesen alszik nap közben, ugyanígy van napirendje, mert szerintem nagyon fontos dolog még ebben a korban is- és őszintén mondom, hogy nem volt soha gondunk az alvással.

(az természetes, hogy betegség, fogzás idején minden kicsi nyűgösebb, felriadósabb- de akkor is volt napirend, max éjjel visszasimogattam álmába)


Szerintem legyél te is nyugodt, amennyire lehet kiegyensúlyozott, kipihent- kezdj el napirendet tartani- a fürdetéssel könnyű kezdeni- mindig ugyanakkor legyen. Esetleg legyen délelőtt-délután séta a friss levegőn stb.

Minden jót.

2014. júl. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Két lányom van. Első 6 hetes korától átaludta az éjszakát, nem szoptattam este, mert nem volt tejem. A másodikat szoptattam éjjel és 1,5 évesen aludta át először az éjszakát, de a személyisége is más mint a nagynak. Nyughatatlan, akaratos kislány, persze imádom ettől függetlenül,de más. Amit én a nagynál csináltam, hogy aludjon, csak egyszerűen nem tettem mellre éjszaka, de ennek tényleg az volt az ára, hogy nem volt tejem. Elringattam csak, ha felkelt, és 3 nap alatt megszokta, hogy nincs tejcsi. Éjjel ha nagy ritkán kel Ő soha nem kér vizet. A kicsi akit 8 hós koréig szoptattam éjjel is, na Ő most is ha kel akkor vizet kér. Szóval szerintem a megszokásnak is lehet szerepe. De nem csináltam volna másképpen vele akkor sem, hogy ezzel "rosszat" tettem, mert Ő nagyon tudott sírni, ha nem kapott tejet, vagy vizet legalább, no meg engem:) Apa nem volt jó soha. Csak én. Ő ilyen volt. Könyvet sokat olvastam, de elég szélsőségeket találtam. Aludjunk egy ágyban, vagy hagyjam sírni. Suttogó is jó,de szerintem azt nem lehet megvalósítani, legalábbis nekem nem sikerült. Ha sírt a lányom, ha kivettem akkor sem hagyta abba, ha felhergelte magát. Volt, hogy éjjel úgy járkáltunk, hogy ordított, szóval szerintem valahogy ez összetettebb dolog, nem csak az altatáson múlik. Ha belegondolsz mi felnőttek is sokszor csak forgolódunk, és mi bírjuk esetleg valameddig türelemmel, hogy nehezen alszunk el, nekik erre meg kell érni. A kicsi erre 2 évesen érett meg igazán, most már nem kel fel, ha felkel akkor is könnyebben vissza lehet altatni. Ez tudom nem segítség, csak azért írtam le, hogy lehet nem találsz majd egy működő módszert sem akkor sem kell elkeseredni, mert előbb utóbb megérnek arra a gyerekek, hogy ne keljenek éjjel. De én egyben biztos vagyok, hogy az éjszakai szoptatást időben el kell hagyni. Ha a baba jó súlyban van akkor olyan 4 hónaposan nem erőltetném, de addig szerintem kell, mert elmegy a teje az anyának, ha nem volt addig sem sok, mint nekem is. Leszoktatást én úgy csináltam, hogy ha sírt nagyon csak akkor vettem ki az ágyából, addig csak ha félálomban volt, odamentem és simogattam, vagy odaadtam a cumit a szájába. Aztán, ha nagyon sírt kivettem és mondtam neki, hogy most éjszaka van és ilyenkor már nem eszünk. Nem adtam még vizet próbáltam megnyugtatni. Majd ha nagyon sírt és úgy éreztem, hogy most tényleg szomjas vagy éhes, adtam vizet. Ha az nem tetszett akkor jött, hogy mellre tettem. De nem hagytam a mellemen elaludni, hanem szopiztattam és visszatettem az ágyába még időben. Volt, hogy sírt, de akkor is előbb mindig az ágyban próbáltam nyugtatni. Kitéptem sokszor a hajam, amire végig csináltam a procedúrát, de valahogy megértette egy idő után, hogy nincs tejcsi, egy idő után nem is kérte a mellemet este ha felkelt, csak ordított. Na ez ment a kicsivel több hónapig. Szerintem neki a foga jött. Nagyobbik lányomnál ez hamar működött nála 3 nap volt a leszoktatás. Neki éjjel nem akartam tápszert adni, mert attól nagyon bukott, azért szoktattam leginkább.
2014. júl. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, nem értek egyet az elméleteddel, nekem azzal a gyerekemmel is rengeteg tejem volt, aki 6 hetes korától aludt éjjel, még tejjadó is voltam mellette.

És nincs TV-nk semmilyen, és mindhárom gyerekemet szoptattam, legrövidebben is 16,5 hónapig.

korábbi válaszoló

2014. júl. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem szokatás kérdése.Ha valaki minden nyikkre kikapkodja a kiságyból,meg cicizteti non-stop az biztos nem tesz jót,ahogy a rendszertelenség nem.

Kezdetektől próbáltam napirendet betartani,ugyanakkor aludni,étkezni,játszani,szépen bejött,5 hónapos koráig egyszer evett még éjjel,onnantól kezdve átaludta.

Plusz amúgy az is számít hasfájós-e,mert akkor borul minden.

2014. júl. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!