Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kólika 7 hónaposan?

Pankabubu kérdése:

Kólika 7 hónaposan?

Figyelt kérdés
Teljesen elkeseredett anyukaként kérem tanácsotokat. Kisfiam 7. hónapos, tejcukor, tejfehérje érzékeny, közepes refluxa van és erősen gyomorsavas. Ezekre speciális tápszert kap (neocate) nutritonnal, savlekötővel és motiliummal, valamint evésenként 40 csepp espumisannal. Ezekkel a szerekkel sikerült 6 hónapos korára elérnünk, hogy 2 hétig átaludta az éjszakákat és nem fájt a hasa. Most kezdtem el a hozzátáplálást, de abba is kellett hagynom, mert éjszakánként annyira fáj a gyomra, hogy dobálja magát, húzza a lábait, alig alszik és keservesen sír. Visszaálltam orvos javaslatára 2 hete csak tápszerre, de szinte nincs javulás. Sőt, most már evés közben is feszeng és nagyon sír.3 orvossal is tartjuk a kapcsolatot, de úgy érzem magamra maradtam a problémával.

2014. júl. 9. 21:56
 1/4 Medvi ***** válasza:
Gasztroenterológusnál jártatok? Kérjetek egy tejes kivizsgálást, ki kellene deríteni, mi van a háttérben. Egyébként szépen fejlődik?
2014. júl. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Járunk gasztroenterológiai magánrendelésre, de ott csak az általam elmondottakat veszi figyelembe, vizsgálva még nem volt. És elvileg ez a legjobb orvos a megyében.
2014. júl. 10. 10:20
 3/4 Medvi ***** válasza:
Lehet, hogy nem ártana egy endoszkópos vizsgálat. Nem próbáltátok a Milupa Pregomin tápszert? Az a világon a legkönnyebben emészthető táp, simán felszívódik a vékonybélből. Azt hiszem valami új neve van már, de az orvos biztos tudni fogja, hogy miről beszélsz, szerintem kérdezd meg tőle, hogy nem írná-e föl.
2014. júl. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elvileg a most kapott tápsterénél könnyebben emészthető nincs, azzal az orvos szerint nem lehet baj. Voltunk azóta újból orvosnál és a gyomorsavlekötőt szüneteltetni kellett volna már pár hónapja ez derült ki. Nem tudom ezt nekem honnan kellett volna tudnom, de mindegy. Most valamivel jobbak az éjszakáink, de most meg elkezdett fogzani, és nagyon nehezen viseli, így nem tudom, hogy tényleg a gyógyszer volt-e a baj.
2014. júl. 17. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!