Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám elmúlt 3 hónapos és...

A babám elmúlt 3 hónapos és nem emeli meg a fejét rendesen hason fekve. Ez azt jelenti, hogy elmaradt a fejlődésben? Hogyan fejleszthetném?

Figyelt kérdés

Amúgy nagyon jó kedélyű gyerek, sokat vigyorog és gagyog.

Megfogja a csörgőt, néhány dologért már utána is nyúl, nézegeti a kis ujjacskáit.

Mozgását tekintve már 2 naposan átfordított a a fejét a mellkasomon, mki ki volt akadva, hogy milyen erős kiskölyök. 2 hónaposan ki-kitartotta magát 2-3 mp-re, meg folyton felkúszott a kiságy tetejéig, mostmeg úgy alszik, mint egy pinvin:a két keze mga mellett van (a teste mellett).

Próbáltam lefekteteni hasra, de napközben nem marad, csak sír, s úgy forgatja a fejét, hogy a kezével nem segít, csak a törzsét emeli.

Lehet az a baj, hogy csak este van hason? Mert csak úgy alszik nyugodtan. Már arra is gondoltam, hogy a hason fekvés neki egyenlő az alvással és nappal azért sír, mert nem akar aludni. Vagy gőzöm sincs.

Nappal vagy a hordozóban van, vagy a pihenőszékben, vagy épp babakocsiban. Lehet ez a baj?

Most vettünk neki játszószőnyeget, hátha azon el lesz hason is.

Valami tanács a mozgásfejlesztésre?Félek, hogy ez jelez vmit?Későbbi tanulási gondok, stb.

Ja, amúgy a védőnő tanácsa, hogy lassan húzzam fel őt hátfekvésből ülő helyzetbe és vissza. Ezt már az elejétől csináljuk, akkior is szépen tartja a fejét. Ha ölben van, akkopr is feszesen tartja magát.

Miért nem emeli akkor hason fekve a fejét?

Ja, s még nem is fordult át, csak oldalról hátra. Kicsit kétségbe vagyok esve...


2010. jan. 7. 18:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az enyém 13.-án lesz 3 hónapos és ő sem fordítja át hason fekve a fejét, sőt nem is szeret hason feküdni. Még átfordulni sem tud, csak oldalára fordul, de hasra még nem tud. Szerintem még ráér, ne aggódj.
2010. jan. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mi is szintén így állunk 12.-én lesz 3 hónapos a kisfiam, ő is hason alszik, ha hasra rakom nappal akkor szintén mint a pingvin:) hátra rakja a kezeit, és a lábát emelgeti a feje helyett. persze tartja a fejét valamennyire, de szerintem már egész szépen kellene neki tartani. Ő sem forog még, gagyog,mosolyog,kezecskéit nézegeti, ennyi. Majd behozzák szerintem:)
2010. jan. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Mind a hármótoknak azt tanácsolom, hogy vigyétek el gyermekneurológushoz a gyereket.Veszteni valótok nincs, de ő majd megmondja, hogy mi a baj, illetve mi a teendő.Én kilenc hetes kora óta tornáztatom a négy hónapos fiamat hasonló problémák miatt.A problémánk másfél hónap alatt megszűnt.

2010. jan. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az utolsóhoz. Tényleg nem árt megnézetni őket, bár nem minden baba egyforma.

Az én fiam már 2,5 hós korában hasról a hátára fordult, azóta is csinálja, és sokáig tartja magát hason, mostmár egyre jobban élvezi, gagyog-vigyorog közben. Eleinte nekem is egy kis pingvin volt, de mindig segítettem neki, hogy elől legyen a keze, azon támaszkodjon. Mindig csak egy rövid időre tettem hasra, mert nekem egyáltalán nem szeretett úgy lenni, aludni sem aludt hason. Aztán az egy percből kettő lett, majd 5 és így tovább. Egy nap többször rövid időre. Ma már elvan akár negyed órát is hason, kinyomva magát, fejét tartva.

Nekünk is kellett csinálni, hogy fekvésből ülésbe húzom, ma ott tartunk vele, hogy amint megfogom a két kezét, húzza fel magát.

De még mindig azt mondom, hogy azért nem kell pánikba esni, lehet, hogy ő csak egy kicsit lustább most, de lehet, hogy ő már 10 hónaposan szaladni fog, az enyém meg még csak mászni. :)

2010. jan. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy 3,5 hós a fiam.
2010. jan. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19.32.-es vagyok.Azt mondják lusta gyerek nincs, ha nem csinálja a dolgokat időben, az problémára utalhat. Mindenképp vigyétek dokihoz, én nem bántam meg, mert látom mennyit fejlődött a fiam, amióta tornázunk.Három hét torna után három hónaposan fordult hasáról a hátára, most az oldalára fordul állandóan, és próbálkozik a hasra fordulással, néha sikerül.Nem kell megijedni, de jobb, ha megnézetitek, mert később nehezebb lesz a lemaradást behozni.
2010. jan. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a fejlődésneurológián (más miatt voltunk) azt mondták, h a mellkasa-hóna alá keresztbe tegyünk egy türcsit összehajtogatva (tehát mint egy hurka), hogy ne tudja hátracsapni a kezeit. Nekünk bevált. Azon kívül ha épp nem tettem alá, akkor igazgattam a kezeit előre.
2010. jan. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Sziasztok!


Érdekelne mi lett a babákkal annó, mert mi most járunk hasonló cipőben. Hálás lennék, ha megírnátok! Vittétek neurológushoz?

2014. márc. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A kérdés kiírója vagyok. Minden rendben volt utána vele, egy hét múlva kitolta magát. A folyamatokat tekintve viszont kimaradt a mászás, ő gurult helyette. 9 hósan már rohanvást közlekedett, ha fogtuk a kezét, 11 hósan már önállóan ment. Semmi baja. Nem vittük neurológushoz. Makk egészséges, személetlen nagy mozgásigényű, érdeklődő, kreatív gyerek. Nyugi!!! Így utólag csak ezt tudom tanácsolni :)
2014. márc. 20. 15:30
 10/13 A kérdező kommentje:
bocsi: személetlen helyett eszméletlen mozgásigényű! :)
2014. márc. 20. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!