Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hónapja csak kúszik a...

Két hónapja csak kúszik a babám, hogyan fejleszthetném, hogy a mászásig könnyebben eljusson?

Figyelt kérdés
Sokat van hason, mindent elér, mindenhova eljut a szobában így, de nem mászik.
2011. máj. 26. 13:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Engedd minél többet kúszni. Ha letölti a penzumát, azután mászni fog. Le kell kúsznia az előírt 80 km-ert .)

Ha a karja eléggé megerősödik, hogy elbírja a teste súlyát, akkor fel fogja emelni a hasát. A kúszás, kinyomás jó torna erre.

2011. máj. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

az enyém 5 hónapig kúszott :)

mondjuk eleinte ő féloldalasan, a bal oldalát használta a jobbat inkább csak húzta

de miután már rendbejött a kúszás, akkor sem akart mászni

aztán egyik nap lementünk a kertbe, és vizes, nyirkos volt a fű, én letettem, na ennek nem örült hogy vizes lett a hasa, és abban a pillanatban elkezdett mászni, és onnantól kezdve mászott :)

2011. máj. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 6 hónaposan kezdett el kúszni,imádta ezt a mozgásformát,az egész házat bekúszta pillanatok alatt!nem hazudok....1 évesen tanult meg mászni de már előtte bútorok mellett felállt!Tehát nállunk így nézett ki:forgás-kúszás-felállás-mászás.Közben elvittem Dévényeshez,azt mondta semmi baja,mutatott 1-2 gyakorlatot amit gyakorolni kellett:talicskázás,térdelés,guggolás!De az áttörést a lépcsőzés hozta meg!Kint a teraszon egymaga négykézláb fel-le mászott a lépcsőn teljesen magától!3 nap múlva mászott!
2011. máj. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát a helyzet nem sokat változott, csak a tempó gyorsult, de eltelt két hónap.
2011. júl. 11. 16:07
 5/14 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád?
2011. júl. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, kérdés, h mennyi idős.

De itt egy link, ezen egy doki mutatja meg, hogy hogy lehet tanítgatni, motiválni a babát a mászásra. Nekem nem akart átfordulni a kislányom, elkezdtük gyakorolni (uennek a dokinak másik videója) és rá 4 napra magától átfordult.


http://www.youtube.com/watch?v=nRME1hQuvws&feature=mfu_in_or..


Egy 1 éves kislány boldog anyukája

2011. júl. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ültesd hintába. Csak a kezeit fogva hintáztasd.

Nekünk sokat segített a kézen járatás.

Esetleg másszál, mutasd meg neki.

Egyébként mennyi idős a babád?

2011. júl. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is tökélyre fejlesztette a kúszást 3 hónap alatt. :) Ahogy elkezdett kúszni, 1-2 héten belül már kutyázott is, mi meg azt hittük, hogy "na, mindjárt mászni fog". A mindjártból lett 3 hónap! Úgy kúszott mint egy igazi kis kommandós! :) Aztán csak elkezdett mászni, de azt már nem csinálta sokáig, 1 hónapon belül felállt és elindult. Én annyit segítettem neki, valahol olvastam, hogy a hasa alatt egy kendőt áthúztam és megemeltem a testét, hogy csak a kezei-lábai értek le és úgy ment. Persze csak rövid időket csináltuk, nehogy túlzásba essünk. Szóval nyugi, semmi baja nincs a babádnak attól, hogy sokáig kúszik! :)
2011. júl. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Persze, ráérsz, de ha nagyon szeretnéd a tovább lépést és még nem olyan idős, mondjuk 4 hónapos, akkor kipróbálhatod a járókát is. A nagy lakásban van egy csomó helye a kúszásra, így jól elvan, nem akar feltápászkodni. Az enyém 7 hónaposan állt, most 8 hónapos és lépeget egy picit. Mondjuk ő éjjel-nappal hason feküdt előtte, így a háta is eleve gyorsabban erősödött.

A lényeg, hogy mi nem kúsztunk és nem is másztunk, mert megtalálta a rácsokat és szépen felhúzta magát. Előbb ülögetett és térdelgetett aztán úgy gondolta feláll.

Azt hiszem az arányaiban erősebb a karja, mint az enyém. :)

Persze, ha idősebb a babád, akkor már nem fogja komálni a járókát. Csak gondoltam le írom ezt is, mint egy verziót.

2011. júl. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Jómagam más véleményen vagyok,szerintem egy babát akinek a mozgását szeretnék fejleszteni, nem igazán jó ötlet járókába tenni.

Kedves kérdező még ugyan nem írtad, hogy mennyi idős a babád, de ha jól számolom, már idestova négy hónapja kúszik, és mégsem próbálkozik a mászással. Ez lehet (és ez a valószínűbb), hogy nem jelent semmit, egyszerűen csak ilyen az ő fejlődési menete, és egyszer csak elkezd majd mászni, de (megijeszteni nem akarlak), jelenthet valami apróbb problémát is, ami (baba)gyógytornával kitűnően orvosolható. Nem vagyok szakértő, de a családunkban előfordult hasonló eset. Ott a gyerekorvos mindig ráhagyta anyukára: "Ne aggódjon már, hamarosan elkezd mászni, csak lusta". Anyuka aztán felkeresett egy másik orvost, aki megállapította, hogy a gyermek egyik combja enyhén izomgyenge, és ezért nem tudja tartani magát térdelőtámaszban. A kicsit elküldték gyógytornász szakemberhez. A tornáztatásnak köszönhetően rövid időn belül elkezdett mászni és hamar behozta lemaradását a mozgásfejlődésben.

Megjegyzem a fent említett kisember már 9,5 hónapos volt, amikor még mindig csak kúszni tudott, és akkor keresték fel a gyógytornászt.

Az előttem lévők egyébként kitűnő ötleteket írtak, a mozgásfejlesztésre.

- A hintázás fejleszti az egyensúlyérzéket,

- a pocak alá tett kendővel (vagy törölközővel) megemelni a kis testét, hogy csak a lába és a keze érjen a padlóra szuper ötlet,

- talicskázás (kézen járatás) is jó lehet, de ahová járunk rendszeresen babatornára, ezt csak kb. 1,5 éves kortól szokták csinálni a gyerekek.

2011. júl. 12. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!