Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Korai szerintetek bilivel...

Korai szerintetek bilivel próbálkozni egy éves babánál?

Figyelt kérdés
többször ráültettem pár mp-ig,kapott a kezébe valamit-és belecsurgatott.nem akarom eröltetni-és ez még nála nyilván nem tudatos,de száraz pelus esetén érdemes próbálkozni néha?tudom,h még nem tartják vissza ebben a korban,de van értelme?
2014. júl. 12. 12:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nem erőlteted, akkor próbálkozhatsz, de nem sok értelme van mert nem tudatosan teszi még ebben a korban. Viszont legalább megszokja.
2014. júl. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egy keteves sem mindig bilizik meg, ne eroltesd ezt a temat egyelore.
2014. júl. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, az. De ettől még úgyis ráülteted, ha akarod, de csak pelenkával fogsz spórolni, attól szobatiszta még 1 évesen nem lesz.

Ugyanis az ingert, hogy neki kell pisilni, azt ennyi idősen nem érzi, de ha történetesen még érezni is, azt ezer százalék, hogy nem tudná időben jelezni, pláne nem visszatartani valamennyi ideig, ha vissza kellene. Tehát nem tudatos és nem maga által irányított a dolog. És ez jelenti a szobatisztaságot. És amíg ezek nincsenek meg, addig nem lesz szobatiszta.

Ugyanis egy gyerek nem akkor lesz az, ha a szülő elkezdi mutogatni neki, hogy jé, itt a bili, ugye milyen szép, ugye milyen jó, akkor most ülj rajta óránként vagy ülj rajta egy fél órát, hátha sikerül bele valami. Hanem ha tudatosan tudja majd használni. És az még nem most lesz, legkorábban átlagosan kb. 1 év múlva. Szóval nem kell sietni!

2014. júl. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem tudom milyen az a két éves aki még nem tud bilizni tudatosan....Az egy éves persze más tészta, de nem felesleges ráültetni. Közben játszol vele és nagyon feltűnően kell örülni a produktumnak
2014. júl. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

"Hát nem tudom milyen az a két éves aki még nem tud bilizni tudatosan"

Tudod milyen? Átlagos!

Olvass utána bárhol, hogy átlagosan a gyerekek 2, de inkább később, 2 és fél évesen lesznek szobatiszták! Egyébként fejlődésügyileg az előírás szerint 3 éves korig kell kialakulnia a nappali szobatisztaságnak!

2014. júl. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Először is, szerintem is átlagos egy 2 éves gyerek, ha akkor kezdi el a bilizést.

Én is vettem 8 hónapos kora körül bilit, nézegette, játszott néha vele, de ennyi.

Épp ma 19 hónaposan először sikerült bele egy pisi.

Pár napja elővette és üldögélt rajta párszor pelus nélkül, pár hónapja ruhástól.

Mint ahogy mindenben, ebben is különbözőek a gyerekek és az álláspontok, én azt mondom, ha néhanéha sikerül bele egy pici pisi, ahogy írod, akkor érdemes. Én annak idején, amikor hasonló kérdést írtam ki, akkor írt valaki, hogy az ő 8 hónapos babája csak bilibe hajlandó kakilni. Akkor nagyra nyitottam a szemem, de elhiszem, hogy van ilyen is. És van a másik véglet is, aki 3 és fél évesen lesz szobatiszta.

Erőltetni persze nem szabad, de jó, ha elöl van a bili, ha kellene.

2014. júl. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor is gyökerek vagytok :D
2014. júl. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, korai és teljesen felesleges.
2014. júl. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nem sietek semmivel-csak egy kérdés volt.én nem pontozam le senkit-de ki a gyökér?????
2014. júl. 13. 10:33
 10/11 anonim ***** válasza:

"Először is, szerintem is átlagos egy 2 éves gyerek, ha akkor kezdi el a bilizést. "

A gyereknek hiába mutatja meg a kedves anyukája már fél évesen azt a bilit, meg magyarázza, hogy mire való, meg ülteti ruhában, meg ruha nélkül rá a bilire, attól nem lesz szobatiszta! Semmivel előbb nem lesz szobatiszta egy ilyen gyerek, mint akinek az anyja megvárja, míg megérik rá a gyerek és akkor kezd a témával foglalkozni! Ugyanis ez csak és kizárólag érettség kérdése! És akármilyen hihetetlen, de átlagosan a gyerekek nem szobatiszták már 2 éves korukra!!! És erről nyugodtan kérdezz meg gyerekorvost, védőnőt!


"Én is vettem 8 hónapos kora körül bilit, nézegette, játszott néha vele, de ennyi.

Épp ma 19 hónaposan először sikerült bele egy pisi.

Pár napja elővette és üldögélt rajta párszor pelus nélkül, pár hónapja ruhástól. "

Képzeld el, az én kisfiam 15 hónaposan már belepisilt a bilibe. De tudod miért? Mert megfigyeltük, hogy minden fürdés után egyből pisil. Elővettem a bilit, hogy akkor pisiljon bele nyugodtan. De ettől még nem lett szobatiszta, ugyanis ebben semmi tudatos nem volt, ezt mi megfigyeltük és ezért sikerült bele. De a szobatisztaság nem ezt jelenti. Ja, és attól mert 15 hónaposan 3 napig (mert utána már nem, meg nem is akart fürdés után bilire ülni) bilibe pisilt a fiam, attól még nem lett szobatiszta. Egészen pontosan 3 hónappal a 3. szülinapja előtt lett az. Viszont ott semmilyen szoktatásra nem volt szükség, láttam, hogy megérett rá (pelussal a fenekén szólt, hogy most pisilni, meg kakilni kell), így levettem a pelenkát és konkrétan attól a perctől kezdve szobatiszta. 1 hónap múlva pedig az éjszakai szobatisztaság is megvolt. Tehát 3 éves korára, mikor oviba ment, teljes biztonsággal szobatiszta volt.

Szóval attól, mert a te gyereked 19 hónaposan belepisilt a bilibe, jaj, de jó, nagyon ügyes, de az enyém mint írtam 15 hónaposan már megcsinálta, de ettől nem lett előbb szobatiszta. Meg te se lepődj meg, ha a tiéd sem lesz még hónapokig az!

Szóval jó hogy nem már lenézed azokat a gyerekeket, akik 2 éves korukra nem szobatiszták. Lehet a tiéd sem lesz az!:D

2014. júl. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!