Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A háromgyerekes anyukák...

A háromgyerekes anyukák szerintetek kapósabbak lesznek a munkaerőpiacon az új törvénnyel (Gyed-Extra) ha nem kell utánuk dózni a munkáltatónak?

Figyelt kérdés

Erre gondoltam:


4. További foglalkoztatási kedvezmények nagycsaládosoknak


"A Munkahelyvédelmi Akcióterv kibővítésének keretében könnyebben térhetnek vissza a munkába a három vagy több gyermeket nevelő édesanyák. 2014-től a munkaadók a foglalkoztatás első három évében mentesülnek a szociális hozzájárulási adó megfizetése alól; a foglalkoztatás 4. és 5. évében pedig csupán 14,5%-nyi adót kell megfizetniük. Ezek a foglalkoztatási kedvezmények 2014-től már valamennyi olyan munkavállalót érinteni fognak, akik a gyermekgondozási ellátások folyósítása mellett vagy annak lejártát követően állnak munkába.


Jelenleg a munkahelyvédelmi akcióterv 2+1 évig járulékmentességet és járulékkedvezményt biztosít minden GYED-ről, GYES-ről, GYET-ről visszatérő kisgyermekes munkavállalót foglalkoztató munkáltatónak a munkabér első 100 ezer Ft-ja után. Így az első két évben – havi százezer forint után - egyáltalán nem kell megfizetniük a munkáltatóknak a 27%-os szociális hozzájárulási adót és az 1,5%-os szakképzési hozzájárulást, a harmadik évben pedig csak a rendes adómérték fele terheli őket."



2014. júl. 12. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint nem fog változtatni, mert a munkáltató úgyis azt nézi, hogy agyerekek betegek lesznek, pláne 3 gyerek, majd egymás után betegszik le és akkor táppénzen leszel.

Vagy amíg ez az adó kedvezményes dolog van, addig megtart aztán felvesz egy másik 3 gyerekest :)

De ki tudja, lehet mégis bejön a dolog és megváltozik a gyerekes anyukák helyzete a munkába visszatérésre.

2014. júl. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a gyed extrának semmi köze a munkahelyédelmi akciótervhez és a szocho-kedvezményhez, ne keverd.

NEm csak az után jár a kedvezmény, aki gyed extrával megy vissza, és mivel évek óta van ilyen kedvezmény, már látszik, hogy nem, nem lettek kapósabbak a kismamák.

2014. júl. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Határozatlan a szerződésem, csak sok mindenkit hallottam akit nem vettek vissza Gyed/Gyes után és elgondolkoztam rajta. Elvileg visszavárnak, de ki tudja mi lesz még addig. Két gyerek után visszavettek és amikor betegek voltak anyu vigyázott rájuk, de erre rá is kérdeztek mielőtt mentem vissza, hogy mire számítsanak ha betegek lesznek a gyerekeim, táppénzre megyek vagy tudok menni dolgozni, ezt szerencsére megtudom oldani.
2014. júl. 12. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!