Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apasági szabadság igénybevétel...

Apasági szabadság igénybevételénél mit kell bemutatni/bevinni a munkáltatónak, hogy majd az államtól megkapjuk az erre járó összeget?

Figyelt kérdés
2010. aug. 18. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a munkáltató adta azt a papírt, amit ki kellett tölteni. Semmilyen összeget nem kapsz az államtól, csak szabadságot.
2010. aug. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom,hogy az állam fizeti ezt a szabadságot..

Utána is néztem csak azt nem találom miket kell bevinn

2010. aug. 18. 14:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyermeke születése esetén öt munkanap munkaidő-kedvezmény illeti meg az apát, melyet legkésőbb a születést követő második hónap végéig kérésének megfelelő időpontban köteles a munkáltató kiadni. A munkaidő-kedvezmény tartamára távolléti díj jár.


Nálunk a születési anyakönyvi kivonatot kellett bevinni a férjem munkahelyére.

2010. aug. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az állam fizeti ezt az összeget, de nem nektek, hanem apa munkáltatójának!

Amíg apa szabin van, az addig vele kapcsolatban felmerült kiadásokat téríti meg az állam a munkáltatónak (távolléti díj, adók, járulékok).

Sajna nem olyan világban élünk, hogy apát elengedik 5 nap szabadságra újdonsült családjához, és még az állam költőpénzt is ad az új jövevényhez...

2010. aug. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!