Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól szoktátok elkezdeni...

Mikortól szoktátok elkezdeni a babóca hozzátáplálását?

Figyelt kérdés
Az enyém 3 hónapos,de már jön a kis fogacskája,meg egyébként is szép nagy baba.Szeretném már elkezdeni mással is etetni.Ti mikor kezdtétek,és azt is leírnátok,mivel?Nagyon változó az,amiket hallok,sokan csak 5-6 hónaptól,de van,aki már 3 hónaposan.A boltok mindenesetre tele vannak 4 hós kortól adható "bébipapikkal" és bébiétellel,-itallal...Írjátok meg a tapasztalataitokat!Köszi:-D
2010. jan. 8. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért is mert nagy ne kezdd el!!

A fiamnál én hülye elkezdtem felelegesen, ekcémás is lett, 10 évess nem nőtte ki.

Lányomnál csak 6 hónaposan.

A bébikaja meg csak üzlet, nekik nem érdekük, hogy később kezd el, hanem az hohy minél hamarabb.

2010. jan. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 6 hónapos korban kezdtem a főzelékadást.Előtte csak gyümölcsöt,tejpépet adtam a kicsinek.Szerintem várjál még a szilárd kajával,főleg amit az üzletek árulnak.

[link]

ha erre a linkre rákattintasz ,sok okos dolgot olvashatsz a baba táplálásáról.

2010. jan. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
4 hónapos kortól elkezdtem a gyümölcsöket, 5 hónapos kortól a főzelékeket. Vagy 4 hónapos kortól való bébiételt adj, ha akarsz, vagy nézd meg, hogy ezek milyen gyümit, zöldséget tartalmaznak, és olyanból csinálj Neki Te, ha van kedved. Csak a bogyósokkal, kis magvasokkal vigyázz, ha házilag csinálod, azokat nem szabad adni. A bébiételek, amelyikben vannak ilyenek (málna, eper, szeder, déli gyümölcsök), azokból gyárilag kivonják a pici magokat.
2010. jan. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 5-6 hósan bőven ráérsz elkezdeni.
2010. jan. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőt 17 éve az akkor kötelező normák szerint már főzelékkel etettem..meglett a fizetség: állandóan beteges volt és máig is az. A 3 kicsit csak 6 hónapos koruk után kezdtem. Mindegyik jó evő, bármit elfogadott, nem válogatós és ami a legfontosabb:3 éves korukig nem voltak betegek (kiv. a pici, mert ő még csak 16 hónapos, de őt is csak a kötelező vizsgálatokkor látta eddig orvos) Persze, mindenki maga dönti el, mikor mit ad a gyerekének, ez az én saját tapasztalatom és véleményem.
2010. jan. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat,várom a további tapasztalatokat is.Tényleg nem tudom,mit tegyek,de ha segítetek,könnyebb lesz eldönteni.

Szeretném,ha valaki azt is le tudná írni,hogy mivel kezdte-főleg,ha korán kezdte,például 4 hónaposan,ahogy a kérdésemben is megírtam.Például,ahogyan itt írta valaki,a tejpép,szerintem elég jó:hasonló mint a tápszer,csak kissé sűrűbb állaggal.Ettől talán azért allergia sem léphet föl,nem?

2010. jan. 8. 14:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a nagyobbik fiamál 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást almával (először csak a levét adtam pár kanállal) majd jött a krumpli, a sárgarépa a sütőtök, a banán, a barack és így tovább. Adtam neki általam készítettet is és boltit is, de a boltit kicsit jobban ette. Mindeközben kipróbáltuk a tejpépet is ami szintén nagyon bevállt nála.

Szerintem a 4 hónapos kort azért mindenképpen várjad meg a hozzátáplálással és akkor elkezdheted vagy az almával vagy esetleg a tejpéppel (a kicsinél én is most evvel kezdtem 4 hónaposan).

2010. jan. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6 hósan kezdtem, anyatejes baba, most 11 hós és még szopizunk, napi 5x, éjszaka is. Mindent szeret, nem válogatós (sokan azt mondják, hogyha később kezded, akkor válogatós, ez szerinte hülyeség).
2010. jan. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!