Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az hogy sokan...

Miért van az hogy sokan túlhordják a babákat? Miért nem akarnak megszületni, vagy aki korábban jön?

Figyelt kérdés

Illetve honnan tudják a babák hogy mikor kell kibújniuk azon kívűl hogy kicsi a hely?

18/L


2014. júl. 14. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan, de a túlhordás szerintem sok esetben nem igazi túlhordás. A szülés időpontját 28 napos ciklusra számolják ki, de a legtöbb nőnek nem mindig és nem pontosan ennyi napból áll egy ciklus, így a fogantatás időpontja sem tudható biztosra, így természetesen a szülés időpontja is csúszik. Nekem pl hosszú ciklusaim vannak, így mindkét babám folyamatosan az uh mérések alatt kisebb volt, mint a naptár szerint számolt kora. ennek ellenére az első babám korábban jött két héttel, a második még pocaklakó.

Koraszülésnek millió oka lehet, szervi probléma, dohányzás, megerőltetés, genetika, és még sorolhatnánk.

Azt nem tudom, mi lehet a konkrét oka a szülés megindulásának normál esetben.

2014. júl. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Állítólag a babák bocsájtanak ki valamit magukból, ami beindítja a szülést, de ez csak feltevés. Hogy mitől indul be normál esetben egy szülés, nem tudják megmagyarázni. A babáknál, akik nem fordulnak be időn belül, szokták tanácsolni anyukának, próbáljon meg beszélni babájával, nyugtassa meg, hogy nem lesz semmi baj. Az enyém is egy ilyen beszélgetés után fordult be-nem konkrétan azonnal:D Valószínű anyuka lelki nyugalma is kell hozzá valamennyire. A babák átveszik az anyuka hangulatát. Ha anyuka nyugodt, baba is az. Lehet így van a szülésnél is. Lehet némely esetben anyuka tudat alatt nem készült fel és ezt a baba megérzi. Ez csak az én saját spekulációm.

Koraszülésnél meg végképp nem lehet tudni, hogy ha nem volt semmi baj és mégis beindul a szülés magától...lehet téves infót kapott a baba. A nagyon nagyon koraszülésnél szerintem biztos, hogy valami oka van.

A babák saját órájuk szerint működnek és két hét tolódás símán belefér. Az uh alapján pontosabb a kor meghatározása. Nem is biztos, hogy azzal a ciklussal esett teherbe anyuka, lehet, hogy már előzővel, mint az én esetemben. Erős menszi ellenére én már terhes voltam, csak az uh-on derült ki, hogy 3 héttel előrébb vagyok.

2014. júl. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek :)
2014. júl. 14. 18:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Hormonálisan szabályzott a születés. Ez a hormonális egyensúly borulhat meg genetikai, lelki (stressz), fiziológiai, toxikus vagy egyéb környezeti hatások miatt.

Hogy pontosan mikor mi befolyásolja, azt az egyedi esetekben nehéz azonosítani.


A szülés megindulása nagyon leegyszerűsítve: az ún. terhességmegtartó hormon, a progeszteron szintje leesik, így az oxitocint, ami a fájásokat is beindítja, relatív magasra emeli. Emiatt szoktak néha mesterséges oxitocint beadni, hogy a nem kellően lecsökkent progeszteronszintet ellensúlyozzák.

2014. júl. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!