Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki saját maga főz a babájának...

Aki saját maga főz a babájának, naponta jár zöldségeshez, vagy nagyobb adagot főz és elteszi? Egyáltalán meddig lehet tárolni?

Figyelt kérdés

Nekem az a bajom ezzel,hogy nem tudok 20 féle zöldséget tárolni mert kicsi a lakás és a hűtő is,de naponta meg sajnos nem tudok eljutni zöldségeshez. Ha meg nincs itthon mindenféle,akkor nem tudom variálni az étkezését. Arról már nem is beszélve,hoyg nem eszik meg a saját főzésűből csak pár kanállal,az üvegeset jobban szereti (de az meg egy vagyon).

Nálatok hogy megy a főzőcske? Elmesélnéd?

Köszönöm.


(Illetve még egy kérdés,azt honnan tudjam,hoyg mit-mivel keverhetek össze?)


2010. jan. 8. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Naponta vagy 2 naponta járok, Sparba vagy Intersparba.

Van a fagyastóban is zöldség, pl múltkor vettem csomó répát és lefagyasztottam, de van amit mirelietből csinálok.

pl zöldborsó, zöldbab, barck, meggy

10 hónapos

2010. jan. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi.

Akkor a gyakori vásárlás ezek szerint elkerülhetetlen...

2010. jan. 8. 13:29
 3/6 anonim ***** válasza:
2010. jan. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hát, én is 2-3 naponta járok. eleinte fagyasztgattam, de az úgy nekem nagyon macera, inkább megcsinálom neki délelőtt az aznapit, aztán ennyi.
2010. jan. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy kis faluban lakunk, nincs zöldséges.Krumpli,répa van, de a többit én is a heti bevásárláskor szerzem be. Veszek pl egy sütőtököt, megfőzöm , majd jégkockatartóba elteszem. Ugyanezt teszem a cukkinivel, céklával, brokkolival.A krumpli az alap, ehhez keverem az egyéb zöldséget.A húst levesben megfőzöm, azt kapja meg+ a maradék szintén megy a fagyasztóba. Az így nyert kockák jól elrakhatók a hűtőben és könnyű adagolni.Az én fiam szerencsére nem válogatós, ezért a krumplihoz max. kétféle zöldséget teszek+ heti 2X húst.Úgy tudom, hogy amíg nem ehetik a felnőtt ételeket, addig a gyerekeknek nincs szügségük nagy változatosságra, elég 4-5 féle zöldség, meg ugyanennyi gyümölcs.
2010. jan. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Általában kis mennyiséget főzök mindenből(pl. két cékla, fél kg brokkoli, 1 cukkini), így elfogy, mielőtt megromlana a fagyasztóban.A krumpliból két napra valót szoktam főzni.Amikor elkeztem a hozzátáplálást, akkor megnéztem, hogy milyen bébiételek vannak és abból kiindulva válogattam össze a menüt, de meg is kóstolom.
2010. jan. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!