Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hós kisbabám egyik napról a...

4 hós kisbabám egyik napról a másikra elromlott segitség?

Figyelt kérdés
Idáig 2 szer kelt éjjel és mosolygosan kelt 7 kor.Kb.két napja szinte egész éjjel fent van fél óránként sir és üvöltve ébred 6-kor:(szinte semmit nem alszok mi történhetett?ha jön a foga azt honnan tudhatom ?adjak neki foginygélt?mindenki ismerös azt mondta az elsö 3 hónap szörnyü utána tök jó lesz!nekem meg most romlott el!aki átélte ugyanezt légyszi irjon ugye csak átmeneti állapot?
2014. júl. 15. 09:01
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó!Köszi a tippeket próbálom kitalálni de 4 hósan a foga is lehet nem?
2014. júl. 15. 12:19
 12/17 anonim ***** válasza:
az én gyerekeimnek 1évesen jöttek csak-igy nem tudom megmondani-elképzelhető.velem a gyógyszer beadása után is 'szórakozott" a kisasszony-és akkor próbáltam változtatni néhány dolgon
2014. júl. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szia, büfizik rendesen a babád? Nem feszíti meg magát? Nem kemény a kis hasa? Nem ettél valami olyat amire érzékeny lehet, és fáj a hasa, és attól sír?

Én is második körben a fogzásra gondolnék. Nézd meg az ínyét, hogy nincs-e bedagadva, bepirosodva, vagy nem látszik-e az ínye alatt a foga, ahogy fehérlik. Jellemző az is, hogy ha hozzá érsz akkor is sír. Sajnos a fogcsírák már nagyon korán is elkezdhetnek mozgolódni. Nem törvényszerű, hogy hamar lesz belőle fog, bár az én kislányom is 4 hónapos, és már a második foga bújt ki neki ma. :-) Mondjuk abban szerencsém volt, hogy éjszaka ugyan úgy aludt, mint máskor, viszont nap közben sokszor előfordult, hogy ok nélkül fölsírt, keservesen, és alig lehetett megnyugtatni. A dentinox gél nála bevált. Remélem tudtam segíteni.

2014. júl. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
szia!sokszor van olyan hogy nem tud büfizni...nem tudom hogy fáj-e a hasa nem huzza a lábát és nem kemény a pocija...miböl lehet látni hogy fáj a pocija?semmi mást nem ettem mint amit szoktam ...megvettem a gélt amit irtál ma....kiváncsi vagyok ma éjjel mi lesz...de érdekes az én babám meg nappal nem sir soha!max azért hogy vegyem fel....köszi hogy válaszoltál!
2014. júl. 15. 21:17
 15/17 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Én ezekből a jelekből vettem észre, ha a pocakja fájt, amit leírtál te is meg én is. Nálunk még az vált be, ha a kislányom nem tudott büfizni, hogy testhelyzetet váltottam vele. Vagy a vállamon volt, vagy hanyatt a kezemben, vagy hasra fordítottam, és lógott keze lába, úgy feküdt a karomon (lajhár póz :-) ), vagy tornáztattam a kis lábait, masszíroztam a hasát. Szóval addig mozgattam amíg nem sikerült a büfizés. Ez nálunk bevált hál istennek.

Nem dugdossa az öklét a szájába? Nem rágcsál nagyon sokat? Nálunk ez is a fogzás jele volt. És általában amikor a kicsikém sokat dugta az öklét a szájába, akkor volt a nagy sírás, mert gondolom érzékeny volt az ínye, és ahogy dörzsölte belenyilallt neki.

2014. júl. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én babám 1,5 hónaposan "romlott el", nálunk már akkor a fogzás volt a gond. Sose hittem volna. Már mindenféle rémeket láttam, szörnyűbbnél szörnyűbb betegségeket...Nem sírt, de borzasztó ingerült, dühös volt mindenre az addig mosolygós, csupa ragyogás kisbabám. 2 hónaposan kezdett el nyálazni. 2,5 hónaposan kezdett el sírni sokat a fájdalomtól. Homeopátiás golyót kezdtünk neki adni a fogzásra és egy csapásra visszakaptuk a mi mosolygós kisbabánkat, így esett le a tantusz, hogy akkor már 1,5 hónaposan is ez lehetett a gond, csak még nem volt egyértelmű tünete. Most 3,5 hónapos, de folyamatosan kínlódik az ínye miatt szegénykém.
2014. júl. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Simán lehet a foga /nálunk is ezek a tünetek voltak/. A fiamnak anno 4 hónap és 2 naposan bújt ki az első fogacskája, kislányomnak kerek 4,5 hónaposan. Ő most múlt 6 hónapos nemrég és már hat foga van, ennek megfelelően váltakoznak a kritikán aluli időszakok az éppen elviselhetővel...Megkérdezheted a védőnőt, hogy mit lát az ínyén, de ez sem tuti jóslás, mert lehet hogy 2 nap, de lehet 2 hét, mire kinyűglődi magát az a fogacska. Kipróbálhatod a Viburcol kúpot is, van akinek bejön, nálunk egyik gyerkőcnél se jött be. Dologél és társai jók, de csak rövid ideig hatnak, mondjuk esti elaltatásnál segíthet. Egyébként én már csak azért a fogzásra tippelek nálatok is, mert éjszaka az jobban kínozza őket, mint nappal, akkor nézelődik, leköti magát stb. Ha nagyon brutál a szitu nálunk, én Nurofent adok neki 3 napig lefekvés előtt. Holnap azt próbáld meg, és ha javul az éjszakát, a fogacskája jön, az lesz a probléma forrása. Sok sikert!
2014. júl. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!