Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bálint, Péter vagy Zoltán?

Bálint, Péter vagy Zoltán?

Figyelt kérdés

A komoly dilemma: a Bálintban az tetszik, hogy nem lehet becézni, de a Pétert és a Zoltánt komolyabbnak, szebbnek tartjuk. Viszont a Petitől a hideg ráz, a Zoli még elmegy. Az azonban teljesen lehetetlen, hogy egy Péter nevű kisgyerek ne legyen egy idő után Petike. A Péter mellett viszont ott áll az érv, hogy nemzetközi, míg a másik kettő nem igazán.


Nektek melyik tetszik? Mi jut eszetekbe elsőként ezekről a nevekről? Köszönöm a segítséget! :)



2014. júl. 16. 10:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Fiam Bence Péter. Nagypapám Zoltán. Szerintem nagyon sok Péter lett mostanában,de nagyon szép mind3..
2014. júl. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nekem a Péter tetszik a legjobban és szeretem a Peti becézést is. Nagyon kedves név nekem, mert a férjemet így hívják és nagyon jó ember, de tőle függetlenül is tetszik. Nálam második a sorban a Zoltán. Nekem a Bálint egyáltalán nem tetszik és azt is lehet becézni. Nincs olyan név, amit ne lehetne becézni, sőt ha nem adja magát egyértelműen valami becenév olyankor találják ki a legrosszabbakat.
2014. júl. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A Bálintot is lehet becézni, mondjuk Balunak. Ismertem ilyen fiút.


Mindhárom név szép. Ha nem tudsz választani, akkor kombinálható is, ha a két név szóba jöhet.

Szerintem többnyire minden vezetéknévhez illik a Bálint Péter kettős keresztnév. Együtt szerintem nagyon jól hangzik.

2014. júl. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Bálint.

Régebbi nevekből nekem az András tetszik még azt becézni is lehet.

2014. júl. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
43%
átlagos, unalmas tömegnév mind, ez jut eszembe elsőként ezekről a nevekről. nem bántásból, de ez volt egyik kérdésed. így egyik sem tetszik. de ha a 3-ból kellene egyet mondani... hmm nem tudok annyira nem tetszenek, de legkevésbé a Zoltán tetszik. akkor inkább a másik 2-ből valamelyik.
2014. júl. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Igazatok van a Bálint becézéseiben, bár nekem elsőre eszembe sem jutott volna így. A férjem András, így az tuti nem lesz, pedig nekem tetszik a név, de ő rosszul van tőle, és egyébként sem adnánk ugyanazt a fiunknak, szóval ez kilőve :)


Egyelőre a Péter felé hajlunk.


#5, Nem vettem bántásnak, köszönöm, hogy leírtad a véleményedet :) Tudom, hogy ezek úgymond "átlagos" nevek, de nem vagyok hódolója ennek a mai, adjunk minél különlegesebb nevet a gyerekünknek témának, nem is tetszenek az ilyesmik (amellett, hogy egyáltalán nem ítélem el azokat, akiknek más név tetszik, félreértés ne essék!) Kisgyerekkorom óta ismerem ezeket a neveket, régóta tetszenek is, szerencsére a férjemnek is, így egyértelmű volt, hogy ezek merülnek majd fel. Legyen a személyisége miatt egyedi, szerintem :)

2014. júl. 16. 11:24
 7/18 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, örülök hogy nem vetted annak :) annyi még, hogy ha ilyen átlagosabb nevekben gondolkodsz, pl a Gábor is az, de az utónevek listáján már lecsúszott az utóbbi években tehát mégsem olyan gyakori, és van nemzetközi változata is.
2014. júl. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a Bálint nagyon szép:)
2014. júl. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nekem a Péter áll közel a szívemhez...így hívták a bátyámat. Szóval ha az élet úgy hozta volna, biztosan ezt a nevet választottam volna.
2014. júl. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nézd a Péterrel sincs gond, csak találj neki valami becézést, senki nem fogja Péternek hívni, mindenki becézi majd. De nem muszáj Peti lennie, lehet akár Pepe. A Zoltán is lehet Zozi, Zozó.

Bálint valóban nem becézhető, Balunak esetleg, de az inkább a Balázs beceneve. BEcézésnek még amúgy annyi értelme van, hogy ha többen vannak ilyen névvel, akkor másképp becézve már egyedi, Pepe azért ritka szerintem :) Mondjuk inkább kisállat név, de kisgyereknek is aranyos.

Vagy ha nagyon nem becézhetőt, de nemzetközik akkor pl Alex.

2014. júl. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!