Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Ti 1 év körüli babátok...

A Ti 1 év körüli babátok csinálja azt hogy a kis kezeivel a levegőben legyez repdes ha áll néha izgatott közben vagy örül?

Figyelt kérdés
A nagyobbik nem csinálta ezt!
2014. júl. 17. 09:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Igen.

És a tesói nem csinálták, de ő igen. MIért, ez baj lenne?

2014. júl. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Most mindjárt fognak jönni a kommentek, hogy autizmus EGYIK tünete LEHET.
2014. júl. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kiskorában nem baj, de 3-4 évesen ez az autizmus jele.
2014. júl. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2014. júl. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

az enyém is csinálja ha valaminek nagyon örül.ez kb heti 1x fordul elő de lehet ritkább.

Miért kell egyből azt mondani hogy autista?miért kell ilyesztegetni?néhányatoknak ez már hobbi!

2014. júl. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ez nem ijesztgetés, csak szerintem nem baj, ha az ember tud merre indulni, ha esetleg több tünetet is észlel. Ez felvilágosítás, amiből majd eldönti jellemző-e rá vagy sem és ez alapján mehet tovább. Ha nem, nem, annak csak örülünk.

Jobb a tudatlanságban lenni, ugye? Hát van, akinek biztosan.

2014. júl. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Komolyan én már nem is szeretek itt olvasgatni, mert egyeseknek az a mániája, hogy másokra ráhozza a szívbajt. Az én 6 évesem is nagyon-nagyon ritkán csinálja ezt, ha hirtelen valami nagy öröm éri. Nem szerettem volna iskolába adni (mert májusi születésű és szerettem volna ha erősödik), de most már nem dönthet erről a szülő, szóval a nevelési tanácsadóból jött ki egy szakértő aki több tesztet is csinált vele, és azt kérdezte az óvónénitől, hogy ezt a gyereket miért nem küldik iskolába. Szóval nincs semmi baja, mielőtt lehurrognának egyesek átlagon felüli képességei sincsenek. Érdeklik a betűk, de nem tud olvasni, írni. Az autizmusnak sok jele, tünete van, nem lehet egy repkedés miatt ráfogni, hogy az.


Az autizmus jelei


A gyerek elzárkózik az emberi kapcsolatoktól, kerüli a szemkontaktust.

Túlérzékeny a hanghatásokra, vagy közönyösen viselkedik velük szemben.

Nem beszél, vagy helytelenül használja a nyelvet, és gépiesen megismétli, amit mások mondanak.

Ugyanazokat a mozdulatokat ismételgeti, előre-hátra hintázik, ritmikusan a falba ütögeti a fejét.

Hosszasan bámulja a tárgyak részleteit, például egy játékautó kerekét.

Nem tudja értelmezni a testbeszédet, a gesztusokat és a mimikát.

Nem hajlandó szerepjátékokat játszani.

Aggodalmasan őrködik a rend és a napirendje szabályossága felett.

Arca kifejezéstelen, a hangja monoton.

Önsebző magatartás jellemzi, hiányzik a veszélyérzete.


Egyébként itt találtam: [link]

2014. júl. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem, hol írtunk ilyet? Csak egy tünet LEHET. Nem azért írtam, hogy megmondjam most neki az van és kész. Hanem, hogy a kérdező utána tudjon olvasni és tudja miket kell figyelnie. Ez csak óvatosság.

Amiket felsorolták tünetként az csak nagyon nagyon alap. Ezen kívül millió apróság lehet még. Utánaolvasni még nem tart semeddig, úgy gondolom megnyugtatja az embert. különben is egyévest úgysem diagnosztizálnak, szóval nem azért írtuk, hangsúlyozom.

2014. júl. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam és nem nyugtatott meg amit olvastam, azért kérdeztem. De mindenhol csak 3-4 éves gyerekekről írnak ezért felmerült bennem a gyanú hogy valójában azért sem lehet megállapítani egy 1 évesről még a gyanút sem mert ebben a korban talán ezek normális dolgok és nem kell vele foglalkozni, más gyereke is csinálja ezt ami engem személy szerint megnyugtatna... Ismerek egy autista kisgyereket ő nála láttam ezt, ezért vagyok úgy berezelve.
2014. júl. 17. 12:30
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

nekem autista gyanús a gyerekem. 2 éves kora után kapta a gyanút, most 5 éves...


1 éves korban nem beszélhetünk autizmusról, jellemzően 15 hónapos korban jönnek az első tünetek, hisz akkor tart ott az agyi érés. 2 éves korától lehet a gyanút felállítani, kimondani meg 3 éves korától, de inkább 4-5.


az, hogy örömében csapkod a kezével NEM AUTIZMUS TÜNETE!!!

autizmusról csak akkor beszélhetünk ha mind a 3 érintett területen vannak tünetek!

tehát akkor lenne ez az egyik tünet ha nem beszélne, nem játszana más gyerekekkel, szokásai lennének, pl. egy úton lehet csak menni a játszótérre és mondjuk dührohamai lennének.

na ezek így együtt lehetnek autizmus tünetei, de persze ez csak példa volt :)

de mint látod a példából már csak ezért se lehet egy egy évnél azt mondani, hogy autizmus tüneteket produkál, mert nem tart még ott az agyi fejlődésben, hisz élettanilag nem képes még gyerekekkel játszani, nem érti még a szerepjátékokat így nem is tudja azt játszani és egyáltalán nem beszél még...


szóval nyugodj meg, a gyereked cuki és kommunikál, hisz ez egy kommunikáció, az örömét fejezi így ki :)

2014. júl. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!