Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet dobálni a...

Mikortól lehet dobálni a babákat a levegőben játékképpen?

Figyelt kérdés
Én azt gondoltam, hogy ez már idősebb korban szabad csak, de itt láttam egy kérdésnél válaszként, hogy az anyuka 3 hónaposan is dobálta a babáját, és ezt élvezte a baba. Én is úgy szeretném már, de félek, hogy még korai lenne.
2014. jan. 15. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát egy pár hós babát eszemben nem lett volna dobálni. 10 hós kora körül próbálta ki az apja, annyira nem élvezte. Egy éves kora utána már tetszett neki.
2014. jan. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amíg a koponya csont nem elég szilárd, úgy tudom nem szabad. Úgy egy éves koráig. Én is nagyon várom már:)
2014. jan. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
bocs...koponyacsont
2014. jan. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Én úgy tudom, azért nem szabad, mert nem tudják tartani a fejüket, és az agyuk a rázkódástól a koponyához csapódik.

Én dobni nem dobtam, de lendítettem már, csak úgy, hogy ne "bólintson" a fejével, és nagyon élvezte.

2014. jan. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Kb. egy éves korig nem szabad.


[link]

2014. jan. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Egy éves korig semmiképp!! Utána is még óvatosan. "megrázott gyermek" szindróma. Frontális ütközéshez hasonló hatást gyakorol az egyévesnél fiatalabb gyerekre, ha valaki megrázza. A kisbaba még nem tudja megtartani a fejét, így az rázás közben ide-oda billeg, az erős gyorsulások és lassulások hatására pedig csúszkál az agya a koponyán belül. Néhány másodperc is elég ahhoz, hogy a kemény agyhártya alatt elszakadjanak az erek és vérömlenyek keletkezzenek, ami súlyosan károsíthatja a baba agyát.
2014. jan. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!