Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek, milyen név...

Szerintetek, milyen név illene a mi kis picúrunknak? Apa Magyar, Anya félig japán. Szeretnék vmit a két országból. Olyat amit itt is ott is tud alkalmazni. Fiu-Lány eggyaránt.

Figyelt kérdés
2014. júl. 17. 17:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
4%
Tudnék japán neveket biztos írnék? Ki a fene tud Japán neveket itt, ne röhögtess. A magyarok többsége még arra sem képes, hogy a kínait meg a japánt megkülönböztesse, nemhogy neveket tud.
2014. júl. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi az aranyos választ xD
2014. júl. 17. 17:26
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Egy japán név jut eszembe, de csak mert a napokban találkoztam vele és nagyon megmaradt. Suzuki. Igen, ez egy 2 és fél éves japán kisfiú neve volt. Szerintem nem akarjátok így nevezni a gyereketeket (egyébként vicces, mert előtte pár héttel egy Lada nevű orosz kislánnyal találkoztam :)).
2014. júl. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

xD de cuki lehet~ :)

Ha az apuka is japán vezetéknévvel rendelkezne, akkor ha fiu lessz Takenori ha lany pedig Emiko vagy Haruna lenne. :) Az Emiko mar felmerült bennem, de a (ko) végződés miatt anyakönyveztetni kellene gondolom. Az én nevemet is így választották a szüleim, mivelapám magyar, és még kint éltem simán Emi volt a nevem de magyarban Emilia vagyok. ;)

2014. júl. 17. 17:34
 5/15 anonim ***** válasza:
Miléna? Lehetne Milának becézni.
2014. júl. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Olvastam egyszer egy Ayami-ról. Lánynév, mielőtt valaki megkérdezi.
2014. júl. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A Miléna jól hangzik :D Olyan hercegnős név szerintem *-*


Ayami, hmm sajna anyakönyveztetni kellenne, gondolom. :( Pedig ez is széo név. :) Köszönöm. :)

2014. júl. 17. 18:09
 8/15 anonim ***** válasza:

... Ezek a szabályok nem érvényesek az olyan esetekre, ha valamelyik szülő nem magyar állampolgár, illetve ha a szülők vagy a névkérelmező valamelyik, hazánkban nyilvántartott nemzeti-etnikai kisebbséghez tartozik.


Ez utóbbi esetekre az alábbi szabályok vonatkoznak:


A nem magyar állampolgárságú szülők esetén a nevek anyakönyvezéséről az 1982. évi 17. törvényerejű rendelet 30.§ (7) bekezdése rendelkezik: „Amennyiben a szülők vagy azok egyike nem magyar állampolgár, az anyakönyvvezető a gyermek utónevét a születési anyakönyvbe az érintett nem magyar állampolgárra irányadó szabályok szerint is bejegyezheti.”


A nemzeti-etnikai kisebbséghez tartozók névválasztását az 1982. évi 17. törvényerejű rendelet az alábbiakban szabályozza:


30/A. § (1) A nemzeti-etnikai kisebbséghez tartozó személyek gyermeküknek nemzetiségüknek megfelelő utónevet is adhatnak, valamint kérhetik saját utónevüknek a megfelelő nemzetiségi utónévre történő javítását, továbbá joguk van családi és utónevüknek anyanyelvük szabályai szerinti anyakönyvezéséhez.


(4) Az érintett kérésére a név anyakönyvezése két nyelven történik.


30/B. § (1) A választható nemzetiségi utóneveket az érintett országos kisebbségi önkormányzatok által összeállított nemzetiségi utónévjegyzék tartalmazza.


(2) Az utónévjegyzékben nem szereplő nemzetiségi utónév anyakönyvezhetőségéről az érintett országos kisebbségi önkormányzat – a megkereséstől számított 15 napon belül kiadott – állásfoglalása az irányadó.


Ez alapján én úgy értelmezem, hogy minden további nélkül adhatok japán nevet a babának.

[link]

2014. júl. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hmm, értem, nagyon szépen köszönöm. :D :)
2014. júl. 17. 18:46
 10/15 anonim ***** válasza:
2014. júl. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!