Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Autista gyerekek szülei?

Autista gyerekek szülei?

Figyelt kérdés
Írnátok véleményt? 11 hónapos kislányom sokszor rázza csuklóból a 2 kis kézfejét amikor csak egyhelyben áll és épp nem csinál semmit. Ez egy autisztikus tünet ha jól tudom. Ettől függetlenül semmi fura nincs vele szerintem. A nővérével sokat bohóckodnak, mosolygós baba. Már szépen jár önállóanz, ha kérem tapsoljon akkor tapsol, lehet vele játszani. Figyel rám ha szólok neki. De ez a "repkedés" nagyon aggaszt. Ennyi idősen még meg sem tudják állapítani az autizmust! A Ti gyermeketek hogyan viselkedett, miket csinált ennyi idős korában? Szerintetek aggódnom kell emiatt a repkedés miatt?
2014. júl. 20. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy belemagyarázz egy egyszerű neki tetsző mozdulatsorba, hogy autista! Még pici, majd abba hagyja, ha semmi egyéb tünet nincs (és miért is lenne) akkor ne aggódj!
2014. júl. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez az "autisztikus tünet" egy olyan megfoghatatlan izé.Legalábbis ebben a korban. Ne spirázd túl a dolgokat! Ne aggódj!
2014. júl. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam még 11 hónapos sem volt, amikor ugyan így "repdesett", rázta a csuklóját. Sőt, fiú létére úgy sikongatott, mint egy lány, éles hangon,mégsem gondoltam semmi rosszra, semmi bajra. Sem akkor, sem azóta sincs semmi baja! Okos, ügyes 3 éves. Pár hétig volt csak ez, aztán el is felejtette. Inkább élvezd az együtt töltött időt vele, mert hipp-hopp ovis lesz
2014. júl. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Kerria ***** válasza:

az autizmus babakori jelei:

- szemkontaktus kerülése

- mosoly, nevetés hiánya

- mély (férfias) hang


Az autizmust valóban nehéz pici korban diagnosztizálni de nem lehetetlen. Viszont a csuklórázást én nem tulajdonítanám tünetnek. Mind inkább egy neki tetsző mozdulatnak...

2014. júl. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyelőre ne aggódj Barátnőm fia is csinálta, nem autista.
2014. júl. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne tulajdoníts ennek még nagy jelentőséget, egyáltalán nem biztos, hogy ez autista tünet lenne. Majd ha 2 éves kora körül is megmarad a repkedés, és tapasztalsz több furcsaságot nála, akkor érdemes ezen elgondolkodni, addig fölösleges idegeskedned rajta. :) főleg, ahogy írod, más tünete nincs is. És hát még nagyon kicsi, ilyen korban nem nagyon lehet kiszűrni még semmit. :)

Az én kislányom sosem repkedett, viszont nagyon sokáig lábujjhegyen járt. Nem volt férfias hangja sem (mondjuk ezt még sosem hallottam tünetként, pedig már eléggé ki vagyok okosodva a témában, a Vadaskertbe járunk egy ideje, a szülőtrèningeket is végigjártam).

Nálunk a nem nevetés sem volt jellemző, rengeteget nevet a kislányom, kifejezetten jókedélyű és vidám gyerek. :) autikra nem jellemző módon nincs kifejezetten baja a testi közelséggel sem, játszik szerepjátékokat, és a szemkontaktust is szépen tartja. Nála más tünetek voltak pl:

-A zajokra befogja a fülét

-beszél, de sajátosan, saját magáról E/3-ban, néha E/2-ben.

-jellemző rá az echolália - sok mindent pont úgy ismétel el, ahogy hallja. Pl ha megkérdezem tőle, hogy: -kérsz tésztát? -pont ugyanolyan hanghordozással, és kérdezve válaszol,ha kér. Ha nem kér, akkor momdja, hogy nem.

- az igent soha nem használta. Solt Anna segítségével tanulta meg, hogy használja. Most már használja többnyire. :)

-a gyerekek között inkább egyedül játszott, magával volt el... Egy kis barátja volt, őt nagyon szereti a mai napig. Most az oviban egyre több a kis barátnője, és érdekes, hogy a kis furcsaságai ellenére a gyerekek imádják hála az égnek. :) jó hatással van rá, hogy normál oviba jár. :)

Sok tünete van még annak ellenére, hogy ő csak enyhén az,(másnak esetleg az lehet csak fura, ahogy beszél) de nekem először 2 éves korában fordult meg az eszemben, hogy esetleg autista, persze mindenki lehurrogott, hogy fölöslegesen parázok, képzelődök. :) 4 éves korában mondta ki Prekop Csilla a Vadaskertben kb fél órás megfigyelés után, de ő is hozzátette, hogy annak ellenére, hogy egyértelmű jeleket mutat, úgy làtja, hogy valahol a határon mozog. Nagyon tanulékony hála az égnek. Decemberben kell visszamennünk.

Én azt mondom, ilyen korán ne aggódj még. :) önmagában egy tünet még nem tünet, :)


Egy 4 és fél éves autista kislány anyukája

2014. júl. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló teljesen jól leírta, egy tünet önmagában nem tünet, ilyen korán nem lehet diagnosztizálni. Való igaz az is, hogy mint ahogy a neve is mutatja, ez egy széles spektrumon mozgó állapot, nincs két egyforma tünetekkel rendelkező autista.

Az én kislányom másfél éves, kb 8 hós kora körül említett a neurológus autisztikus tüneteket, de ebben a korban más is lehet a háttérben. A csuklórázás egyébként sok babánál előfordul, ha izgatottak lesznek, akkor lehet esetleg jel, ha sokáig megmarad. De önmagában nem tünet. Diagnózist nem adnak/nem tudnak mondani, csak 2-3 éves kor után.

A kislányom mosolygós, lehet vele játszani, gyerekekre reagál, éles hangok nem zavarják, nem pörget stb

De nem beszél még, repetitiv szótagolással gagyog, vagy kiabál, azt elég sokat. Rotál a kezével, lábával is néha, és hasonfekve még mindig néha repülőzik. Mozgásfejlődése is lemaradt, mivel hypotón, mászik, kapaszkodva feláll, nem mutogat, nincsenek megosztásai (azaz nem ad oda tárgyakat, nem mutatja meg, ha tetszik neki valami, órákig képes egyedül eljátszani). Szemkontaktust felveszi, de nem mindig tartja.

Mindezek ellenére a gyógypedagógus, és a zeneterápiás szakember, akikhez fejlesztésre járunk, nem gondolják, hogy autista, csupán a mozgásfejlődés lemaradása, és idegrendszeri éretlensége miatt maradnak el egyéb képességei. A csuklórázásra azt mondják, az izgatottságtól van, amíg nem tudja másképp levezetni, kifejezni a felfokozott érzelmeit. Legyen igazuk.:)

Szerintem önmagában a csuklórázás miatt ne aggódj, ha más nem társul mellé.

2014. júl. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj előre feleslegesen, ennyi idős babánál ez még nem jelent semmit. Én, mint autista (leány)gyermek szülője, ezt írhatom: nálunk 11 hónaposan nem látszott semmi. Teljesen olyan volt, mint egy nem autista gyerek, talán a mozgásfejlődése volt kicsit más, pl. kimaradt a mászás. (Ült, állt, 11. hónap végére kapaszkodva lépegetett.) Nem volt mély hangja, nem kerülte a szemkontaktust, mosolygott is. Játszani is lehetett vele. A képeskönyvekben rámutatott, hogy melyik állat micsoda, saját testrészeit ismerte, stb. Csak kb. 2 éves kora körül kezdett másmilyen lenni, mint a kortársai. (De a mászás kimaradása sem biztos, hogy egyértelmű jel, van 1 egészséges öccse, ő pl. nem négykézláb mászott, hanem a tenyerén és a talpán...)
2014. júl. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!