Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig repülőzött a babád?

Meddig repülőzött a babád?

Figyelt kérdés
Nekem 8 hónapos a babám és még mindig repülőzik néha (hasonfekvésben oldalt mozgatja a kezét és rugdos a lábával). Okozhat ez valami problémát?
2014. júl. 20. 21:44
 1/6 A kérdező kommentje:
emellett kúszik, forog, ül tehát a mozgása nincs lemaradva korának megfelelő
2014. júl. 20. 21:59
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ez problemat okozna. Erositi magat. Nekem 8 honaposan nem kuszott, nem maszott, csak repulozott hason.....majd behergelte magat es sirt. Aztan 8 honaposan elkezdett maszni. Jot tett neki a sok repulozes ;)
2014. júl. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
...ja ulni sem tudott meg annyi idos koraban :D Es megis. 11 honaposan elindult.
2014. júl. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekünk az 5 hónapos fiúnknál a repülőzésre azt mondta a Dévény tornász, hogy gyengék az hát és karimzai és le vannak tapadva. Ezért hasaláskor fogjuk előre a kezét, hogy a könyökén támaszkodjon, így erősödik majd.

Forogni hasról hátra és vissza mindkét irányba forog. Bár egy idő után elfárad és akkor jön a repülőzés :)

2014. júl. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ebben a korban, ha mellette mennek szépen a mozgások (kúszás, forgás), nem hiszem, hogy gond. Még nem stabilan kialakultak a nagymozgásai, hirtelen akar elindulni, de még nem képes rá, esetleg túl izgatott lesz, ezért jön be még a repülőzés. Ha szépen, fokozatosan csökken a repülőzés, akkor semmi gond.

Kislányom addig intenzíven csinálta, amíg kúszni nem kezdett, majd szinte teljesen eltűnt a dolog.

Bár ő hypotón, nagyon le van maradva, másfél évesen mászik, kapaszkodva feláll, és kéztartással most kezdett csak el lépegetni, de önállóan még nem járt egy tapodtat sem. Mostanában vettem észre, ha elfárad a játékban, hasra vágja magát és megint repülőzik.

( hónaposan még belefér, ha később is sokat csinálja, az lehet esetleg jel. Problémát szerintem nem okoz

2014. júl. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, 8 hónapos akart lenni :)
2014. júl. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!