Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok arról h egy 1...

Mit gondoltok arról h egy 1 hómapos baba 5 és fél kg? Nem túl sok? Milyen veszélyei vannak? (tápszeres baba,3200g al született)

Figyelt kérdés
2014. júl. 22. 00:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Több mint 2 kilót hízott egyetlen hónap alatt? Szerintem rengeteg, de mindenképp kérdezd meg a gyerekorvost!
2014. júl. 22. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Enyém 4100g született , 1 hónaposan volt 5800, 2 hónaposan 6600g 3 hónaposan 7000g, 4 hónaposan 7100g 5 hónaposan 7500g 9 hónapos volt mikor meg duplázta a súlyát. 5 hónapig csak anyatejes volt, utána hogy nem nagyon hízott elkezdtük a hozzátáplálást. (tápszert is próbáltuk nem kérte) Nekünk már a kórházban csináltak vércukor mérést. Ha tápszertől hízik a baba akkor orvossal kell konzultálni, ha anyatejes csak akkor semmi ok az aggodalomra, esetleg egy cukorszint mérést érdemes csinálni. Anyatejtől nem lehet elhízni, nekem mindig ezt mondta a doki. Hát amint látod végül nem lett egy nagydarab gyerekem, most is átlagos súlyú, de inkább az alsóbb rész.
2014. júl. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat most látom, hogy tápszeres, akkor azért kérdezz rá a dokinál mert tápszer mellett ez sok szerintem.
2014. júl. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én picim 2 hónapos+1hetes, 3500g-al és 60centivel született most 6940g (lassan duplázzuk a születési súlyt)

szintén tápszeres az elejétől kezdve sajnos, az orvos azt mondta hogy nem baj ha az elején ennyit hízik, mert ez később le fog lassulni.

Igaza is volt az elején 400g-ot hízott hetente, majd ez lecsökkent 200g-ra

2014. júl. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A lányom is tápszeres volt nagyon sokat hízott. 4520 grammal született 1 hónaposan volt 5490 g 2 hósan 6800 g 3 hósan 8250 g 5 hósan 9300 g 6 hósan 9790 most 9 hós 11,5-12 kg. SOK... Le is állítottak a tàpszerről :)

Csak azért írtam le hogy nem mindig hízott 1 kg okat de többnyire annYit.

Szêp erős baba. Nem cukros, semmi baja. A mozgásfejlődését sem hátráltatta a súlya mert már egyedül áll és kézenfogva lépeget.

Le fog lassulni amint elkezdődik a mozgása.

2014. júl. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A zsírsejtek mennyisége ilyenkor rakódik fel. A számuk az élete során nem fog változni , csak a telítettsége.
2014. júl. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom is tápszeres az elejétől fogva, 4230 grammal született, egy hónaposan 4700 volt, most 3 hónapos és 5800. Gyönyörű, formás baba.

Én mindenképpen megkérdezném a gyerekorvost, mert ez az egy hónapos hízáshoz szerintem egy kicsit sok.

2014. júl. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én babám szintés tápszeres, 4100 grammal született, az első hónapban 1160 grammot hízott. Most 6 hónapos és 9300 gramm. Mondjuk ő nem tudott mozogni, mert 4 hónapig Pavlik-kengyelben volt, és ki volt feszítve a lába békapózba. Már egy étkezést kiváltottunk, most próbálkozunk a másodikkal. A gyerekorvos, védőnő nem mondtak semmit. Volt vércukor ellenőrzésen, és minden rendben. Remélem én is, hogy leáll a hízás, mert az elmúlt hónapban is hízott még 300 grammot. Egy hete került le végleg a kengyel. Most vadul mozog, rúgkapál, és próbák forgolóni.
2014. júl. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!