Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a tápszer is tehéntejből...

Ha a tápszer is tehéntejből készül és ugyanugy attol is kaphat tejallergiát akkor miért nem lehet tehéntejet adni a babának?

Figyelt kérdés
Multkor utána olvastam és azt irták, hogy a tápszerek is tehéntejbőlkészülnek és amelyik baba hajlamos rá, az attol is allergiás lehet. Akkor nem jobb a babának a friss tehntej, ami fel van forralva és fel avn higitva vizzel. a mű valami miért jobb, amiről fogalma sincs miket kevernek még hozzá, mint a természetes... nekem nagyon ugy tűnik ez csak a gyogyszergyártók meggazdagodására van
2014. júl. 22. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Hát ma pont ezen gondolkodtam én is...Nem értem...
2014. júl. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
A tápszert más eljárással készítik, minthogy felforraljak és lehűtik. Ahogy chipset sem adsz a gyereknek pedig csak krumpli olajban sütve, míg főtt krumplit már a hozzataplalas legelején is adsz. Vagy vegyük a barackot. Simán nyersen lehet adni csecsemőnek, de pálinka formájában már nem. A mostani tejek meg már nagyon messze van a természetességtől. Akkor már inkább adok olyasmit, amit babáknak fejlesztenek és mű, mint amit felnőtteknek szánnak és mű. A tápszerebben egyébként sok hozzaadott vitamin stb van.
2014. júl. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Eltaláltad...jól megélnek ebből egyesek, amúgy nem nagy dolog. Persze, ettől is lehet allergiás, amit egyébként ki lehet kezelni úgy, hogy folyamatosan terheled a szervezeted, az hozzászokik és elmúlik a túlreagálás :) nyilván rohadt jó fogás ráírni, hogy anyatej alapú stb...lófütyit, gagyi műcucc az egész és a sok anyuka jót akarva eteti a gyerekét szeméttel. Nem ők értik rosszul, csak úgy be vannak csapva amit nem is vesznek észre...ha tudnák, tutira más alternatívát keresnének!
2014. júl. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

#3 - hadd találjam ki, nem reál tárgyakhoz kötődő pályán dolgozol, ugye?

Vagy meg tudod indokolni valamilyen ténnyel, forrással az állításodat? Bármi jó, ami figyelembe veszi az élelmiszertechnológiai eljárást.

2014. júl. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Egy tápszerre sincs ráírva,hogy anyatej alapú,ez tévedés.És igen,más eljárással készül,sőt van tejallergiásnak való tápszer is,az meg megint máshogy készül.

Lehet van meggazdagodásra is egyébként igen,de ettől függetlenül inkább a tápszer,mint a millió allergia...

2014. júl. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%

Ha jol tudom a tapszerhez modositjak a tehentejfeherjet. A tehentej es a kecsketej nagyobb feherjekbol van mint a lo- szamar es embertej. Az egyki albumin a masik kazein alapu. Gondolom a hosszu feherjelancot feldaraboljak.

Egyebkent a tapszergyartok meggazdagodasara van a nagy tapszermania, mert a nok sokkal nagyobb resze lenne kepes szoptatni ha megfelelo tamogatast es jo tanacsokat kapnanak.

2014. júl. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A tápszerben sokkal könnyebben emészthetővé van téve a tej. A tejallergiásoknak való tápszerben szinte atomjaira van szedve a tejfehérje, ki van belőle vonva az allergiát okozó kazein.

Tejallergiásak voltak a gyerekeim 2 éves korukig.

2014. júl. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"egyébként ki lehet kezelni úgy, hogy folyamatosan terheled a szervezeted, az hozzászokik és elmúlik a túlreagálás"


b@ssza meg, ez nálam nem jött be.. még mindig tejérzékeny vagyok..


legalább ne irkálnál hülyeségeket.

2014. júl. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!