Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 és fél hónapos babám nem...

2 és fél hónapos babám nem emeli a fejét, csak fordigatja. Meddig várjak?

Figyelt kérdés
2 hét múlva megyünk a doktornénihez, megvárjam még azt, vagy vigyem valahová? Hogy tudnám ösztönözni? Ha ébren van utál hason lenni, aludni viszont csak hason fekve alszik. Mostanában már alvásnál a kezeit maga mellé teszi. Nagyon félek, hogy valami nincs rendben :(
2014. júl. 22. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
3 hónapos korig kell hason fekvésben 45 fokig, 4 hónapos korig 90 fokig emelnie a fejét. Amíg nem tölti be a 3 hónapot, addig nem lehet azt mondani, hogy le van maradva. Tedd minél többet hasra ébren is. (Egyébként a lányunk csak 3 hónaposan és 1 hetesen tudta megemelni a fejét és semmi baja nincs. Már 2 éves, nem kellett neki semmilyen kezelés.)
2014. júl. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem köszi. Az a baj ha hasra teszem, akkor szenved, és a kezeit maga mellé teszi, lefelé...és inkább a lábait emelgeti mint a fejét. a fejét csak fordigatja.
2014. júl. 22. 16:21
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, várd meg a 3 hónapot. Tedd minél többet hasra, nappal is. Az enyém ordított hason, minden étkezés előtt 15 percet hason volt. Szenvedett, nagyon sajnáltam. Majd egy nap, 3 nappal a 3. hónap betöltése előtt, egyszer csak felemelte jó magasra fejét, másnap pedig átfordult hasról, hátra :-) Ne aggódj minden rendben lesz vele. Csak tényleg tedd minél többet hasra, akárhogy is sír
2014. júl. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Bercsényi mónika ***** válasza:
Nagyon fontos hogy sokat legyen hason mert ez a lényege!Nem baj ha sir majd egyszer csak felemeli a fejé,probáld meg feljebb rakni a kezét hogy ne lent legyen mert ugy nehéz lesz neki fel emelni a fejét!De ha nagyon aggódsz kérdezz rá a dokinál!
2014. júl. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igyekszem minél többet hasra tenni, remélem meglesz az eredménye.
2014. júl. 22. 17:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is utált hason lenni a lányunk, én nem hagytam sírni, csak annyit volt hason, míg nem sírt, ez néha 10 másodperc volt, néha egy perc, inkább sokszor próbáltam, de csak míg nem sírt, volt, hogy tettem elé tabletet gyerekdallal, az motiválta rendesen. Szépen kialakult, megszerette a hasonfekvést.
2014. júl. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is utált hason, én vállon böfiztettem, és jól hátra raktam, sétálgatás közben színeket és csillogást látott, egyből kiemelte a kis fejét, és fordult a számára már látható élénk szín után.
2014. júl. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha büfiztetem a vàllamon,akkor nagyon szépen és nagyon sokàig tartja a fejét és nézelődik màr kb egy hónapja. Csak hason nem akar semmit csinàlni.
2014. júl. 22. 22:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor minden rendben van, az még kellemetlen neki, de lényeg, hogy tudná, addig is így gyakoroljatok sokat, így erősödnek a nyaki és a hátizmok is.
2014. júl. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 jucus27 ***** válasza:
Mi gördeszkára fektettük hason és tologattuk előre hátra. Nagyon szerette mert mozgatva volt és nem csak úgy le volt téve! Próbáljátok ki! Nagyon sokat segít!
2014. júl. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!