Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos kislányom állandóan...

Sziszi1118 kérdése:

20 hónapos kislányom állandóan ledobálja, összemorzsolja a kezével vagy kiköpi az ételt és semmivel sem tudom erről leszoktatni-valaki hasonló helyzetben? Valami ötlet?

Figyelt kérdés
2014. júl. 22. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyenkor tedd el az asztaltól és ne kapjon semmit a következő étkezésig. Megtanulja, hogy az étel nem játék. Ha éhes lesz, akkor majd eszik rendesen.
2014. júl. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ. Az a baj,hogy ezt már próbáltam és legközelebb újból megcsinálta 1-2 falat után,de az lehetetlen,hogy azzal a két falattal jól lakott volna...

Nem mondom,hogy minden étkezésnél ezt csinálja,de gyakran, túl gyakran.

Néha az segít,ha erélyesen rászólok,máskor az ha türelmesen beszélek vele,de van hogy csak a figyelemelterelés. Tudja,hogy nem szabad,mégis csinálja... Remélem hamarosan leszokik róla,mert nagyon bosszantó főleg,ha nem otthon vagyunk.

2014. júl. 22. 13:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Kisfiam hasonlóan viselkedett 14 hónaposan. Hiába beszéltem szépen, hiába szóltam rá erőteljesen csak képen nevetett. Aztán elkezdtem én is azt amit ajánlott az első, ha 2 falat után akkor 2 falat után de mérgesen kivettem az etetőszékből és kiküldtem a konyhából. A kiküldtem a konyhából kétszer volt, harmadszorra már nem kellett ezt alkalmaznom, azóta szépen eszik. Nagyon csúnyán hangzik és a helyzet maga csúnya is volt, amikor a pici gyerekre kiabálok hogy most azonnal menj ki a konyhából. Ha nem vagy éhes akkor menjél ki... Sírt is szegény, nagyon sajnáltam, de annyira felhúzott (az már a nagyon sokadik nem evése volt és teljesen kiborultam)...

Mint írtam kétszer volt ilyen amikor ennyire drasztikus volt a megoldásom de hatott.

Azóta szépen eszik.

2014. júl. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsot. Akkor megint megpróbálom ezt a módszert,mert már elég régóta húzódik a dolog.
2014. júl. 22. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!