Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tünetekre figyeljek,...

Milyen tünetekre figyeljek, ha megsérült volna? 2 hónaposan leesett a 40 cm magas ágyról, feje koppant, laminált parketta

Figyelt kérdés

hason kúszva esett le, a homlok felett-kutacs mellett piros enyhén a koponya és a hátára érkezett, szóval bukfencezhetett.

a gyerekorvost most váltanák, mert ő mindenre legyint, ezért nem is hívom.

a kórház meg egyből röntgeneztetné, ami káros.


múltkor itt egyik kérdezőnek is koppant a babájának a feje, habár ők játék közben és röntgenezték, és kiakadt, hogy feleslegesen röntgenezték, mert nem volt ami indokolta volna, vagy nem is tudom hogy írta.


2014. júl. 23. 08:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

én vinném most.. még csak 2 hónapos, nem olyan a koponyája mint egy 1-1,5 évesnek pl.

1 röntgen meg nem a világ vele..

2014. júl. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Én is azonnal elvinném orvoshoz. Nem vagyok egy paramami, de egy esetleges koponyaűri vérzést azért megnézetnék. Egy 2 hónaposnál, akinek még nincs beállt alvási napirendje elég nehéz megállapítani, hogy aluszékony-e. De te tudod...
2014. júl. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább orvoshoz vinném. Inkább röntgenezzék meg, minthogy valami komolyabb baja legyen.
2014. júl. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el a röntgen sugár is káros, de ha nem viszed el sokkal nagyobb baja lehet ha nem diagnosztizálják időben. Nem csak agyrázkódás.... Én sem rohangálok mindenért orvoshoz, de amit leírtál az nem csak egy kis koccanás. Lehet hogy annak a babának akiről írsz nem lett baja, de ezt röntgen nélkül nem tudják kizárni. Azt bezzeg nem írogatják ide ki hogy megröntgenezték és ezzel megmentették az életét, mert észrevettek mondjuk egy vérömlenyt. Szóval szerintem vidd el minél hamarabb.
2014. júl. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

eddig mindennel rohangáltam vele kórházba, már 3szor volt röntgenezve

utána(netről) tudtam meg 3 hónapos kor előtt nem is szabadna röntgenezni, csak rendkívül indokoltan

és a rákos gyerekek, java része ezért rákos


és már ez miatt is mardosott a bűntudat

most meg a leesés miatt

na de utána megint egy röntgen miatt mardosna


lelkileg sem megy

2014. júl. 23. 23:00
 16/20 anonim ***** válasza:
miért volt 3x röntgenezve egy 2 hónapos baba?
2014. júl. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért röntgenezték már háromszor? Valószínűleg indokolatlanul nem röntgeneznek. Most akkor is indokolt lenne a 40cm magas. És akkor nem lesz lelkiismeret furdalásod hogyha véletlenül mégis valami baja lesz? Nagyon pici még ekkora eséshez.
2014. júl. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

mr múltkor ez ki lett tárgyalva itt a gyk-n

hogy én túl sokat aggódom, meg hasonlók


magas crp-vel született, valami nem kimutatható baktérium miatt, ez volt az első röntgen

a másik kttő félrenyelés, légzéskimaradás és kórházi előírás volt

a harmadik, meg mert nem sikerült az előző kép, mert bemozdultunk

2014. júl. 24. 14:44
 19/20 A kérdező kommentje:

"És akkor nem lesz lelkiismeret furdalásod hogyha véletlenül mégis valami baja lesz?"


a felesleges röntgentől lenne lelkiismeretfurdlásom, ahogy az eddigieket is feleslegesnek tartom


teljesen jól van a baba hál égnek

eddig leírt tünetek semmi


nem változott az alvási, evési szokása, nem hányt, de már a neten olvasva pupillatágulási tüneteket is néztem, meg esetleges neurotikus jeleket, volt pl megijedtem, mert sírás közben el kezdett rángatózni a szeme alatt, gyorsan felkaptam nyugtatni, az is egyszer volt


de mostanság azon aggódom, hogy bármin aggódom az megjelenik


mindig rettegtem, hogy félrenyel, erre félrenyelt

és két napon át szajkóztam amikor rokonoknál voltunk, és nem volt gyerekágy, hogy minden szemünk a babán nehogy leesen, annak ki sem merem mondani milyen következményei lehetnek, de tényleg két napon át pattogtam ezen aggódva, erre mit ad isten, nálam leesik.

és még van ilyen még egy dolog


már azon agyalok, én vonzom be az aggodalmammal

2014. júl. 24. 14:49
 20/20 A kérdező kommentje:

ja és amióta a neurotikus tünetekre fókuszáltam, akkor jött elő a sírás közbeni szemrángás


szóval minden megjelenik amikor elkezdek aggódni!


én nem vagyok ezoterikus, meg ilyesmi gondolkodású, de valahogy nagyon így jön ki mindig


és így már alig merek a neten olvasni betegségekről is, pedig szívnám magamba az összes infot!

2014. júl. 24. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!