Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek egy orvos anyuka...

Szerintetek egy orvos anyuka "beszállna" ebben az esetben a gyógyításba, ha beteg lenne a babája?

Figyelt kérdés
Szóval tudom kicsit fura kérdés... ha neki lenne koraszülött babája, akkor ő maga is vizsgálná-e, próbálna segíteni szakmailag? Vagy szerintetek inkább nem, mert ugye saját babát gyógyítani az érzelmei miatt?

2014. júl. 26. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Nem.Vagyis ezt tapasztaltam.Koraszülött osztályon dolgoztam,jelenleg én is itthon babázom.

Szóval nekünk a doktornéninknek lett koraszülött babája.

Nem "szállt be" a gyógyításba.A gyermeke mellett ült,fogta a kezét és együtt harcoltak,de ő akkor nem orvos volt,hanem anya!

Akkor és ott,hagyta,hogy a kollégái dolgozzanak és maximálisan bízott az ő szakmai tudásukban.

Szerencsére nem is volt gond!Ma már boldogan élik az életüket, a kislánya is már 4 éves.

Még annyit,hogy az én férjem is orvos,és mikor neki a nagymamája agyvérzést kapott,akkor ő sem úgy segített neki,mint orvos,hanem mint unoka,családtag,ült az ágya mellett,és etette,tornáztatta.

2014. júl. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Nem. A nőgyógyász felesége sem a férjénél szül. A koraszülött ellátás egy eléggé speciális terület pl. egy belgógyász még nem is ért hozzá hiába orvos. Az orvosok nem szokták sem magukat sem családtagjaikat gyógyítani. Van orvos a családban, ha valemelyik gyereke beteg lesz ő is azt teszi mint bárki más: orvoshoz viszi.
2014. júl. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

Nekünk is van orvos a családban és nem küldi más háziorvoshoz a családot. Sőt konkrétan úgy van vele, hogy inkább jöjjenek hozzá, mert a másik ketyós, mi a fenének mennének oda?

Olyan is van, aki nem háziorvos. Mikor kórházban beteget látogatott, akkor elkérte minden leletét, papírját és választ kért egy-két dologra, hogy minek kapja és miért annyit stb.

Hülyeség ezt kijelenteni, hogy semelyik orvos semmit, mind máshoz viszi/küldi.

2014. júl. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az egész család EÜ-s, van köztünk sebész, onkológus, családorvos, fogorvos, védőnő, gyógytornász, sőt még állatorvos is :D És csak akkor megyünk más orvoshoz, ha nagyon nagyon muszáj, egyébként mindent "házilag" intézünk, természetesen ésszerű határokon belül. Sőt, inkább úgy vagyunk vele, hogy nehezen bízzuk másra a szeretteinket (anyósom pl. simán műtötte a fiát, mert egyszerűen nem merte másra bízni). Valószínűleg van olyan orvos, aki ilyenkor le tudja vetkőzni az "orvoslétét", de tapasztalatom szerint sokan nem (én sem). Egyik csoport sem rosszabb a másiknál, egyszerűen más felfogás.
2014. júl. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
2-es, ez egy ismerős nőgyógyásznál pont fordítva volt, nála szülte a felesége az összes gyereküket, szintén a "nem meri másra bízni" miatt! :)
2014. júl. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én feleségem is nálam szült. Nekem pedig ő tömi a fogamat. :)
2014. júl. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!