Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekem már megint beteg,...

Gyerekem már megint beteg, otthon fogja tartani az orvos vagy ettől mehet oviba?

Figyelt kérdés
Szóval hétfőre gyógyult ki,akkor ment oviba, pénteken már megint beteg lett, volt láza meg taknyos, 5 nap ovi után! Szinte 1 hetet jár, és már beteg megint! Már nem lázas,de taknyos,én szeretném ha itthon maradna legalább a jövő héten,de az orvos szerintem nem fogja otthon tartani. Ebben az esetben szerintetek mi lesz? És ha küldi oviba? Tudom,hogy akkor meg súlyosbodna,rámegy a fülére stb...De persze ez se állapot,hogy állandóan az orvoshoz szaladgálunk,de az oviba meg kell az igazolás...Már komolyan nekem "kellemetlen" hogy megint orvoshoz megyünk,az orvos sokszor nem vesz komolyan,nem akarja kiirni a gyereket... Betegen meg nem fogom vinni.
2014. febr. 23. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod, hát nem viszed.

A fiam is már megkapta az igazolást, mondván, hogy mehet, de még mindig folyik az orra, így nem viszem. Mert akkor újra rászed valamit. Majd ha átmegy rajta a nátha, közben kapja természetesen a vitaminokat, akkor megy újra.

Pont ezért vannak ennyiszer itthon a gyerekek, mert szinte még meg sem gyógyultak, nem is erősödött a szervezetük és újra közösségbe kerülnek, ahol persze van fertőző gyerek és a még beteg, gyenge immunrendszerű gyereket azonnal meg is fertőzik.

2014. febr. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem lázas, csak taknyos, akkor mehet oviba. Otthon sem tudnál mást csinálni, mint törölgetni az orrát.
2014. febr. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha lement a láza és nem látványosan fáradékony, elesett, hanem izeg-mozog, játszik, jó a közérzete, akkor viheted oviba.

Sajnos ez első időszakban ilyen :( néha még az anyuka is megkapja én pl. már 4 hete beteg vagyok, folyamatosan visszafertőződök, de valahogy csak elmúlik ez az időszak is. :)

2014. febr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én nem törölgetem az orrát,hanem szivom,ugyanis pont a csak törölgetésből alakul ki a szövődmény,az ar arcüreg-orrüreg-középfül gyulladás! Oviba nem fogják neki kiszivni és nem is szólnak neki óránként,hogy jól fújja ki az orrát! Ez a probléma... De azt nem tudom,hogy ha ettől küldi oviba,akkor ne vigyem mégse? Szóljak az oviba,hogy az orvos engedi de nem viszem? Vagy az orvosnak mondjam,hogy maradjon otthon?
2014. febr. 23. 18:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, én is pont azért nem viszem, amiért te.

Én sem törölgetem neki, hanem szívom porszívóval. Nyilván ez kivitelezhetetlen az óvodában. Mert én is tisztában vagyok vele, hogy ha egy gyereknek nem kellő módon tisztítják az orrát a váladéktól, az milyen következményekkel járhat (savós középfülgyulladás, arc és homloküreg gyulladás).

És amit már írtam, hogy hamar visszafertőzik és már pár nap után újra itthon lesz.

És volt már olyan, hogy mondtam a gyerekorvosnak, hogy azért bár megadta az igazolást, de pár napig még itthon tartom. És ezzel soha se az orvosnak, se az óvónőknek nem volt gondjuk. Sőt, az óvónők pl. sokkal inkább örülnek az ilyen szülőknek, mint azoknak, akik tök náthásan is beviszik a gyereküket.

2014. febr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vinném és nem kell hogy orvos igazoljon öt napot! Az igen választ író "kedves anyukák" miatt beteg az én gyerekem is állandóan! Ha taknyos, ha van láza, ha nincs otthon a helye és nem közösségben! A gyerekek szervezete sem egyforma. Van aki ettől még nem lesz beteg, van aki pedig már belázasodik, holott a "csak taknyos" gyereknek nincs láza!

A másik, ilyenkor a közérzete sem túl jó egy kisgyermeknek. Kívánom az ilyen gondolkodású szülőknek, hogy amikor fetrengenek a rosszulléttől akkor is menjenek el dolgozni és egész nap szenvedjenek úgy mint ahogyan a gyereküket hagyják szenvedni az oviban!


Kedves Kérdező! Ne vidd el a gyermekedet, amennyiben meg tudod oldani, hogy otthon legyen függetlenül attól, hogy az orvos kiírja vagy sem.

Lehet lepontozni!


Ui. Tudom ez nem vígasztal de az én kislányom idén összesen 3,5 napot járt eddig oviba :(

2014. febr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
maximálisan egyetértek a 6-os válaszolóval!
2014. febr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! Hogy érted azt,hogy nem kell hogy orvos igazoljon 5 napot? Egyébként voltunk orvosnál,keddig irta ki,szóval szerdán már mehet(ne). Én még a héten itthon tartom,az biztos. Legfeljebb igazolok én 3 napot. Vagy nem is kell igazolni? Még csak szept-től járunk oviba,nem tudom,hogy kell.
2014. febr. 24. 13:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem kell neked igazolni semmit.

Arról kell igazolást vinni, hogy a gyerek mehet közösségbe. Ha te nem akarod vinni, bár orvos szerint már mehet közösségbe, akkor elég, ha szólsz az óvodába, hogy nem mentek, de azt, hogy miért van távol, arról az óvodába nem kell igazolást vinni.

2014. febr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!