Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható pelenkáról véleméntete...

Mosható pelenkáról véleméntetek? Tudjátok hol olcsóbb? Használt eladó valakinél? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
írjatok köszi

2014. júl. 28. 07:46
 1/8 anonim válasza:
ez engem is érdekelne, aki használt már, és van tapasztalata, hogy melyik milyen, az írhatna... itt nálunk Szfváron az ekopel-t reklámozzák, ahogy nézegettem ez jóval olcsóbb, mint a többi, csak kérdés, hogy minőségben milyen lehet?... ekopel.hu
2014. júl. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mi kölcsönbe kaptunk POPIN bambuszpelenkát, 3 csomagot (azaz azt hiszem 3x6 db, + éjszakai betét)

hát ... nem tudom. használjuk is, meg nem is.

ami szerintem nem jó benne az az, hogy "konfekció"... vagyis amikor a babám kicsit dundibb a kelleténél (anyatejes, hol tök duci, hol a növekedés következtében megnyúlik, soványodik) akkor nem tudjuk használni.


amikor kerekebb a gyerek, akkor a pisi is, kaki is kifolyik rajta, a combrésznél és a hátánál is.


ráadásul ugye mikor telerakja (nekem még így 14 hósan is többnyire anyatejes, hígabb székletet produkál a kisfiam) akkor azt zuhannyal kell "lecsapni" az anyagról, tehát azért vizet jócskán kell hozzá használni.


meg hát mindig van egy randa vödör a fürdőszobában, amiben áznak a használt pelusok.


ja és vastag is, nem túl csinos, de ez persze nem olyan fontos.


és ha nem adok body-t fölé, akkor leszedi a tépőzárat a gyerek, leveszi a pelust, és már meztelen is a sejhaj :)


viszont ami előny (én csak erről a popinról tudok nyilatkozni)

abszolute tartja a szagot, se pisi, se kakiszaga nincs a gyereknek benne.

ha éppen nem tud az ember venni pelenkát, azért jó, ha ott van.


én simán együtt mosom a ruhákkal.

de nem szabad vegyszerezni! (ezt úgyis írják a használati útmutatóban)


ja, nálunk a kaki okozta színek megmaradnak, van betét, ami zöldes, van ami barnás, van ami sárgás. én nem tudom, hogy menne ki végleg a folt, de végül is mind1.


mi csakis itthon használjuk. éjszakára, és ha megyünk valahová viszont az eldobhatókat használjuk.


összességében azt mondom, én nem vettem volna drága pénzért, és nem is javaslom.

de ha valaki olcsón, netán ingyen tud szerezni, akkor megéri. tartaléknak, nehéz időkre, próbának jó.

2014. júl. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

én arra lennék kíváncsi, ami patentos, és a gyártó szerint 0hó-s tól a szobatisztaságik lehet használni.


én erről hallottam sok jót [link]

2014. júl. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én a [link] ról rendeltem egyméretes zsebes pelusból 18db-ot vagyis 18 külső és 36 betét (ténylegesen 4kg-os súlytól egészen a szobatisztaságig jók). Ez a mennyiség ahhoz jó, hogy csak 3 naponta kelljen mosni vele és ne legyek Mosó Masa aki minden álldott nap pelust mos.

Nagyon tudom ajánlani, mert más helyeken max választasz valamit a webshopból ami vagy beválik vagy nem (az pedig nemcsak hogy csalódás, de nyomott áron tudod csak eladni).

A mosható pelenka kuckónál viszont a tulaj (Sohan Zsuzsi), hosszan elbeszélget a vásárlókkal, felméri az igényeket ez alapján ajánl, tanácsol, segít a későbbiekben is (akár skypon ha elakadsz valamiben) és ami hihetetlenül fontos és máshol nincs rá példa: 100%-os visszavásárlási garanciát vállal a termékeire ha mégis úgy döntenél (hidd el nem fogsz), hogy mégsem tetszenek neked a pelusok.

2014. júl. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Nekem ismerősöm mesélte, hogy bár szuper dolog, de nagyon nagy macera állandóan pelenkát mosogatni.

Nekem tutti nem férne bele az időmbe a gyerek és a háztartás mellett hogy pelenka betéteket mosogassak, áztatgassak, folttisztítózzak stb...

2014. júl. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Hatalmas félreértés/tévedés/tévhit hogy a mosható pelenkák mosásával sok a macera.

Gyerekruhákat egyébként nem mostok? Nem indítod be hetente 2-3x a mosógépet?

Ezeket a pelenkákat nem kell áztatni. Folttisztítás: ha a baba lebukja a rugiját/bodiját azt nem kened be folttisztító szappannal?

Nem kell sikálni, csak bekenni és úgy bedobmi a vödörbe addig amíg eljön a mosás ideje akkor pedig a vödörből csak az összes pelust át kell borítani a mosógépbe.

Mi ebben az a hatalmas macera?

2014. júl. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Ezt én sem értem soha, hogy szokták azt mondani, hogy "nincs rá idő"... automata mosógépek korában mi az hogy nincs idő?
2014. júl. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nem értem mi ezen a macera.

ha csak 1 db van éppen, azt is kézzel kimosom kb. 5 perc alatt. minek kéne áztatni? azért van a kakifogó papír, hogy ne a pelenka legyen olyan..

nekünk van zsebes is, meg külső-belső is.

utóbbi többet bír. az eldobhatóban mindig bepállott a popója és durva pöttyös lett, moshatóban pedig teljesen elmúlt..

2014. júl. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!