Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babátoknak van már...

2 hónapos babátoknak van már kialakult napirendje? Hogyan lehetne alakítani a miénket? Tanácsot tudtok adni?

Figyelt kérdés

Ami fix, az az esti fürdés 8kor, utána kaja majd elalszik legkésőbb este 9kor. Éjfél körül és hajnal 4 körül kel enni. Utána már nem mindig akar sajnos vissza aludni, ezzel nem is lenne gond, mert szeptembertől úgyis visszük a tesót az oviba.

Reggel 7-8 körül eszik először, utána szoktunk menni sétálni, boltba meg majd az oviba. Ezt az időpontot érzi is, addig nyafog míg nem indulunk el.

Azzal van a gond, hogy a kaják után van hogy elalszik, van hogy nem, és max 1 órát alszik.

Nappal tök össze vissza alszik és amikor fent van akkor általában csak nyafog, pedig próbálom szórakoztatni.

3 óránként eszik egyébként 150et(tápszeres, ezért tudom).

Hogyan tudnám alakítani neki az alvást napközben?

Próbáljuk a 10-11 órási kaja után fennt tartani a következő kajáig és akkor hátha utána aludna egy hosszabbat?

Mert így elég nehezen tudok bármihez is hozzáfogni, mert nem tudom, hogy mennyit alszik.

Köszönöm



2014. júl. 29. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:

én amire rájöttem a babámból, amikor kaja után nem alszik el, azért van mert még dolgozik a gyomra, ide oda vándorol benne a szél, ami lehet nem jön ki, nem fáj, csak feszítgeti a hason altatás jó mert mocorog még mint egy sajtkukac, meg igen, nyűglődik, de ez a leghatékonyabb (nálunk legalábbis) hogy kijöjjön.

fent tartani, játszani, ebből azért lesz megint nyűglődés, mert fáradt.

nos, amikor egyszer így nyűglődött, oda mentem, hogy nem hallgatom tovább, kiveszem, úgy meglepődött, mintha kérdezte volna, hát te mit keresel itt? szóval olyankor el van a maga kis világában nem minden sírdogálás segéylhívás és el is alszik egy idő múlva.


amúgy nappal nekem is nehezebben alszik, a sok inger miatt. kinti zajok, fény, otthoni zajok


nagyon nem ajánlom a kimerítést, ébren tartást, mert az igaz, hogy fáradtabb lesz, de attól még nyűgösebb, még nehezebben tud elaludni. teszteltem ezt is. a kialudt babák alszanak ismételten megint jót!


és nekem még segített az is, hogy növeltem az adagját, utána nyűglődni sem volt ereje. de nem igen merem ezt alkalmazni, max alkalomadtán.

2014. júl. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Evés után jó ha ébren van egy kicsit! Az ekkora babák 1-1,5 órát tudnak ébren lenni nyűglődés nélkül...Az enyém kb 1 órát van fenn kajálás után, utána szépen alszik. Az esti időszakban 2 órát van fenn lefekvés előtt...ilyenkor van a fürdés is. A következő kajáig ne tartsd fenn, mert az túl sok neki és hidd el sokkal nehezebben fog elaludni.
2014. júl. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi

a kisfiam csak hason alszik, éjjel-nappal, vagy pedig a bölcsőhintában.

Az adagját amíg nem muszáj nem akarom növelni, így is 2 kg hízott 2 hónap alatt.

Csak így nagyon összevisszák a napjaink sajnos.

Lányommal ilyenkor már kialakult az alvás-ébrenlét.

2014. júl. 29. 22:05
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen,múltkor volt pár nap amíg kaja után fent volt kb 1-1,5 órát és csak utána aludt el, de ez csak pár napig tartott sajnos.
2014. júl. 29. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!