Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aludj jól gyermekem? Tapasztal...

Aludj jól gyermekem? Tapasztalat csere.

Figyelt kérdés

Kedves anyukák.Azoknak írom ezt le akiknek hasonlóan rosszul alvó babájuk van mint az én kisfiam és félnek kipróbálni a könyv módszerét.

11 hónapos a kisfiam,eddig egy szobában aludt velünk,úgy,hogy a mi ágyunkban elaludt velem,aztán áttettem az ő kiságyába,ami 50 cm-re volt az én ágyamtól,mert éjjel rengetegszer ébredt.Ilyenkor cumi,tea simi,kézfogás,hát simogatás és egyébb praktikákkal aludt vissza.Odáig jutottunk,hogy már negyed óra 20 percenként kelt.Szörnyen kimerült voltam.

Tegnap aztán elhatároztam,hogy megpróbálom a könyv módszerét alkalmazni

Átvittük a kiságyat a másik szobába és este csak mese jóéjt puszi beszélgetés,hogy nem szököm el itt vagyok a másik szobában stb.

Úgy gondoltam nem minden áron kell ezt az alvást erőltetni,mert nálam nem az a cél,hogy kisirjí a köldökét a gyerekem.Kijöttem ,sírt.De nem volt vészes.A nappaliból beszóltam,hogy itt vagyok és mindjárt megyek.Be is mentem egy perc múlva,ő nyújtotta a kis kezét,hogy vegyem ki,de lefektettem,megölelte a macikát és én újra kijöttem.megint sírás,messze nem keserves.Amolyan könny nélküli.Szóval ez ment 20 percig,aztán az én csöpségem elaludt.hajnal 3-kor volt egy kis nyüszi 5perc kb. majd aludt reggel 9-ig.Mondanom sem kell én szinte 5 perceket aludtam,mert folyton mentem hallgatózni,hogy szuszog e,sír e álmában,mert "kegyetlen"voltam.De ő békésen aludt.A szeparációs szorongás csak nálam jelentkezett:)

Ma vidáman ébredt,nem nyűgös mint eddig napközben,nincs szemdörzsi már egy órával reggeli után.

Én nem vagyok híve a hagyjuk ordítani a gyermekünket elvnek,nem is hagytam mindig bementem megvigasztalni!

11 hónap után végre lett egy nyugodt éjszakánk:)


2010. jan. 11. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nagyon örülök neki. mi most tervezünk babát. remélem ő is tervez minket :D
2010. jan. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sok sikert a babához!:)
2010. jan. 11. 10:41
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

Szia!

Bocsi sz off-ért.Én Vida Ágnes módszerét próbáltam ki.Nálunk az vált be.Az előbb is csak betettem a kiságyába aludni, és minden hang nélkül két percen belül szunya volt:)Éjjel is 11 órát alszik.

Aludj jól gyermekem, valamiért nem akart sikerülni.Azért örülök, hogy Nálatok bevált.Kellemes pihenést!

2010. jan. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt hiszem a jó módszer lényege az,hogy megtaláljuk a babánk számára a nyugodt alvás módszerét.Innentől kezdve mindegy kinek a tanácsát követjük,csak beváljon:)

Örülök,hogy nektek is sikerült a ti utatokat megtalálni.csak azért írtam le a könyvvel kapcsolatos tapasztalatomat,mert rengeteg rosszat olvastam róla és én is már csak végső elkeseredésemben próbáltam ki.

2010. jan. 11. 10:47
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kisfiam még csak 4 hónapos és kb egy hete próbáltam meg én is a módszert. Előtte ő is egy szobában aludt velünk és mivel még intenziven szopizott is volt amikor már szinte 1,5 óránként fentvolt,persze hulla lettem egy idő után én is. Aztán mi is átköltöztettük a kiságyat a másik szobába(ami elég messze van a miénktől sajna) és ugy altattam el ahogy szoktam. Fürdés,cicizés,ringatás,ágyba tevés. Picit hosszabbodtak az alvások,max 3,5 órára. Otthagyni nem mertem,mert soha nem hangosan ébredt csak nyöszörgött,féltem nem hallom meg. Mondtam apának hátha végig fogja aludni az éjszakát és akkor ujra a helyemen alszom. Egyik este gondoltam egyet és ugy fektettem le ahogy a könyvben olvastam. Fürdés, vacsi,(mostmár eszik mást is) kis cici,büfizetés,kis puszilgatás beszélgetés,utána letettem az ágyába,megpusziltam ,betakartam,lekapcsoltam a villanyt és kijöttem a szobából. Mondanom sem kell én is ott álltam az ajtó előtt és hallgatóztam. Sírás nem volt inkább kis nyögdécselések (hozzáteszem ő csak hason alszik) tehát valószinű helyezkedett. 5 perc után teljes csend. Bekukucskáltam aludt. Ez volt este 8-kor, és hajnal 3kor ébredt,akkor cicizett kicsit,ugyanugy visszatettem és aludt reggel 6-ig. Azóta este elalszik magától,viszont sajnos valamiért kb egy hét után kezdett ujra borulni a rendszer és nem tudom mit csináljak. Ugyanis mivel hason alszik(háton 5 percenként felkel) de még megfordulni nemtud,igy annyit fészkelődik hogy leteszem és kb 2 perc mulva olyan szinten keresztben van az ágyban hogy beszorul. De ha hátra teszem akkor meg nem tud elaludni mert ugy nem szeret. Gondban vagyok hogy igy mi lesz,vagy hogy lesz e ujra nyugi ha megtanul forogni és ugy alszik ahogy neki kényelmes. Este még csak csak elalszik,de amikor éjjel ébred akkor nemtud könnyen visszaaludni és nem sír csak nyöszörög,de viszont beszorul igy kénytelen vagyok megigazitani. Na most ezáltal mindig megzavarom,ő pedig érzi hogy ottvagyok és mégugysem akar aludni. Kb este 8-tól 2-ig nyugi van utána viszont a hajnal egy gyötrelem,mert van,hogy néha reggel 6-ig is fentvagyok és figyelem mikor kell visszaigazitani. Annyira reménykedem abban hogy ha menni fog neki a forgás akkor ujra jobban fog aludni. Hát én egyenlőre igy jártam,jó is meg rossz is. Ha valaki ir még és van tapasztalata,tanácsa hogy mit tegyek vele szivesen veszem. Sziasztok!

2010. jan. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Én is Vida Ágnes módszerét használom, nekem nagyon bevált! Az Aludj jól gyermekemet nem is próbáltam, én nem vagyok rá alkalmas, pedig lehet, hogy hamarabb működik, mint az általam alkalmazott módszer, ami kb 3 hét után oldotta meg a problémát.
2010. jan. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam is hason alszik és mikor még ilyen kis csöpség volt és nem bírt visszafordulni,akkor én hasra fektetés után kitámasztottam a hóna alatt kispárnával.Így nem fordult hanyat csak oldalra ficerget.Próbáld meg,hátha nálatok is bejön.
2010. jan. 11. 10:57
 8/10 anonim ***** válasza:

Sírni én sem tudom hagyni 5 hós fiam, mert hihetetlenül felhergeli magát, szinte önkívületi állapotba kerül.

Szerintem is babafüggő, mi válik be. Ha csak nyöszörögne, nem üvöltene, biztos végigcsinálnám az Aludj jól gyermekem módszert, de nálunk sajna ez nem jön be.

A Vida Ági féle módszer az másfajta? Ha igen, hol lehet utána olvasni? Segítenétek?

2010. jan. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én is olvastam a Vida Ági féle módszert és azt is nagyon jónak találtam.A www.kismamablog.hu-n találkoztam vele.
2010. jan. 11. 11:06
 10/10 anonim ***** válasza:
nálunk a suttogó módszer vált be, még 3 hónapos kora előtt, de utána olvastam az aludj jól gyermekemet is és szerintem ez is működött volna. Már szépen elalszik egyedül, de én úgy tapasztaltam, hogy ezt bármikor el lehet rontani :) ha úgy látom, hogy kezd sokat nyűgösködni elalvás előtt, akkor én is a késleltetett választ alkalmazom és mindig működik.
2010. jan. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!