Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapost hogy lehetne...

15 hónapost hogy lehetne rávenni arra, hogy megfogja a kezem, ha sétálunk?

Figyelt kérdés
Nem tudom, mit és hol rontottam el, de csak babakocsival lehet a fiammal az utcán közlekedni, mert hiába szólok rá ezerszer, elszalad mellőlem, ha megfogom a kezét, akkor pedig játssza a rongybabát, leül a földre és nem hajlandó felállni, inkább hisztizik. Mások hogy csinálják? Annyi hasonló korú babát látok, akik megfogják az anyjuk kezét, és szépen mennek mellette, vagy fogják a babakocsit, és nem szaladnak oda minden kavicshoz, fához, kutyához... Csak az enyém ilyen fegyelmezhetetlen és eleven?
2014. júl. 31. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én 16 hós fiam ugyanígy viselkedik. Először is igen, lehet, hogy ilyen exta eleven energiabombákat kaptunk:-) Mondjuk én nagyon élvezem:-) Másodsorban nem hiszem, hogy azok a gyerkőcök, akik fegyelmezetten sétálnak at anyukájzk kezét fogva, 15 hónaposak. Azt vettem észre, hogy 2-3 hónap is baromi sokat számít. Én rengeteg anyukát ismerek, a kisfiam mindegyik hasonló korú gyerkőchöz odaszalad barátkozni, óhatatlanul szóba elegyedünk, és kiderül, hogy még mindig az én 16 hósom a legkisebb. Azok a gyerekek 18-20 hónaposak, külsőre szinte semmi különbség, kb. egy magasak a fiammal, viszont komolyabbak, szófogadóbbak. Innene gondolom, hogy az a pár hónap is nagyon sokat jelent. Egyébként én érzek a kisfiamon 'javulást' /h.lye kifejezés, talán érik, picit komolyodik/, mert az elmúlt pár napban többször kéri, hogy séta közben fogjam meg a kezét. Aztán neki lOdul, majd megint visszajön. Ma volt a 2. délelőtt, hogy a sétánkra nem vittünk babakocsit. Nem jutunk ilyenkor messze, ma pl. a garázssoron kalandoztunk 2 percre a házunktól, de mentünk kézen fogva, tanulgatta, hogy az útra nem mehet ki, a járdán mehet, egyre ügyesebb. Nem kellett a babakocsi. Szval nem akarom erőltetni, ha picit fáradtabbnak látom, ülhet a kocsiban, de haladunk napról-napra. Én élvezem ezt a feladatot, tetszik a fiamnak is. Szerintem gyakorolj Te is bátran a gyerkőcöddel! Jó buli! Egyébként pedig szerintem egy 15 hónaposnak nem kell tudnia kézen fogva sétálni:-)
2014. júl. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jajj, köszi, ezek szerint van még remény! :) :) :)
2014. júl. 31. 13:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Én azt hiszem, hogy erre születni kell. :))) Az én lányom pl. soha, de soha nem ment el mellőlem az utcán, nem szalad el, mellettem jön kismotorral is, bár a kezem egyébként nem fogja meg, csak ritkán - így volt ez 14 hónapos, 20 hónapos meg 26 hónapos korában is. Ő ilyen, nem az én érdemem, soha nem volt benne késztetés az elszaladásra, mindig együtt filozofálgatunk séta közben, a kavicsokat meg velem nézi meg. :) Ilyen az alaphabitusa, nem egy felderítő típus, ő amolyan csendes megfigyelő. Azt hiszem, a te fiaddal sincs a világon semmi, nem fegyelmezhetetlen, szimplán nagyon kíváncsi. :) Kövesd, menj utána, légy nagyon résen - baromi fárasztó, de szerintem inkább menjetek rövidtávra, ha sétálni akartok, és akkor legyen rászánva az idő, hogy kavicshoz futkosson, ha meg intéznivaló van, bátran tedd bele a babakocsiba. Pár hónap múlva már jobban számíthatsz a belátására is, az én lányom pl. 20 hónapos kora óta mindig azt kérdezgeti, hogy mi miért van, és ha a tiltást meg is indoklom, akkor soha nem tesz annak ellenére semmit. Hátha nálatok is így lesz, és onnantól lehet szabadabban. :)
2014. júl. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jajj, tényleg, igazad van, annyira különbözőek a gyerekek!

Az enyém ilyen, eleven, ezek szerint ezzel együtt kell élnem. :D Csak olyan rossz, hogy néhány anyuka olyan szúrós tekintettel néz rám a játszótéren, ha elkezd a fiam rohangálni a kislapáttal a kezében... Kapkodják félre az útjából a gyerekeket (pedig még SOHA senkit nem bántott, sőt, magában sem tett kárt), de ilyenkor olyan rossz anyának érzem magam, amiért képtelen vagyok fegyelmezni őt... Hiába rohanok utána, esélytelen, hogy azt csinálja, amire kérem.

Remélem idővel tisztelni fog... Valahogy...

2014. júl. 31. 14:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Épp a napokban gondolkoztunk el mi is a férjemmel ezen. Lányunk majdnem 15 hós, de épp ilyen módon viselkedik, ha bárhova megyünk. Én is "szégyenkeztem", mikor láttam más fegyelmezett gyereket, a szüleik mellől el sem mozdultak, mi meg a bokrok alatt, sárban, stb. És hiszti van, ha akadályozom. Persze nem hagyjuk mindent csinálni.

A látvány viszont tényleg csalóka, a minap egy "túl rendesen" viselkedő anyukát meg is kérdeztem mennyi idős is a gyerek, erre majd fél évvel volt több a lányomnál, pedig méretre egyformák voltak....na mondtam is magamban "így már könnyű"....kitartást, fárasztó időszak, én tudom.....

2014. júl. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyan már!!! Dehogy vagy rossz anya... A te fiad szaladgál, és kavicsot szed, az én lányom csendben jön-üldögél és kérdezget, másé álló nap csak homokozik és nem mozdul, a harmadiké meg egész nap csak fejen állna. Nincs ezzel semmi baj... Miért kéne sok kis egyforma konzervgyerek...?:) Biztos vagyok benne, hogy okos-ügyes fiad van, ha már kiélte magát futkározásilag, fogja majd a kezed, és megy melletted. Míg másnak-magának nem árt (és miért ártana?) sose törődj ezzel.
2014. júl. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én is találkoztam egy anyukával, aki mellett szépen sorban jöttek a gyerekei (3), a kislánya pedig odajött hozzánk, és megnézte a fiamat, aki akkor is a kocsiban ült. Az anyuka kérdezte, hogy mennyi idős a fiam, akkor derült ki, hogy az ő kicsi lányával egykorú. Megdicsértem, hogy milyen okosan tud sétálni a többiekkel, erre az volt a válasz, hogy "Igen, mert 3. gyerek"...

Viszont előtte egy nagypapa szabályosan "kikiabált" minket a homokozóból (ahol előtte csak mi voltunk, ők később jöttek), mert az ő 2 éves unokája is odajött játszani, a fiam pedig elkezdte összegyűjteni a homokban lévő szivarfa-terméseket (amik még zöldek, ergó puhák voltak), mert szerinte azzal ki fogja szúrnia többi gyerek szemét a fiam. :( Olyan rosszul esett. Ezt hallotta egy másik anyuka is, aki a homokozó mellett üldögélt és főzőcskézett a 3 év körüli lányával, és később rajta is láttam, hogy félti a fiamtól a lányát, aki tök ártalmatlanul odament megnézni (már üres kézzel), hogy mit csinálnak. :(

Pedig nem közveszélyes a fiam, csak eleven, és minden érdekli.

2014. júl. 31. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!