Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek lehet "idomítani"...

Szerintetek lehet "idomítani" egy gyermeket (csecsemőt, babát)?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy egy újszülöttet lehet "idomítani" arra, hogy mikor mi van, mi következik?

Nem konkrétan az evésre gondolok, hanem pl. az esti fürdetés kőbe vésett időpontjára, az utána lévő alvásra. Esetleg arra, hogy mikor van a délutáni alvás idő?


Leginkább az újszülött kortól a 1,5 éves korig érdekelne. Utána már úgyis csak megszokás a gyereknek minden.


Ti finoman "idomítottátok", rávezettétek a gyereket arra, hogy mi a ti kialakult napi rendetek? Ahogyan élitek az életetek?


Vagy szimplán hagyni kell és majd valamikor találkozik a családban lévő emberek "elvárásai", életvitelei?


2014. aug. 1. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:

én figyeltem a baba ritmusát,és ahhoz alakítottam ki a napirendet.Ami mindig fix volt,az esti fürdés és az esti nyolc órai fekvés.4,5 éves koráig ha esett,ha fújt,este nyolckor fekvés volt.aztán áttértünk a fél kilencre,mert ha a fejem tetejére álltam,akkor sem volt hajlandó nyolckor lefeküdni.állandóan kimászkált,húzta az időt.így kitoltam,és meg is oldódott a probléma

ja és hogy a kérdésedre válaszoljak,szerintem baba függő is,hogy egy napirendet hogy tud az ember kialakítani.én ragaszkodtam hozzá,de a fiam is partner volt benne.egy éves koráig volt anyatejes a fiam,addig a reggel mindig azzal kezdődött,és az este azzal fejeződött be.két hónapos korától este nyolctól hajnal ötig aludt,akkor evett,és aludt még 8-9-ig.tíz hónapos korától már csak egyszer aludt napközben,délben 3 órát.előtte délelőtt és délután is aludt 1-1 órát.aztán a délutáni alvás egyre nehezebben ment,ezért kitoltam a délelőtti alvást ebéd utánra,és úgy sokkal jobb volt.Én nem vegyok amúgy annak híve,hogy hagyni kell mindent,aztán minden össze-vissza van,nem lehet sehova elmenni,nem lehet tervezni,de annak sem,hogy minden kőbe van vésve,és semmitől nem lehet eltérni.nekem csak az esti alvás volt mindig is szent.Ahogy meg nőtt a gyerek,az igényei is változtak,így mindig alakult a napirend

2014. aug. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Eszem ágában sem volt, a lányomnak gyönyörűen megvolt első pillanattól a napirendje, a saját ritmusában, de amúgy sem erőltettem volna rá semmit.

Inkább most, hogy lassan két éves és feszegeti a határait, most kell tudatosítani benne, mikor minek van ideje.

2014. aug. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bizonyos mértékig, és figyelembe véve a baba jelzéseit, lehet. Mindhárom gyermekemnél az elejétől napirend van, a harmadiknál meg muszáj is, hiszen ott a másik két kicsi is.
2014. aug. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!