Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti nem féltetek a 2. terhesség...

Ti nem féltetek a 2. terhességnél, hogy az első gyereketek pl. megrúgja a hasatokat, vagy neki dob valamit és ettől baja lesz a pocaklakónak?

Figyelt kérdés

Szeptemberbe lesz 2 éves a fiam,szeretnénk egy kistestvért neki :) már el is kezdtük a próbálkozást,de félek,hogy valami baja lesz a pocaklakónak majd :S

az én fiam eléggé eleven,sokszor ül az ölembe( a hasamon)és ugrál rajta,sokszor kell felvennem (korához képest elég jó súlyban van)...vagy csak túlparázom az egészet?

az a baj,hogy a fiam előtt volt egy missed ab.-om és félek,nehogy megismétlődjön :(


2014. aug. 3. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:

"a hasamon és ugrál rajta"

Erről azonnal és határozottam szoktasd le.

(3 eleven gyerekem van: soha nem rúgott/ütött/dobott egyik se meg)

"sokszor kell felvennem" - hát ezt is mérsékelni kell, babakocsi, ahová csak lehet

2014. aug. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem

mikor terhes lettem megbeszéltük h ott egy pici baba lakik és vigyázni kell rá


am nem biztos h azért kell felvenni mert nem tud sétálni .-)

simán csak szereti ha ölben van

2 évesen ha eleven nem lehet neki gond egy séta ....

2014. aug. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha terhes leszel kezdődik az, hogy ezt nem szabad, azt nem szabad, ezt nem tudok, azt nem tudok, old meg!

Majd akkor leszokik arról jog rajtad ugráljon, s majd akkor rájö arra nem csak ő van, a kicsivel is kell foglalkoznod, s rá nem jut annyi idő

2014. aug. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 holysmoke ***** válasza:
A lányom októberben lesz 2 éves most várjuk a tesót 21 hetes vagyok.Régebben rajtam is ugrált de mióta tudja a tesót minden nap ad puszit meg simizi és ölelgeti nagyon várja szépen elmondtuk neki és kész.
2014. aug. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

A fiam mivel eleven,nem tud sétálni (konkrétan fut és nem akarja a kezemet sem fogni) eléggé makacs természete van :S

Az meg,hogy ölbe van sokat...1. én is szeretem felvenni,2. ő is felkéreckedik nagyon sokszor :)

Játszani szokott amikor az ülőgarnitúrán ülök beül az ölembe és ugrál :)-persze erről majd leszoktatom (bár ezt nem olyan sűrűn csinálja)

2014. aug. 3. 21:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne félj ilyenektől, te vagy a szülő, tudnod kell kezelni a veszélyesebb helyzeteket. Nálunk 11 hós volt a kisfiam amikor teherbe estem, pont akkor szokott rá a hasunkon lévő GYIGYI-re :), amikor megtudtam hogy terhes vagyok nem engedtem neki, azóta csak az apján gyigyizik. Öltözésnél-pelenkázásnál nagyon rosszcsont, ezeket nagyon nem szereti így rúgkapál, de leszoktattam róla. (kétszer kellett a fenekére ütnöm picit és megértette, előtte napokig szépen regéltem neki de nem hatott) A rugdosás, ütögetés amúgy sem normális dolog, le kell róla szoktatni a gyereket ha terhes az anya ha nem.

Kisfiam is írtó eleven de eddig még nem ütött meg vagy rúgott meg úgy hogy baj legyen belőle (30 hetes vagyok), dobálózni meg amúgy sem szokás nálunk... Én is emelgetem őt, 16 hósan 14.5kg, egy ideje már ennyi a súlya, az orvosom azt mondta hogy ne kíméljem magam, emelgessem csak amennyit akarom, egy normális terhességnél nem szabad ilyenből gondnak lenni. Mondjuk kisfiamat ritkán kell cipelgetni, vagy babakocsizunk vagy megy a saját lábán.

2014. aug. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2 éves örökmozgó kisfiam van :) nálunk is imád rajtam ugrálni, hiába a fp zebra vagy a rody hiába ezt csak anyán jó :) nálunk is tervben van tesóka (vagy éppen úton) én nem cipelem és nem ül meg a babakocsiban sem szerencsére. elég mozgékony gyerkőc úgyhogy kapott futóbicajt. én inkább attól félek, hogy még nincs tisztában az erejével és néha akaratán kívül elég hevesen nyúl hozzám és lenyúzza a bőrömet, még nincs tisztában az erejével
2014. aug. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!