Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első gyermekes anyuka vagyok...

Évi89 kérdése:

Első gyermekes anyuka vagyok 2 hetes a kislányom és azt vettem rajta észre akármennyit eszik a mellemből reálisan gondolkodva másoktól hallva elég lenne egy ujszülöttnek 20-30 perc evés tudom nem minden baba egyforma a többi lent. Miért van ez?

Figyelt kérdés
de nekem a kicsinél minden etetés beletelik másfél órába annyit játszunk hajnalok hajnalán is én arra gondolok hogy hiába hízik mert jó a súlya nem lakik jól olyan szinten a tejemtől hogy eltelítse őt mert kb háromnegyed óránként éberen leseget sokszor nem is alszik a múlt éjjel kikészültünk pl.. ha tudjátok mi lehet a gond írjatok arra is gondoltam hogy áttérünk a táspzerre.

2014. aug. 5. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
nálunk is igy volt, 1,5 oráig evett....és pontosan 3 oránként orditott az éhségtöl, a 6. hétre elmult ez..kezdett "begyorsulni" és onnantol kezdve már 4 oránként evett.
2014. aug. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom sajnos nem tudott szopizni. Lefejtem neki a tejet, és cumisüvegből itta, és azóta szépen alszik és csak 3-4 óránként eszik.
2014. aug. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Így elsőre nekem úgy tűnik,h nem eszik ő ennyi időn át, hanem csak cicizik. Inkább csak ott nyugszik meg. Cumit próbáltátok? Próbáld meg úgy,h cumi van a szájában, és az öledben tartod, mint szopizáskor. Ha így is elvan, akkor tuti,h csak a nyugtalansága miatt van.

Nehogy tápszerre térj át! Ha szépen fejlődik, semmi baja nincs a tejednek.

2014. aug. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nekem azt csinálja megetetem és 1 ora se telik el ő már éhes és tudom érzem én vagyok az anyja hogy nem csak szopó reflexből tátogatja a száját hanem nem lakott jól ! és etethetem újra akkor meg már rá eszik megint csak a fél órával előbbire akkor még a hasa is belegörcsöl azért szeretnék tápszert mert látom mennyit evett belőle és tudom hogy nem lehet éhes, és lehet hogy kipiheni magát végre a korházból hazajövetel óta nem pihent ő se de én sem.. :( ötletek szerintetek ha iratok tsz-t akkor lesz változás tapasztalatok ?
2014. aug. 5. 11:47
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Az én fiam kb 2 óránként 1 órát szopizott az elején. Nagyjából három hónapos volt, mire lerövidült az etetési idő fél órára, de még akkor is 2 óránként evett többnyire. Éjszakánként meg állandóan a cicimen lógott (velünk aludt a nagy ágyban, így én is tudtam azért pihenni).

Szerintem amíg fejlődik rendesen, még várj a tápszerrel. Ha esetleg nem halad rendesen a súlya, akkor beszélj a gyerekorvossal a tápszeres kiegészítésről.

2014. aug. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen. És a 3-as vàlaszoloval egyet értek :) csak cicizni akar. Nekem ameddig szopizott ( 6es fel hós koráig ) éjszaka ugy aludt hogy a szájába volt a cicim, es ha kiesett mar ébredt fel. 2 hónap volt mire ra szokott a cumi ra... 4hos korától viszont pótoltam neki tàpszert mert. Kevés volt a tejem, aztán el is fordult a cicitol , onnantól,végig alszik éjszaka . 9 honapos :)

Szóval nyugi. Szeret cicizni, örülj neki, akkor is ha fárasztó. Tàpszert nehogy adj neki, látod nekem. Is. Mi lett belőle :(

Nemsokára eljön az idő hogy nem akar majd ennyit cicizni, nekem napközben is kérte óránként :D

2014. aug. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az en lanyom hasonlo volt. Az elso ket honaprol az az emlekem, h folyamatosan szoptatok es szoptatok es hulla vagyok. Aztan kb 2 honap utan jobb lett. Szepen hizott elso perctol fogva. A cumit nem lehetett a szajaba tenni, kikopte. A cicin elte ki magat. Ez az elso par honap szerintem a tulelesrol szol az anyanak, ig a gyermek csodasan kfejlodik. Kitartas, nem vagy egyedul!
2014. aug. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha hízik, akkor semmi gond nincs a tejeddel, ne adj neki tápszert amíg orvos nem utasít rá.

Ilyen piciknek a cici még csak részben kaja, másrészt nyugtató, anya közelségét jelenti, hagyd cicizni ameddig csak akar, akkor lesz tejed is bőven, mert megtermeli magának, ill. lesz egy boldog babád! :)

2014. aug. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján semmi gond se a babával se a tejeddel. Első gyermekesként meglepő lehet, de a babák így működnek.
2014. aug. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!