Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Fogas" kérdés.1.5 éves...

"Fogas" kérdés.1.5 éves kisfiamat gyermekfogorvoshoz?

Figyelt kérdés
1.5 éves kisfiam felső 2 metszőfoga "rohad". Igazából nem tudom megnevezni ezt a fogbetegséget, az ínyétől számítva 2 mm-ig "lekopott" egy fogréteg. Nem tudom így érthető e. Olvastam sokmindent..de többnyire csak lyukas fogú kisgyerekekről, viszont azok is már 3-4 évesek voltak. Valaki tud valami pontosabbat hogy ilyen kis korban mit lehet tenni. Mert altatás nélkül ő még nem működne együtt. Altatást viszont 3 éves kor alatt ritkán csinálnak mert veszélyes (szemén árpa volt..ott mondta az orvos hogy ilyenkor még nem altatnak). Nem kellenek a negatívak, ugyanis ismeri a fogkefét és nem tömöm reggeltől estig édességgel. Viszont az én és az apukája fogai is problémásak pedig még mi is csak 23.22 évesek vagyunk. Nekem ugyanolyan fogproblémáim vannak mint a kicsinek hogy az ìnyem tövében elkezdtek rohadni a fogak, pedig én is mosom rendszeresen. Nagyon el vagyok keseredve hogy ilyen idősen ide jutottunk...nah nem rizsázok csak érdekelne mások tapasztalata..mit csinálnak ilyen kisgyerekekkel a fogorvosok..hogy kezelik őket? Hogy tömik esetleg hogy húzzák?
2014. aug. 6. 08:28
 1/8 Jégtánc ***** válasza:
Vidd el nyugodtan.Nem biztos hogy csinálnak valamit,ecsetelik max.
2014. aug. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Te hallottál már hasonló esetről, vagy hasonló korú gyerekről? Hogy mi hogy történt?
2014. aug. 6. 08:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Természetesen van ilyen, és abszolút lehetséges, hogy örökölte. Nagyon kellene vigyázni a fogaira, naponta 3x mosni, édességet ritkán rágcsálni, leginkább vizet inni, ha kap még valamilyen tápszert, akkor azt is pohárból.


Sok mindent nem fognak vele csinálni, nem húzzák ki, tömni nagyon ritkán tömik, azért nézesd meg.

2014. aug. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Jégtánc ***** válasza:
Szomszéd kisfiúnak rohad a foga,neki ecsetelték.Elköltöztek azóta,így nem tudom hogy sikeres e.Kislányomnak nem rohad,csak a két első foga kicsit zománchiányosan bújt ki.Voltunk tavaly dokinál,de azt mondta hogy nem igazán tud vele mit kezdeni,majd két éves kora után esetleg ecsetelést meg lehet próbálni.Sajna a genetika nagyon közrejátszik a fogaknál.Húzni szerintem nem fogják.
2014. aug. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat.
2014. aug. 6. 08:58
 6/8 Szilvi01 ***** válasza:
Fiamnak is ugyanigy van az elso 2 foga között. Leecseltelték, és 3 havonta jarni kell most már ecsetelésre. 27 hónapos.
2014. aug. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És Ti mikor mentetek elsőnek, milyen idős volt? Hogy állt hozzá a doki? Mennyire volt együtt müködő a gyerek? Mennyi ideig tartott a vizsgálat? És neki mennyire "súlyosak" a fogai ? Azóta jobb valamivel, kevésbé rohad? Bocsi a sok kérdésért.
2014. aug. 6. 11:03
 8/8 Szilvi01 ***** válasza:
Most voltunk 1 honapja, akkor volt 26 hós. Fél perc se volt az egész, apa olébe ült és a dr nő egy kis vattaszeruseggel attörölte ahol romlik. Még nem vészes a romlás, épp h elkezdett enki, de a doki szerint ezzel meg lehet állítani elvileg. Jól tűrte mert ez nem fáj nem fúrnak csak mondom áttörli.
2014. aug. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!