Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiamat semmi más nem...

A kisfiamat semmi más nem érdekli?

Figyelt kérdés

17 hónapos kisfiamat csak és kizárólag a könyvei érdeklik itthon. Szinte nem is hajlandó mással játszani (nagy ritkán a kisautójával), de egész nap megállás nélkül hozza a könyveit, hogy meséljek, meg mondogassam, hogy mi micsoda, meg sorra mindent kérdezzek tőle meg, hogy mi micsoda, ő meg megmutatja. Kb. 3 hete ez megy, és én már halálra unom :). Meg elkezdtem aggódni, hogy mi van, ha valami autizmus-szerűség van a dolog mögött. Annyira csak ezek érdeklik. Ha éppen én nem mesélek, akkor magától ül le, és lapozgatja őket. Csak akkor tudom belőle kizökkenteni, ha lemegyünk sétálni meg játszóra. Amúgy nagyon okos baba, rengeteg mindent tud, más szobatiszta (azt is kicsit mániákusan kezdte, mert ahogy bepisilt, más nem volt haljandó abban a pelusban lenni). De pl. a társas viselkedése is kicsit furcsa...a játszótéren sokszor retteg a nagyobbaktól, ha valaki elkezd felmászni a csúszdán, amikor ő fent ül, akkor hisztizni kezd, hogy ne, megijed, és le akar jönni. Vagy ha odamegy valaki hozzá, sokszor sírva fut felém. Vagy ez normális ennyi idős korban?


Szóval nem bánom, hogy szereti a könyveket (magyar tanár vagyok ):) csak kicsit elkezdtem megijedni, hogy túlságosan csak az köti le. Volt valakinek ilyen tapasztalata?



2014. jún. 5. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Bölcsiben majd kicsit szocializálódik.
2014. jún. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát ez az: már 9 hónapos kora óta bölcsis, mert sajnos egyedül nevelem. Most költöztünk vissza Budapestre, úgyhogy most szeptemberig itthon vagyok vele, amíg fel nem veszik bölcsibe. Ott nem mondták, hogy lenne ilyen szocializásiós probléma (magánbölcsi volt, kevesen voltak). Ezt most vettem én észre a játszótéren.
2014. jún. 5. 10:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Most ez köti le a kis tudóskát. Ne aggódj. Ők jobban tudják, mi az érdekes nekik. Vennék azért egy ilyen fa építőjátékot. Először az lesz ennél is a legérdekesebb, hogy kirakja és berakja a dobozba, és bármily hihetetlen, ebből ő nagyon sokat tanul (kinn-benn, határ -filozófusok is hosszasan elmélkednek ilyesmin:). Majd épít később:)) Fából legyen, a természetes anyagok jobbak.

[link]

Félénk első gyerek,nagyon kicsi, majd később tud együtt játszani a többiekkel. A bölcsődében inkább egymás mellett játszanak még, főleg az első fiúcskák.

2014. jún. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Van fa építőnk, de sosem érdekelte. Leülök vele játszani, de hozza a könyveit. :)
2014. jún. 5. 10:30
 5/9 anonim ***** válasza:

"hozza a könyveit, hogy meséljek, meg mondogassam, hogy mi micsoda"

Beszélni tanul:)) Amikor nincs könyv- mondj neki fejből verseket, énekelj- Weöres Bóbita, Kodály Kis emberek dalai-

2014. jún. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A fiam 3,5 éves. Az első pillanattól úgy volt, hogy egy valami érdekelte csak hónapokig. Hol a formabedobó, hol a favasút, hol a mesekönyvek, hol a homokozó. Most pl a figurái. Már vagy fél éve (ha nem több), szinte csak azzal játszik. Van, vagy 50-60 különböző "embere", katonák, szuperhősök, ilyesmik. Ezeket felállítja, ledobja őket műanyag zöldséggel, harcolnak, ilyesmi.

Amikor annyi idős volt mint a kisfiad, ő is sikítozott, ha valaki utánamászott a csúszdán. Nagyon félős volt ilyen értelemben és még ma is az. Tudta, hogy a magasból le lehet esni, hogy az autó el tud ütni, hogy a vizes padlón el lehet csúszni. A félelemérzete nagyon korán kialakult. Viszont emberektől sosem félt, mindig mindenkivel barátságos.

Egyébként az én fiam is korán szobatiszta lett és kis okoska. Szerintem semmi baj nincsen a kisfiaddal, most a könyves korszakát éli, a csúszdán meg attól fél, hogy lelökik.

2014. jún. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

pedagógusként azt tudom mondani,hogy:

egyrészt megnyugtatja a biztonság(te halálra unod magad 100szor ugyanazon a mesén,képen)-de neki megnyugtatást jelent,ha tudja mi következik

2-mivel bölcsis,még jobban igényli a társaságodat

3 egyébként -csak neked probléma ez-ha ő szeret könyvet lapozni,az jó dolog

4sokszor az a gond a szülőknek,hogy a gyerek nem tud játszani -1-2 mp nél tovább semmivel-ez legalább örömet okoz neki-és kitartó benne,akkor ez pozitiv dolog

5. a bölcsiben még nincs abban a korban,hogy másokkal tevékenykedjen-de a kapcsolatai alakulnak-igy később ez is be fog indulni

2014. jún. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én ennek örülnék.
2014. jún. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Juhász Koós válasza:
Szia! Szerintem ha már ennyire nem vagy nyugodt és az autizmus gyanúja felvetődőtt nálad, akkor lépj tovább. Keresd fel a környezetedben lévő Nevelési tanácsadót és mond el mi bánt. Nézesd meg a kicsit!!! Én saját élettapasztalatból írok neked,hiszen én 18 hónaposan fordultam segítségért,mert nem tetszett a lányom viselkedése. Szerencsém volt!!!! az igaz mindenki a környezetemben hülyének nézett,hogy meghurcoltatom a gyerekem ,dackorban van stb.-de még is ennek köszönhető,hogy időben korai fejlesztésre tudtam hordani. 2 év 6 hónaposan már Szakértői véleményem volt róla. Később kiderült,hogy gyermekkori autizmussal él. Ma 11 éves és áldom azt azt a napot mikor észre vettem a gondokat nála. A védő nő és a gyerekorvos is azt mondta majd ha oviba kerül megváltozik... Elkényeztetem itthon. Inkább lépj tovább most, mint később bánt meg ha még is gond lenne,hogy nem nézeted meg az elején.
2014. jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!