Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttként kezelem a 7...

Újszülöttként kezelem a 7 hónapos kisfiamat a lenti dolgok miatt? Igaza van az ismerősömnek?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm azzal nyaggat állandóan, hogy újszülöttként bánok a fiammal a következők miatt:

1. Babakocsiban fektetve tolom mindenhova. Mivel nem tud ülni, így nem látom értelmét, hogy ültessem. Nem panaszkodik emiatt, eljátszik a játékaival. Az ismerősöm szerint nyugodtan ültessem fel, nem lesz semmi baja, a ő fia is élvezi.

2. Fektetve etetem. Mivel nem tud ülni, ezért etetem így, direkt ilyen etetőszéket vettünk.

3. Vagy talpas nadrágot vagy rugdalózót adok rá. Mivel kúszik, mászik, ezért a nadrág + zokni kombinációt csak akkor adom rá, ha olyan helyre megyünk, itthon teljesen megteszi a lengébb öltözet. Ismerősöm szerint viszont szoknia kellene a rendes ruhákat, vagy legalábbis harisnyát kellene ráadnom. Ez utóbbit azért nem tudom ráadni, mert érzékeny, ekcémás a bőre és pár perc alatt pirosra kiüti a harisnya.

4. Gyógyszertári fürdetővel fürdetem a fenti ok miatt. Így legalább nem száraz a bőre, csak ha olyan anyaggal találkozik, pl. harisnya. Ismerősöm szerint nyugodtan használhatnék más fürdetőt, amitől jó illata lenne, ő is szereti, hogy nem babaszaga, hanem habfürdő illata van a fiának. (Az én fiam sem büdös egyébként, csak nincs habfürdő illata.)

5. Egész nap a földön kúszva, mászva játszik, az ismerős szerint azonban venni kellene neki kompot, jumperoot vagy rugós hintát, hogy felfedezhesse a világot.

Azzal érvel, hogy szerinte direkt akadályozom a fiamat abban, hogy fejlődjön, megtanuljon felülni, felállni, mert így örökre ölbe baba marad.

Szerintetek igaza van? Nem akarok olyan édesanyává válni, aki még a 3 évesét is babaként kezeli, de szerintem ezek a fenti dolgok nem ezt támasztják alá, vagy mégis? Mindenre találok kifogást?


2014. máj. 10. 07:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Ismerősöd egy kretén. Már ne haragudj! Bébicomp? Elment az agya. nehogy vegyél neki! Olvass utána! Egyáltalán nem tesz jót a mozgásfejlődésnek.

Hét hónaposnak semmi szüksége habfürdőre, magam is fürdetőkrémmel fürdetem a hat hósomat, mégis babaillatú. Hipoallergén Gabit majd kb másfélévesen fogom használni, mint a fiamnál.

Rugi, otthonra kényelmes. Nem értem mi ezzel a gond. (Igaz én ilyet csak éjszakára dok rá, de akkor sem értem, mi baja ezzel az ismerősödnek.)

Ültetni nem szabad, míg magától nem ül. Én is félig fekvő helyzetben etetem a hat hósomat, mert nem tud ülni. Én a pihenőszékben etetem, de nem teljesen fekve.

Annyit viszont tehetnél, hogy a babakocsi támláját egy kicsit feljebb hajtod, félig ülő, félig fekvő pozícióba. Szerintem hét hónaposnál már lehet, hátha jobban élvezi a sétákat.

Szerintem mindent jól csinálsz. Ne hallgass ilyen agyalágyultakra csak az anyai szívedre.

2014. máj. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egyedül a babakocsis dologban van igaza. Nem kell teljesen felültetni a gyereket, de döntött ülésen lehet, nézelődjön nyugodtan. Egyébként meg egy nagy kretén ez az ismerősöd.
2014. máj. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%
Fontos, hogy a gyereknek gyerekillata legyen, éppen úgy, mint ahogy a mamának meg mamaillata. Így alakul ki szoros kapcsolat. Amíg nem találták ki a bébikompot addig is felnőtt pár millió generáció, aztán az egyik ember végül kitalálta a kompot.
2014. máj. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Nincs igaza. Egyébként az en gyerekem 10 eves, de meg mindig gyógyszertári furdetot használ, mert minden mástól kiütéses lesz. Nem mondanám újszülöttnek.....
2014. máj. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%
Nyugi, te csinalod jol. Nem ujszulottkent kezeled, hanem a fejlettsegenek megfeleloen.
2014. máj. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Erre csak annyit írnék, hogy én több helyen is olvastam, hogy miután elkezdenek kúszni/mászni a babák, le kell cserélni a kezeslábast, rugdalózót ing+nadrág kombinációra, mivel az előzőek gátolhatják a mozgásban.

Amúgy meg mindent úgy csinálsz ahogy te érzed jónak, senkinek semmi köze hozzá :)

2014. máj. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A babakocsiban már ültetheted 45 fokban, de ha nem igényli nem muszáj. Lát még eleget a világból később. :)
2014. máj. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Arra lennék kíváncsi, hogy egy rugi vajon miért gátolhatná a mozgásában? Elképzelni sem tudom.
2014. máj. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
na nekem meg pont azt mondta a védőnőm, hogy talpas naci vagy rugdalózó a legjobb a kúszáshoz, mert ez abszolút nem gátolja a mozgásban
2014. máj. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Babakocsiban, ha panaszkodik, akkor egy kicsit fel szoktam emelni a háttámlát, de nem ülésig, mert ha teljesen felhajtom, nem tudja magát megtartani, maximum az öv tartaná meg, de akkor meg sír, mert gondolom én, fáj a háta tőle. Nem látom, hogy bármiben gátolnák a ruhák, nagyon szépen fejlődik, de ha fejre állok sem tudok rá adni lábfej nélküli ruhát, mert a zoknit pikk-pakk lerúgja, és mivel a veséi nem teljesen egészségesek nagyon vigyázni kell, nehogy felfázzon. A harisnyát meg mondom nem tűri el, nagyon sír, és nem hisztiből, mert tényleg szörnyen bepirosodik tőle a lába. (A férjemnek ilyen a bőre, ő sem tud semmi testre simuló ruhát meghordani, mert egyszerre bepirosodik a bőre, hosszabb idő után pedig annyira kiszárad, hogy "elszakad" és vérzik neki. És ezt nem szeretném a fiamnál.) Az ismerősöm egyébként nem a mozgásfejlődéssel érvelt, hanem azzal, hogy sokkal jobban mutat egy baba normális ruhákban, jobb ránézni.

2014. máj. 10. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!