Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babámnak néha...

7 hónapos babámnak néha odaadunk fél almát, vagy kenyérvéget rágcsálni, miért fuldoklik mindig a nagyon kicsi daraboktól amiket lerág?

Figyelt kérdés
2010. jan. 12. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
???
2010. jan. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem érthető a kérdésem?
2010. jan. 12. 20:39
 3/11 anonim ***** válasza:
...mert a babáknak meg kell tanulniuk lenyelni a nagyobb falatokat.Érdemes volna várni egy-két hónapot, és mondjuk egy kifli csücsköt a kezébe adni.Azt jól rágcsálják, és nem olyan veszélyes mint az alma mert attól meg is fulladhat.
2010. jan. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én babakeksszel és babapiskótával próbálkoztam. Az enyém 8 hóS múlt.

Nagyon daraboktól szintén öklendezett, fulladozott. Majd idővel megtanulják. :)

2010. jan. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha egy darabka étel a baba torkába kerül azonnal megszabadul tőle: elkezd öklendezni és kiköhögi. A módszert megalapozó kutatást végző Gill Rapley szerint ez általános és veszélytelen jelenség, a természet megoldása a félrenyelés elkerülésére. Ez idézet egy cikkből. [link]
2010. jan. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Azt nem értem, hogy egy 7 hónapos babának minek kell adni almát egészben (úgy értem, nem pépesítve) ? Még a kenyér ok, mert az nem törik, azt szinte szopogatja, de az alma törik, simán lenyelhet egy nagyobb darabot, ami meg is akadhat a torkán.
2010. jan. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Az én kisfiam is 7 hónapos, de én még nem adok ilyeneket neki,szerintem nekik még jobb mindent pépesítve adni, bőven ráér még kenyeret és almát rágcsálni. Majd 1-2 hónap múlva megpróbálkozom vele, de akkor is először inkább csak babapiskótát fogok a kezébe adni, mert az omlós és elolvad a szájában.
2010. jan. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem azért adjuk neki, hogy megegye, vagy mert veszélyeztetni akarnánk, hanem mert szereti majszolgatni amig mi eszünk, az alma ízét imádja, de egyedül nem eszik még, szóval csak kiváncsi voltam, hogy miért van gondja vele, és a HASZNOS válaszokból meg is tudtam.
2010. jan. 12. 21:23
 9/11 anonim ***** válasza:

Az enyém 18 hónapos, de nem kap egész almát, mert mindig fulladozik (ez az egyetlen amit nem tud megenni).

Reszelve kapja csak.

2010. jan. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
És erre komolyan nem jöttél rá magadtól? Kellettek hozzá a HASZNOS válaszok? Tudom, hogy ez az oldal azért van, hogy itt megmerj kérdezni, amit máshol nem. Na, de azért ez túlzás, hogy valaki ezt nem érti. De hát ezek szerint van ilyen.
2010. jan. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!