Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy újszülöttnél meddig...

Egy újszülöttnél meddig normális ha nincs kaki sem pisi?

Figyelt kérdés
Nővérem pár napja szült, és mondta hogy alig pisil, és székrekedése is van a picinek. teje még nem indult be rendesen, mást meg nem adhat neki az ápoló nem engedi.
2014. aug. 9. 20:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

A pisi probléma, mert kiszáradás jele lehet, ha nincs napi 5-6 pelenka.

Széklet, főleg tápszeres babáknál 3-4 naponta is normális, de anyatejeseknél is előfordul ez. A miénk tápszeres, a doki azt mondta, hogy ha 5. nap nincs, akkor mutassuk meg orvosnak.


Általában 3-4 naponta van neki, már 3 hónapos.

2014. aug. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
58%

Az ápolót küldje el az anyjába, ne éheztessék a babát, mert spórolnak a tápszerrel.

ÁNTSZ-t emlegesse, kórházak felügyeleti szerve, erre hirtelen készségesebbé szoktak válni, ha más nem segít (szép szó, pl.)

2014. aug. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
:) utolsó megmondom neki. külföldön élnek, és egy napot voltak kórházba utána 5-6 napig jár ki hozzájuk az ápoló és nem engedi neki tápot sem, vizet sem adni, csak az elő tejet, mert ugye még nem indult be a teje, 3 napos a pici. nem tudom hogy születése óta mi mindent tett a pelusba de olvasgat hogy mit ehetne hogy könnyítsen a babán.
2014. aug. 9. 20:38
 4/20 anonim ***** válasza:
72%

Babának kell inni mindenképp, de a tápszer is jó lenne, ha nincs teje, mert be fog sárgulni. Nekik ezt tudniuk kell. A víz a minimum, akkor vitessen be babáknak való vizet (és tápszert), ha nem adnak.


Széklet azért jó, ha van, de nem állnak fejre, ha nem rendszeres, viszont pisinek lennie kell. Kb 5-6 peluscsere egy nap, ahogy előttem is írták.

2014. aug. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Az enyém a kórházban kapott vizet és 2. naptól megetették tápszerrel is, tej hiányában. 5 napig kapta a tápszert, ameddig nem indult be a tejem. Olyan tápszert adnak itt a kórházban, ami hipoallergén és születéstől adható. Én nem éheztetném szomjaztatnám a gyereket, mert ha nem tisztul belőle a bilirubin, akkor abból nagy gond lehet.
2014. aug. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%
Innia kell a babának! Nekem 2 hétig nem indult be a tejem szép is lett volna hogyha addig nem kap semmi mást! Mindig rakja cicire aztán ha "végzett" jöhet a tápszer! Egyébként eltidom gondolni mit össze sírhat az a picike baba az éhségtől. 😞
2014. aug. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
köszönöm, küldöm a válaszokat a tovább :) elvileg jól "bírja", a székrekedés miatt is egyenlőre csak vonaglik. köszi mindenkinek.
2014. aug. 9. 20:48
 8/20 anonim ***** válasza:
36%

Nehogy tápszert adjon neki!!!

Nem is értem egyes válaszolókat, hogy adhatnak ilyen buta tanácsot.

Nekem is anno a 4. napon indult be rendesen a tejem, végül 10 hónapig szoptattam.

Ha most elkezdi tápszerezni, akkor sose lesz teje és gondolom nem akar rosszat a babának.

Nem lehet, hogy amit székrekedésnek gondol a nővéred, az csak az ürülő meconium?

Hiszen ez sűrű, ragacsos, fekete színű és ha nem kapott kellő tájékoztatást, hiheti azt, hogy ez székrekedés, pedig nem, ez a normális a legelején.

Nagyon jól teszi az ápoló, hogy nem engedi tápszerezni a kicsit.

Az újszülöttnek olyan pici a gyomra, hogy pár korty tej bőven elég neki egyszerre.

Szoptassa nagyon-nagyon gyakran, ettől lesz a későbbiekben bőven teje.

2014. aug. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%
miért ne lenne teje attol, hogy elkezdi tápszerezni?.. elég a pár korty...ahhha, már amelyik babának. az én 4kg-os bébim nem tudott szopizni, ezért fejtem neki már az elötejet is (hál istennek nekem már az is sok volt), 1 naposan 20ml-ket evett 3 oránkánt..3 naposan meg már 40 ml-ket. a második gyerekkel nem volt tejem, egyböl adták neki a korházban a hipoallergén tápszert, végül beindult a terjtermelés..még csak tápszerrel se kellett potolnom.
2014. aug. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
jaa, és hogy medig normális, nekünk a gyerekorvos azt mondta, hogy 2 hétig, ha 2 hét után nincs széklete, akkor lehet adni egy kis glicerines kupot. (öszintén nem tudom melyik szülö várja ki a 2 hetet..az én babám már 4 nap után szenvedett, nyomott, nyögött..és nem jött ki semmi, végül a 6. napon adtam neki egy kis glicerines kupot..)
2014. aug. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!