Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Először a kajcsit adjátok,...

Először a kajcsit adjátok, utána a cicit, vagy fordítva? Kb. két hete kezdtük a hozzátáplálást, szopi előtt adom neki, kb. fél üvegnyit eszik meg, utána még szopizik. így nem fog elmenni a tejcsim? Gondolom azért csökkeni fog a mennyisége.

Figyelt kérdés
sokaknál olvasom,hogy előbb cici utána kajcsi..ez mitől függ?
2010. jan. 13. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
A hozzátáplálás egyik lényege, hogy kiváltsál egy étkezést, igaz lányom tápszeres volt, de én mindig előbb a szilárd ételt adtam neki, utána kináltam meg tápszerrel. Idővel többet evett szilárdat, lassan elhagyta a tápszert az étkezés után.
2010. jan. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy csak kóstoltatni akarod vele az ételeket és nem adsz teljes adagot még, vagy kis is akarod váltani vele mondjuk a délelőtti szopizást. Ha kóstoltatsz akkor szoptatás után add, és keveset. Ha fokozatosan ki akarod váltani a szoptatást, akkor előtte. És ha megevett egy egész adagot, akkor a szoptatást halaszd kicsit későbbre. Mondjuk egy óra múlva, vagy ilyesmi.

Az 1 adag mennyisége attól függ mennyi idős a baba, és persze hogy ízlik neki a kaja. :D

2010. jan. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha ki akarsz váltani egy étkezést akkor szopi előtt add. Mert akkor utána kevesebbet fog szopizni. Ha sokáig szeretnéd szoptatni akkor utána, mert akkor már jóllakik és csak kostolgatja az ételt. Ez a különbség.
2010. jan. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én is két hete kezdtem. először mindenképp a szilárd új étellel kezd, és ha már nem kér akkor kínáld meg cicivel. én a szilárd után ha már nem kér vízzel kínálom,hogy udja, nem tejcsit kell inni főzelék után. és ha már nem kéri egyiket sem akkor adok neki még cicit.
2010. jan. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha el akarod választani,akkor evés UTÁN szoptasd,így lassanként ki lehet váltani az étkezéseket.Ha nem akarod még elválasztani,akkor evés ELŐTT szoptasd,így sorban mindegyik ételt meg tudja kóstolni,hozzászokik,eszik is kicsit,de nem váltod ki az étkezéseket.Az utóbbi esetben egy éves korában kell váltani,tehát először az ételt,és utána szopit,ha kéri.Nem kell attól félni,h ha nem akarod elválasztani nem fog később rendesen enni,én mind a 4 gyerekemnél így csináltam,és jó étvágyú,jó evő,nem válogatós gyerekek lettek.:)
2010. jan. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam anyatejes. Én eleinte mikor csak kóstolgattunk és bevezettem a gyümölcsöket, zöldségeket, akkor mindig szopi után etettem. Most 7 hónapos múlt, már szeretnék neki egy étkezést kiváltani ( az ebédet ), így most már előbb kap valami husis kaját és utána szopik még egy kicsit. Ezen kívül minden nap kap gyümölcsöt is azt meg két szoptatás között adom neki, így nem megy a tejci rovására a dolog. Azért csinálom így, mert minél tovább szeretném szoptatni.
2010. jan. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat!az az igazság még legalább fél évig szeretném ha szopizna,de a déli szopit idővel úgyis kiváltja a szilárd táplálék
2010. jan. 13. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!