Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babámnak most vezetném...

1 éves babámnak most vezetném be a tehéntejet . A kérdésem az hogy mennyi idei kell forralva adni a tehéntejet?

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
tehéntejet 3éves kortól ajánlják a babáknak, hogy később ne alakuljon ki náluk allergia. addig inkább tejitalt kellene neki adni.
2010. jan. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia. Egy másik vélemény: én is 1 évesen vezettem be a tejet és másfél éves koráig forraltam, azóta csak simán kapja. Üdv
2010. jan. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szia a babam 10 honapos es mar iszik tehen tejet. egy kis mennyiseggel kezdtem (kb fel decivel) aztan noveltem az adagot neki,most kb masfel decit is megiszik :) nem sok, de pl a muzliet is azzal csinalom, igen eszik baba muzlit (6 foga van) aztan iszik meg kakaot is, bananos tejet stb. en nem forraltam neki, csak alacsony zsirtartalmut adok neki.

semmi baja a gyereknek, es szereti is a tejet...

2010. jan. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A védőnő tanácsára kezdem el a tehéntejet adni. Csak azt nem kérdeztem meg meddig kell forralva adni. Mindenhol 1 éves kortól hallottam ezért nyudodt szívvel adom neki már most . Köszönöm a válaszokat
2010. jan. 13. 14:20
 5/6 anonim ***** válasza:

1vagyok, és bocsánat, hogy a 3éves kort írtam a tehéntejre, de nálunk (bács-megye) a gyerekorvos és védőnők kifejezett tanácsára csak 3éves kor után ajánlák a tehéntej bevezetését. Ezt nem azért mert korábban "baja" lehet a babáknak, hanem hogy a későbbi élete során így kisebb valószínűséggel alakulnak ki allergiás megbetegedések egy embernél. (főleg, ha anyuka vagy apuka is, esetleg mindkettő allergiás)

Ez állítólag bizonyított. 1éves kor után adható tejital a babáknak, amiből van kifejezetten 1éves kor feletti és 2éves kor feletti babáknak is adható változat. Ezt nem okoskodásnak szántam, csak tájékoztatásképpen irtam le, hátha valakit érdekel.

De persze mindenki akkor ad és azt a babájának amikor akarja. :-)

mindenkinek jó babázást kivánok!

2010. jan. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2010. jan. 20. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!