Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7,5 hónapos kisfiam nem...

7,5 hónapos kisfiam nem kúszik még, tényleg kell egy Dévényes gyógytornász?

Figyelt kérdés
40+3 napra születetett. Korán megtartotta a fejét, 3,5 hónaposan hasról hàtra, 5 hónaposan hátról hasra fordul egy szempillantás alatt. Gurul minden irányba, így éri el a közelében lévő játékait. Tenyerére támaszkodva kinyomja magát egész magasra, míg lehet. 1-2 x láttam, hogy ebben a formában hason hátra fele tolja magát. A saját tengelye körül megfordul hason és háton is. Hanyatt fekve a csípőjét emeli magasba. Etetőszékben, hordozóban, vagy ujjba kapaszkodva felhúzza magát. A kúszás alapjait látni nála, ellentétes láb és kar, de csak meglöki magát a lábujjain, ha így nem éri el a játékot, akkor inkább visszafordul hanyatt, vagy megpróbàlja forgással, gurulással elérni azt. Tényleg aggódnom kellene, hogy ebben a korban nem kúszik, mászik még? Úgy olvastam mindenhol, hogy akkor van baj, ha 9 hónaposan sem csinálja. Bocsánat, hogy hosszúra sikeredett. Jövő héten tudok beszélni dévényes gyógytornásszal, állapotfelmérés céljàból, hátha ő lát vmit, amit mi nem. De vajon tényleg szükséges lesz?
2014. aug. 13. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ki küldött el állapotfelmérésre? Lehet, hogy az orvos, vagy a védőnő látott valamit, ami aggasztja. Biztos nem amiatt küldtek gyógytornászhoz, mert még nem kúszik. Kúszni 9, mászni 11 hónapos korig kell. A lányunk 9 hónaposan kezdett kúszni és nem mentünk vele sehova. Nincs is semmi baja.
2014. aug. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%
Fontos,hogy ki és miért küldött? Egyik gyerekem sem kúszott,kisfiam 6 hónaposan felállt, 8hónaposan kezdett mászni,de 9hónaposan már elkezdett egyedül lépegetni,és onnantól nem mászott! Kislányom sem kúszott,7hónaposan állt fel, 8hónaposan kezdett mászni, ő 11hónaposan kezdett először önálló lépésket tenni.
2014. aug. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Doktornő kérdezte, kúszik-e már. Mondtam, hogy nem, erre javasolta, hogy akkor lehet megkéne nézze egy dévényesnek. Védőnő szerint még ráér egy kicsit, de ha gondolom, akkor vegyem fel a kapcsolatot.
2014. aug. 13. 08:41
 4/5 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján én nem aggódnék, de ha az orvos azt mondta vidd el, akkor vidd, nem veszthetsz semmit, de ne aggódj, nincs lemaradva.
2014. aug. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is így vagyok vele, hogy szerintem nincs baj, de inkább nézze akkor meg a gyógytornász, mégiscsak ő a szakember, nehogy mégis legyen egy izomletapadás, vagy akármi. Amúgy 4 hósan megduplázta a születési súlyát (3110 g és 52 cm) jól feljődő baba. Most 7900 gramm és 70 cm. Köszönöm a válaszokat!
2014. aug. 13. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!