Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek önzőség, ha azt...

Szerintetek önzőség, ha azt az időt, amíg a gyerekem alszik (1x/nap), csak magamra fordítom?

Figyelt kérdés

Pihenek, netezek, olvasok, filmezek, szőrtelenítés, hajmosás, stb....

Kedves anyósom ezzel piszkál már egy ideje, hogy ekkor tegyek- vegyek, ne a gyerektől vegyem el a hasznos időt. Másnál ez hogy van?

Úgy érzem nekem szükségem van erre az időre, hogy kikapcsoljak az anyaság funkcióból.


2014. aug. 15. 14:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem alapvető, hogy anyós nem járkálhat ki-be előre megbeszélés nélkül.
2014. aug. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
79%

Semmi köze hozzá. Mindenki csinálja úgy, ahogy akarja. Én azért vagyok itthon a gyerekkel, hogy neveljem és tartalmasan eltöltsem vele ezt a 2-3 évet, nem azért, hogy nézze, ahogy takarítok. Annál már annak is több értelme lenne, ha bölcsiben lenne, én pedig dolgoznék.

Mi egész délelőttös programokat csinálunk és a délutáni alvás után újra a gyerekkel foglakozom. Addig végzem a házimunkát, amíg alszik. Felkelek egy órával korábban, mint ő, 2-3 órával később fekszek le és délután is alszik egyszer. Ez az idő bőven elég a házimunkára, a szépítkezésre, netezésre, stb., és még egy egyetemet is végzek levelezőn.

2014. aug. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem önzőség.

Én is ilyenkor vagy csak pihenek, vagy netezek (mint most), film, csajos dolgok.

Ha ilyenkor nem csinálnám, akkor csak este 10 után tudnám.

2014. aug. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
76%
Ezt hívják "én időnek" , amire egy anyukának hatalmas szüksége van! - ki nem állhatom akik emiatt nem tartják jó anyának a másikat.... mert persze sokkal jobb egy idegösszeomlás határán lévő, minden percet a gyermekével, és takarítással töltő anyuka... ugyan már, attól, hogy szülők lettünk, még megmaradtunk külön személyiségnek! én így gondolom ( 3, és 1,5 lányzó anyukája)
2014. aug. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem csak szeretne veled kötöszködni meg ugye mint tudjuk ők nagyon "okosak"!:)) ne foglalkozz vele..én kismama vagok nekem pl. Az a tervem ha epp alszik es ugy leszek,h semmi dolgom lefekszem vele..nekem nagyon nagy az alvasigenyem és ha ejjel fent leszek vele biztos,h aludnom kell majd..meg a parom mondta,h majd aludjak en is ha a baba alszik..anyósom meg,h ha dolgom van vagy csak egyszerűen pihenni akarok majd ő jön es vigyaz ra vagy segít!!szerintem így kéne minden anyósnak ehhez viszonyulni..
2014. aug. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nagyon is fontos, hogy a gyerekek megtanuljanak egyedül (is)/együtt is játszani, nem lesz attól okosabb, ha örökké foglalkoztatják és szórakoztatják őket, max. kevésbé kreatív. Az anyaidőre meg szükség van, így leszel nyugodt és kipihentebb, ez a gyerekek igénye is.

Egy óvónő ismerősöm mondta, hogy kétségbeejtő, amilyenek a mai kisgyerekek: nem tudnak magukkal mit kezdeni, még csapatban sem, ténferegnek össze-vissza - ezek azok a gyerekek, akiket a "szuperanyukájuk" örökké programokkal tömött és le se szállt róluk egy percre se. Egyébként ha a gyerek látja a házimunkát, ne adj Isten besegít, attól csak több lesz!

2014. aug. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
51%

Sokszor van, hgoy leteszem a lelógó plüssök alá (3 hónapos), akár egy órát is eljátszik velük. Amíg nem nyöszörög, nem piszkálom. Ilyenkor tudok tanulni, pihenni is.

Anyósom heti egy-két nap jön, olyankor nagyrészt ő van vele.


Most pont elutazott a férjem, nekem közeleg a vizsga, szüleim két napra elvitték (tápszeres). Délutánonként átmegyek, aztán jövök haza tanulni.


De iszonyú jó kedélyű baba, vigyorog mindenkire, alig sír, rengeteget gőgicsél, éjszakákat átalussza.

Úgy látom, hogy az, hogy nem stresszelek rá és sok őt szerető ember között forog (három nagyszülő, férjem), szociálisan is kezd érdeklődő lenni. Sírni talán napi fél órát szokott. Amikor felkel és nem pelenkázom/etetem az általa várt sebességgel, néha ha fáj a hasa.

Aludni is le lehet tenni, gőgicséléssel altatja magát, aztán pár perc után bealszik. Reggelt leszámítva jókedvűen ébred és szinte mindenkire vigyorog, aki foglalkozik vele.

De asszem malacunk is volt, nagyon kiegyensúlyozott kiskölyök :)

2014. aug. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
80%

A gyereket ha ébren van, akkor sem kell minden egyes másodpercben bohócként szórakoztatni.

Amíg mosogattam kijöhettek a konyhába, dobálhatták a szennyes ruhát a mosógépbe, és amíg a plüsseiket rakosgatták, addig elpakoltam mellettük a polcon.


Amikor délben aludtak akkor én is odabújtam és szunyáltam egy nagyot, nekem az kellett ahhoz, hogy délután ne dühös sárkányként nyírjak ki mindenkit.

Ha neked ilyenkor jó magaddal foglalkozni, akkor tedd azt.

2014. aug. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
71%

Én is csak akkor dolgozok kisfiam alvása alatt ha nagyon elvagyok csúszva valamivel, vagy ha fontos tenni való van, amúgy mindig magammal törődöm. Net, tv, egy jó reggeli/ebéd nyugodt elfogyasztása, hajmosás stb...

Én is az ébrenléti időben főzök, mosok, takarítok, nem tudok 3 órát ülni a kisfiam mellett és játszani, nagyon jókat játszik egyedül is. (3 óra ébrenlétből 1.5 órát vele vagyok, 1.5-et teszek-veszek)

2014. aug. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem egyáltalán nem,sőt amikor nem alszik sem kell egésznap szórakoztatni,foglalkoztatni.
2014. aug. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!