Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valakinek rossz evő...

Van valakinek rossz evő babája, kisgyereke? Már baba is lehet rossz evő? Miben mutatkozik ez?

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, az én kislányom rossz evő, ez abban mutatkozik, hogy keveset eszik. Míg a vele egykorú ismerős babák már 200-250 g főzeléket megesznek, addig az én kislányom 100-150 g-okat eszik, azt is 15-20 percig tart bekanalazni.


Mondjuk szerencsére a tápszert megeszi, de szilárd kajából nem eszik meg egy rendes adagot.


15 hónapos 8,7 kg, azt mondta a doktornő, hogy ő ilyen alkat, nincs vele semmi gond.

2010. jan. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom még csak 4 hónapos, de alig akar enni. Nem tudom, hogy ez minek tudható be, de van olyan, hogy ebédre 90ml-nél nem eszik többet, és előtte 4 órával is csak 70ml evett meg.

Éjszaka kb .1,5hónapos kora óta nem kér enni.

2010. jan. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1,5 éves kisfiam is rossz evő.Mondjuk cicizni szeret,de más ételből csak pár falatot eszik és válogat,fanyalog.kevés étellel szimpatizál.baba korában sem volt sosem éhes és a kanalas ételt,mikor elkezdtem a hozzátáplálást(5,5 hónaposan),általában kiöklendezte és sírt.Semmi sem ízlett neki.A mai napig nem tudom a kanalat a szájához érinteni,mert elfordul és ellenáll.Amit meg tud fogni,abból rágcsálgat.Szerintetek mi lehet a problémának az oka?Akkor ő örökre ilyen rossz evő marad vagy lehetne ezen változtatni?
2010. jan. 14. 13:08
 4/5 anonim ***** válasza:

igen, valószínűleg ilyen rossz evő marad.


az enyém is rossz evő, újszülött korától fogva.2 hónapos koráig kb.30-50 grammokat szopott, amikor már 130at kellett volna.



most 16 hónapos, és kb. ugyanaz van, mint az első válaszolónál.

mi több orvosnál is jártunk, kórházakban is feküdtünk, volt sok vizsgálat, ultrahang, vérvétel, anyagcserevizsgálat, neurológiai vizsgálat....

adtam neki vasat, mindenféle multivitamit, étrendkiegészítőt, most éppen béres cseppet.

mostanában kezdek beletörődni :))) eddig rengeteget küzdöttem, olvastam, jártam vele orvsohoz, telefonálgattam sok helyre, írtam fórumokra :)))


a súlya ehhez képest kiváló, 9500 g---ez legalább vígasztal:)


ha már te is kivizsgáltattad, akkor szerintem törődj bele te is, max. adj neki multivitamint:)

2010. jan. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok


az könnyen lehet, hogyha abbahagyod majd a szoptatást, többet fog enni. hallottam már ilyet, nem is egyet

2010. jan. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!