Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire tartjátok tisztán az...

Mennyire tartjátok tisztán az otthonotokat? A baba környezetét? Nem rossz -e a nagyon steril környezet?

Figyelt kérdés

Minden nap porszívózás ,felmosás stb....

Csak azért mert azt mondta nekem egy nagyon okos ember akinek még gyereke sincsen,hogy kellenek a bacik a babának.Na jó, de nem midegy hogy mennyi!


2010. szept. 29. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy idöre született babánál (NEM koraszülött) nem kell jobban takaritani, mint elötte. Persze ne hagy látható piszkot (leesett ételmaradék, cipöröl lepotyogott sár), amit egyébként is eltakaritanál. DE ha megpróbálod sterilen tartani, akkor a gyereknek sokkal nagyobb esélye van allergiára, mert az immunrendszer ha nem talál olyat, ami ellen védekezzen, akkor keres valamit, és ez általában a saját szervezete lesz. (Ezt orvosi lapokban is lehet olvasni, csak nem könnyü hozzájutni, mert sokkat több hasznot hoz, ha elöször felesleges tisztitószerekre költesz, utána meg allergia elleni gyógyszerekre.)
2010. szept. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
egy heten 1-2szer felporszivozok es annyi.most maszik,de eddig semmi baja nem volt.nem vagyok hive a sterilizalasnak,megszokja a bacikat es kesz,ellenallobb lessz.
2010. szept. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szia.én mindennap porszívózok nem a baba miatt vagyis miatta de nekünk kicsi a lakás és van egy nyuszink is így muszáj.felmosni attól függ van, h azt is mindennap de általában kétnaponta szoktam....
2010. szept. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Naponta vagy kétnaponta porszívózok, attól függ mennyit vagyunk itthon. van hogy egész nap nem, akkor az a nap kimarad. Kúsznak másznak, ezért minden nap fel is mosok. Hétvégente ha apa ráér babázni, akkor van a nagyobb takarítás, portörlés, stb. A játékaikat, a kiságy rácsát, járókát, hetente törlöm át domestosos vizes ruhával, ágyneműt kéthetente cserélek, ha lebüfizik, mert előfordul, akkor amikor szükséges. Már készülődök az őszi nagytakarításra, ablakok pucolása, függönymosás, ezt kb. 3 havonta szoktam. én szeretem a tisztaságot, ennek ellenére nem mindig látszik, nálunk szinte termelődik a porcica. sajnos.
2010. szept. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nálunk is van tengeri malac szóval én is sokat sepregetek. Mosni nem lehetne mindennap, mivel a faparkettának az gyilkos. Amúgy meg ezen ne parázz, nyáron úgyis majd kertben, nyaraláskor felporszívóz annyi koszt ami kell neki. Van akit megnyugtat, ha szép tisztaság van mindig. Legyél büszke rá hogy ilyen gondosan viszed a háztartást!
2010. szept. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!Én is szinte minden nap porszívózok kétnaponta felmosok,csak azon húztam fel magam,hogy az egyik ismerősömnél voltunk és belefeküdt a macskája(kinti macska) a babkocsinkba,és benne volt a cumi is amit megmostunk és mégsem adtam oda a fiamnak mert gondoltam jobb lesz sterilizálni ,és akkor lettem kioktatva,hogy ezt most komolyan gondolom hogy nem adom oda a cumit?

Szerintetek?

2010. szept. 29. 11:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Ketnaponta porszivozok es ketnaponta mosom fel a konyhat meg a furdot es az eloszobat. Ugy osztom be, hogy egyik nap porszivozas masik nap felmosas igy 40 perc alatt megvan. Kisfiam maszik minden fele. Hetente egyszer takaritok furdot (kad, zuhanyzo, mosdokagylo atmosasra ertem) ezt este 8-kor szoktam megcsinalni amikor a fiam elaludt szerdankent. Hetfon meg a konyhat szoktam rendbetenni szinten este 8 utan (tuzhely, suto kitakaritas). 8:40 korul szoktam vegezni es leulok lazulni vagy filmet nezni. A portalanitast is csak hetente 1-szer vegzem altalaban kedden, ez sem tart 30 percnel tovabb este 8 utan. A tobbi nap pihenek este nem csinalok semmit. A ketnaponta felmosast reggel elintezem mielott felebred a babam (8-9 kozott ebred en altalaban 7-kor amikor megy a ferjem dolgozni) a ketnaponta porszivozast meg akkor amikor felebredt a kisfiam o is elvezi maszik utannam igy nincs gond. Hat kb. ennyi.
2010. szept. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem egy 3 éves fiam és egy másfél éves lányom van.Általában egy héten 2-szer porszivózok,a felmosás is igy szokott lenni,de ha nem olyan koszos a kő,akkor csak 1-szer.Port se törlök mindennap,bár sajna sötét szinű a szekrénysorunk és ha letörölgetem is,másnap már megint látszik rajta a por. :( A gyerekek szobájában is 2 hetente vagy ahogy időm jut rá,törölgetek le.Sokat adtam le egyébként a takaritómániámból mióta vannak a gyerekek,mert előtte mig nem voltak én szinte naponta takaritottam mindig valamit.Nem súrolok mindennap a lakás különböző helyiségeiben,de megpróbálok általános rendet tartani,nincsenek szana-széjjel a ruhák,a gyerekjátékok,allergiás vagyok a rendetlenségre.A takaritás mellett azért meg is kell főzni meg vasalni,mosni.A barátnőm szokta mondani,hogyan csinálom,hogy nálam mindig rend van és tisztaság 2 gyerek mellett is,őneki meg 1 mellett is nehéz rendet és tisztaságot tartani. :)

Nekünk nincs állatunk itt a panelban,de ahol van akár kutya vagy cica,vagy más állatka,ott bizony naponta kell alaposan takaritani.De ha nincs semmilyen állat akkor sztem felesleges mindennap padlót csiszolni,porszivózni,meg ilyenek.

2010. szept. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2 macskám van és naponta felporszívózok felmosok, ha a gyereket leteszem a parkettára előtte szintén felporszívózok. Nem mennek be az állatok sem a szobájába, sem a kocsiba. A kanapé huzatok fehérek, kéthetente mosom cloroxal. Én annak a híve vagyok, hogy lehet állat de akkor az több takarítással jár.
2010. szept. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nálunk 2 kutya van és egy 8 hónapos baba. minden nap felporszívózok és fel is mosok, van hogy 2x is, mert a kutyák gyakran sáros lábbal jönnek be és hát szőrük is van ugye. baba előtt is így volt, ezután se lesz másképp. a cicanyalta cumit én se adtam volna vissza a szájába. a kutyanyalta dolgokat is minimum le szoktam mosni meleg, mosogatószeres vízben, a plüssöket rendszeresen kimosom gépben. felesleges a steril környezet, legfeljebb az első pár hétben igyekeztem maximális tisztaságot tartani és a lehető legtöbb dolgot fertőtleníteni. de azért nem kell koszban élni, majd összeszedi a gyerek a játszótéren/homokban/bevásárláskor stb.
2010. szept. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!