Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom napok múlva egy...

Évi89 kérdése:

Kislányom napok múlva egy hónapos tápszeres baba sajnos nemtud kakilni segítség nélkül. Voltatok így anyukák? A többi részletesen lent

Figyelt kérdés
milumil ha 0val kezdtünk nagyon szorulása volt áttértünk a beba ha sensitivre állítólag hasbajos babáknak könnyen emészthető de ettöl se tud kakizni.. kamilla teával tegnapelött sikerült azóta semmi,a hőmérőtől már énis meg a baba is rosszul van és ez szerintem nem végső megoldás nemde bár ..? jó lenne ha tapasztalt anyucik írnának nagyon rossz nézni hogy szenved és nem megy neki

2014. aug. 16. 14:01
 1/10 A kérdező kommentje:
ja és ha megkakiltatom a lázmérővel van hogy nem is keményet kakil hanem nagyon hígat és még azt sem tudja kinyomni egyedül .. :(
2014. aug. 16. 14:02
 2/10 anonim ***** válasza:

Az, hgoy szorulásos, miből gondoljátok? Darabos volt a széklete?

Milyen gyakran van széklete magától, rásegítés nélkül?

2014. aug. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Válthatók harmadik, negyedik, ötödik tápra, amíg nem találtok olyat, amitől van minden nap széklete!

Ne hőmérőzd, mert mármost hozzá szokott, azért sem kakil egyedül. Adj neki Kamilla teát 1 kiskanal cukorral, az meghajtja, vagy cukros édeskömyény teát.

2014. aug. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A lányom is tápszeres. 3-4 naponta van széklete, krémes állagú.

A gyerekorvos szerint rendben van, a kedélye is jó. Nem muszáj naponta székletet produkálnia, valószínűbb, hogy a tápanyag nagy részét felszívja a szervezete (kevés salakanyag keletkezik). Csecsemőknél nem muszáj naponta lennie székletnek.


Az esetleges nyűgös viselkedés pedig sima hasfájásból is adódhat - ez elég gyakori 3 hónapos kor alatt. Espumisant, BioGaiat próbálhattok, de leginkább az idő (és az emésztőrendszer fejlettsége) fogja megoldani a problémát.

2014. aug. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
tudom hogy rendbe van ha nem kakil de ha látom rajta hogy belevörösödik/kékül a sírásba annyira erőlködik és mégsem jön ki neki az zavar engem és ez zavarja őt ugy az alvásban ugy mindenben :( hát igen sokan mondják hogy az idő megoldja, gondoltam arra hogy tápit váltunk mit tanácsoltok ? nem muszáj ha-s szerintem mert a párom felmenőiben volt érzékenység a tejre hány % esély van arra hogy a kicsi is az ? mert állítolag a ha-s tápszerek nehezebben emészthetők ez igaz ??
2014. aug. 16. 14:24
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekünk a Milumil Komfort 1 vált be. Csökkentett laktóztartalmú.

De mindenképpen a gyerekorvossal konzultálva váltsatok tápot. Tápváltás után pedig pár napig azért lesz gond, mert alkalmazkodnia kell az új tápszerhez - ezen ne lepődjetek majd meg.


A sírás egyébként valószínűbb, hogy hasfájás miatt van, nem a kakilási nehézségek miatt. Nem kap túl sokat/túl gyakran a tápszerből? Az eléggé meg tudja borítani az emésztés komfortérzetét.

2014. aug. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam se tudott egyedül kakilni, 3 hónapos koráig. Minden nap 1-2szer segíteni kellett neki. Nem szokott hozzá, egyik pillanatról a másikra megoldódott, azóta napi 3 pelust tele pakol, most 10 hónapos. Nyugodtan segíts neki. Nálunk a tápszer váltás se volt megoldás a problémára, se a különböző cseppek se.sőt amíg csak szopizott addig se tudott egyedül kakilni, már a kórházban is segítettek neki a csecsemős nővérek, miután egész nap csak sírt. Sajnos vannak ilyen gyerekek.
2014. aug. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
JMa még valami, lázmérő helyett inkább szélcsővet használj.
2014. aug. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi is BEBA HA Sensitive tápszert használtunk a Milumil Start után, a BEBA-tól még hasfájósabb lett - így ez kuka - és szintén nem tud kakilni. Én csak fele részben adok neki tápit, mert még van annyi tejem, hogy napi 3x kapjon. De én sem bírom nézni, ahogy szenved, felsír alvás közben, így kapott ma egy kis kamilla teát, kis cukorral. Meglátjuk mit tesz vele.
2014. aug. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mienk is ilyen volt, gumicsövel segítettünk neki, az mindig meghozta az ingert. Aggòdtam is, hogy ne szokja meg, hogy csak így tud, de késöbb a hozzátáplàlással (pèpek) ez elmúlt, és nem kellett többè gumicsö!!
2014. aug. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!