Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hetes babám van, kisfiú,...

Két hetes babám van, kisfiú, és sajnos hasfájós. Infacol, meleg ruha, masszirozás, tea. Ezeken kivül mit ajánlotok ha fáj a pocija? Sir fürdetésnél nagyon, pedig jó a viz hőmérséklet, és a szoba hőmérséklet is. Mit csináltatok ilyenkor? Első baba.

Figyelt kérdés

2013. okt. 7. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Anyatejes? Nem lehet, hogy Te eszel valamit, amit nem bír? Próbáld kisakkozni, hátha.... akár a tej vagy a keksz is okozhat hasfájást.

Próbáld hason altatni, úgy talán kicsit jobb neki.

Az infacol helyett is adhatsz mást, nem minden picinek jó. Pl espumisan csepp...

2013. okt. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az első időkben sok baba sir fürdetéskor, ennek semmi köze a ahasfájáshoz. Vlaószinüleg pár hét mulva már nem fog sirni. A hasfájásra, sok praktika van kinek ez jön be kinek az, van akinek semmi és az idő megoldja. Esetleg ki lehet még próbálni a szélcsövet megymag párnát, egyéb szert, sokaknak ne segit az infacol és te nagyon figyelj oda mit eszel. Próbáld ki hogy semmi tejterméket nem eszel ha eddig ettél, sok babanak attól van a hasfájás.
2013. okt. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az alkarodon fordíts hasra,és a hátát simogasd a picinek azt nagyon szeretik a babák, és jót is tesz nekik. De ne közvetlenül etetés után..
2013. okt. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk az Espumisan vált be. Napközben minden szopizás előtt kapott, 4. napra lett egy alig sírós babám. Emelett én is masszíroztam, tornáztattam.

A fürdetést egy idő után megszokják.

2013. okt. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fürdetéssel nem tudsz mit csinálni, egy idő után elkezdik szeretni, ennek semmi köze a hasfájáshoz.


Nekem is extra hasfájós volt a babám, kb minden nap du 3-tól hajnali 2-3-ig ment a műsor. Ezt túl kell élni. Én azt vettem észre, hogy a reggeli tejtől nem sír, mert azt éjszakat termeltem és éjjel semmit nem ettem, tehát "tiszta" a tej. Úgyhogy én a reggeli lefejt tejet (ami maradt) azt adtam be estére és így sokkal nyugodtabb volt, de azért így is sírt rendesen.

Amit tehetsz:

- ne egyél semmi fűszereset, szénsavasat, k betűs zöldséget, puffasztó zöldséget, marhahúst

- hasmasszírozás

- meggymagpárna

- hasra fordítás


illetve amit az előttem válaszolók írtak.


sok sikert.

2013. okt. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Orsi2013 válasza:

Nekem se szerette picinek a fürdetést háton, mi úgy csináltuk, hogy megfordítottuk a víz felé és a hasa alatt fogtam, miközben locsoltuk a hátára a vizet, így már jó volt. Később háton is megszerette.

Hasfájásra pedig babamasszázst tanultunk. Hívtunk egy profit az oromtelibabazas.hu-ról. Sokat segített és azóta a férjem masszíroz minden este, amit ő és a fiam is imádnak! :)

2013. okt. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

az egyik természetes segítség ami ilyenkor szóba jöhet az a Babycalm csepp, viszont 1 hónapos kortól adható, de a kérdés feltevése óta már eltelt annyi idő, ugyhogy nyugodtan kipróbálhatod, teljesen természetes

a fürit nem minden baba szívleli az első időszakban :(

2013. okt. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!